Skocz do zawartości

Downpipe w 1.8 TSI


Shaarky

Rekomendowane odpowiedzi

Apetyt rośnie w miarę jedzenia. :)

Po Stage 1 zastanawiam się jak poprawić dźwięk Kury w wyższych partiach obrotów przy bardziej dynamicznej jeździe.

Dalej jednak to auto na codzien, więc bez przesady bo nie chce z rodziną w stoperach jeździć ;)

Z GTP już rozmawiałem i proponują DP (wybiorę pewnie wersje że sport kat.)

Zastanawiam się czy ktoś ma tutaj ma 1.8 TSI tylko DP i mógłby się pochwalić jak to brzmi :)

Może macie inne propozycje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Shaarky napisał:

Apetyt rośnie w miarę jedzenia. :)

Brzuch tyż :-P

Ja miałem stage 2 z dolotem i dp samym i ciut tylko głośniej, ale zbiera się lepiej niż sam soft.

Powyżej 270 ps podobno już seryjny wydech blokuje, więc to max.z samym dp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Shaarky pamiętaj tylko że zmiana kata i zrobienie DP wiąże się od razu z wizytą u kompotów ponownie (koszt 400 zł) - od razu komputer pluje błędami z emisji spalin.

Co do końcówek wydechu ja sobie wyciągam je w dyfuzor (będzie wycinany), tak jak np. ma @Adriandeska.

Za tą zabawę w GTP chyba dodatkowo 500zł sobie liczy (za zrobienie końcówek i dopasowanie do seryjnego tłumika oraz całą rzeźbę) :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Shaarky napisał:

Czyli sumarycznie 2500zl się robi. Przeżyje jeśli usłyszę jak to buczy i jeździ. Nie zapominajmy o plusie szybszej reakcji na gaz ;)

Compoty nawet ok. zrobię strojenie od razu na 98 ;)

To ile GTP ci zaśpiewał? :-D 

Bo mnie z końcówki wydechu zrobionymi 1800zł jak dobrze pamiętam (albo 1900zł) :-P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś się pochwalić jak brzmi sam DP?

Jaki efekt da usunięcie środkowego tłumika i z czym to się wiąże.

Kompoty po dp wycenili korektę na 300-1000 w zależności od nakładu pracy :/ szkoda że nie wiedziałem przed :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z samego dp efektu wow nie będzie, czasy minimalnie lepsze, a dźwięk to dalsze części wydechu robią ;-) Tyle że możesz przy okazji korektę softu pod 98 ⛽ zrobić :-)

Za 500 Ci zrobią. 

A i żadnych tłumików nie usuwaj ;-)

W sumie mam w bagażniku środkowy tłumik MG , który do 370 ps starczy :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team