Skocz do zawartości

Sprzęgło nie odbija i zostaje na dole


Pawcio64

Rekomendowane odpowiedzi

@Pawcio64 ja dwa dni temu z podobnym objawem wysłałem samochód na lawecie do mechanika.

Okazało się, że pseudomechanicy w ASO wymieniając płyn hamulcowy, nie wymienili tego w zbiorniku dla sprzęgła...

Podobno ponad czteroletni płyn hamulcowy ma konsystencję smoły.

Zacznij może od tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Milord mi tam spieprzyli montaż tarcz - nie zmierzyli bicia a się okazało, że biją.... niedługo znów się wybieram, na kontrolę zawieszenia, coś  stuka z prawej strony :/ .... ale powoli zaczynam bać się tam dawać auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Milord napisał:

@Pawcio64 ja dwa dni temu z podobnym objawem wysłałem samochód na lawecie do mechanika.

Okazało się, że pseudomechanicy w ASO wymieniając płyn hamulcowy, nie wymienili tego w zbiorniku dla sprzęgła...

Podobno ponad czteroletni płyn hamulcowy ma konsystencję smoły.

Zacznij może od tego?

a gdzie sie znajduje ten zbiornik dla sprzegla ? i jak go spuscic lub wymienic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mattRS ja ogólnie byłem z nich zadowolony, ale podejrzewam że to było bardziej zadowolenie z obsługi klienta.
Dopiero teraz wychodzą takie kwiatki. Mam dwie Skody i na chwilę obecną mam na nich focha i już tam nie pojadę.
Oni i tak są chyba bardziej nastawieni na klienta flotowego i taki Milord jak ja jest dla nich żadnym klientem...

@Pawcio64 nie mam pojęcia, to jest jakiś zbiorniczek wyrównawczy gdzie przy sprzęgle podobno. Ale pewnie każde auto ma inaczej.
Podjedź sobie do mechanika i wymień płyn hamulcowy i zaznacz, żeby tam też wymienili na pewno.
Zaszkodzić nie zaszkodzi a dużo nie kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mattRS ja swoją kazałem Assistance zawieźć do serwisu na Biskupińską. Robiłem to z duszą na ramieniu, bo warsztat wygląda jakby zatrzymał się tam czas w momencie skoku Wałęsy przez płot. Ale zupełnie niepotrzebnie, panowie naprawdę mają sporą wiedze i ceny wysoce kulturalne... Chyba przerzucę się na serwisowanie swoich Skód u nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
W dniu 12.06.2023 o 13:26, PUL napisał(a):

W moim przypadku był to zepsuty wysprzęglik przy takim objawie. Oczywiście z czasem problem się nasilał. 

Jak było w zimę? Bo zimą na nierozgrzanym silniku kilka razy mi się zdarzyło że pedał od połowy dużo wolniej wracał na swoje miejsce.

W cieplejsze dni nie ma żadnego problemu z kolei

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem już cały komplet sprzęgło, wysprzęglik, dwumas. Żeby wymienić wysprzęglik trzeba niestety ściągnąć skrzynie. W zimie trochę problem jakby się nasilał ale latem również występował aż pedał przestał odbijać za każdym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team