Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od kilku tygodni jest posiadaczem nowej SKODY OCTAVII COMBI  III w wersji JOY . To ostatni wypust przed nową Octavią III FL z dzielonymi reflektorami przednimi. Przeglądam to forum od jakiegoś czasu, ale z uwagi na to że jestem żółtodziobem z zakresu mechaniki często...niewiele rozumiem z tego co czytam :)

Chciałbym możliwie bezpiecznie i nieinwazyjnie doposażyć swój pojazd o:

1. Montaż ksenonów, kierunkowskazów LED  (nie mam spryskiwaczy w błotniku, jednak podobno jest to jedynie wymóg formalny - nowy Rapid na nieco słaszych Xenonach także nie ma) oraz halogenów.  Znalazłem ludzi, którzy podejmują się takich przeróbek za opłatą +- 3000pln. Szukam sprawdzonej firmy - ludzi, fachowców, znających się na rzeczy, którzy nie zniszczą nowego auta. Czujnik zmierzchu, którego nie mam pewnie także będzie tu niezbędny. Poniżej ciekawa zajawki

2. LEDy: - we wnętrzu -w podświetleniu rejestracji z tyłu + podświetlanie lusterek - proszę o informację, kto się tego podejmuje oraz w jakiej cenie. O ile komplet LED-ów bez potrzeby instalowania dziwnych przejściówek, kasowników czy dostępu do komputera jestem w stanie zamówić i wymienić sam, o tyle z tablicą i lusterkami to już wyższa szkoła jazdy. Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi i sugestie.

3. Dokodowanie VCDSem, wszystkiego co możliwe (cornery, CH/LH , staging, HCC (co to za systemy?)

Na koniec ważny element, który przy zakupie auto nie przyszedł mi nawet do głowy.. Auto w standardzie nie ma cd.. Jest jedynie w schowku czytnik kart. Sprzedawca  pokazał nam tę imitacje CD, jednak nawet nie pytałem czy jest odtwarzacz, bo było to dla mnie oczywiste....

Chciałbym mieć możliwość odtwarzania muzyki z CD, jednak kompletnie nie wiem czym się kierować chcąc zainstalować takie radio? Może warto sprzedać swoje fabryczne radio BOLERO ( w sumie jest niemal nowe w stanie idealnym) i zakupić nowy moduł z nawigacja i CD?

np. taki https://archiwum.allegro.pl/oferta/skoda-octavia-iii-android-gps-wifi-usb-bt-10-cali-i6756820358.html

lub

http://allegro.pl/adayo-gms-ce4m1a-skoda-octawia-iii-promo-automapa-i6854311200.html?reco_id=7393d856-6436-11e7-baa6-246e96321a90&ars_rule_id=201&bi_s=archiwum_allegro&bi_m=reco&bi_c=Product

Na nawigacji nie zależy mi jakoś specjalnie (mam w telefonie) ,ale dobrej jakości dźwięku już tak. Dodatkowo lepsza kompatybilność z telefonem z zakresu odtwarzanych plików filmowych czy mp także jest wskazana.

Czekam na dobre rady i ew. adresy firm, które mogą się tym zająć.

Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wnętrzu oraz w tablicy sobie spokojnie dasz radę wymienić samodzielnie. Lusterka jak się "boisz" to zapewne ktoś spokojnie ogarnie.

Kodowanie VCDS, ODBeleven - wpadnij gdzieś na spota lokalnego. Uzupełnij profil skąd jesteś. Zapewne znajdzie się pomocna dusza, która ogarnie twojego JOYa ;-)

Co do radia, skoro masz bolero, zapewne masz wejście na kartę SD, zgraj tam swoją muzę, pojemnościowo ogarnie więcej niż jedna CD :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Michał Ołen napisał:

1. Montaż ksenonów, kierunkowskazów LED  (nie mam spryskiwaczy w błotniku, jednak podobno jest to jedynie wymóg formalny - nowy Rapid na nieco słaszych Xenonach także nie ma) oraz halogenów.  Znalazłem ludzi, którzy podejmują się takich przeróbek za opłatą +- 3000pln. Szukam sprawdzonej firmy - ludzi, fachowców, znających się na rzeczy, którzy nie zniszczą nowego auta. Czujnik zmierzchu, którego nie mam pewnie także będzie tu niezbędny. Poniżej ciekawa zajawki

W Rapidzie są Xenony oparte na żaróce D5S emitującej mniejszą liczbę lumenów niż reflektory oparte na żarówce D2S - te drugie, montowane również w Octavii mają obowiązek posiadania mechanizmu samopoziomowania oraz samoczyszczenia reflektora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mickul napisał:

W Rapidzie są Xenony oparte na żaróce D5S emitującej mniejszą liczbę lumenów niż reflektory oparte na żarówce D2S - te drugie, montowane również w Octavii mają obowiązek posiadania mechanizmu samopoziomowania oraz samoczyszczenia reflektora.

Dokładnie tak jak pisze @Mickul do podajże 2000 lumenów (jak dobrze pamiętam) według przepisów nie ma potrzeby montowania ani samopoziomowania ani sprysków, a w Octaviach mają już 3200 lumenów ;-) 

Jeżeli się mylę to mnie poprawcie :-P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.07.2017 at 20:16, LEMUR napisał:

We wnętrzu oraz w tablicy sobie spokojnie dasz radę wymienić samodzielnie. Lusterka jak się "boisz" to zapewne ktoś spokojnie ogarnie.

Kodowanie VCDS, ODBeleven - wpadnij gdzieś na spota lokalnego. Uzupełnij profil skąd jesteś. Zapewne znajdzie się pomocna dusza, która ogarnie twojego JOYa ;-)

Co do radia, skoro masz bolero, zapewne masz wejście na kartę SD, zgraj tam swoją muzę, pojemnościowo ogarnie więcej niż jedna CD :-P

W przypadku tablic nie jest konieczne podłączenie auta do komputera? Czytałem, że wyskakują błędy. Gdzie mogę znaleźć pełną , wiarygodną informację w tym temacie?

Szukam nadal wykonawcy podświetlenia lusterek - miasto praktycznie nie ma znaczenia. Optymalnie Warszawa lub okolice,ale Dolny Śląsk także wchodzi w rachubę.

Co do radia - masz rację,ale mam wielką kolekcję płyt CD w audio, które kupowałem w oryginale właśnie dla efektu, które mp3 nie oferuje ;)

Z góry dziękuję za pomoc w temacie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team