Skocz do zawartości

Wymiana foteli w Octavii 3


Jan_krk

Rekomendowane odpowiedzi

Cały schemat jest dostępny na forum. 

Przekładałem fotele u siebie Elegance -> Dynamic i dokładałem podgrzewanie. Gdyby nie @rrobert to oprócz mechanicznej przekładki i odpięciu wtyczek w życiu bym sam tego nie zrobił. W teorii sprawa jest prosta, zamawiasz wtyczki, piny i kupujesz kable o odpowiednich przekrojach (ja akurat miałem wiązkę z innego auta więc tyle co podobierałem przekroje) i zarabiasz. W praktyce roboty jest bardzo dużo - jeśli chcesz robić dokładnie, a nie po łebkach. Szczególnie z odpowiednim podłączeniem. 

Pamiętaj, że dołożenie podgrzewanych tyłków wiąże się z wymianą panelu Climatronic - a ten też oprócz zakupu musi być flashowany od nowa, bo nic z nim nie zrobisz - tutaj również @rrobert mi pomógł. No i pytanie czy Twój moduł BCM to obsługuje. Jeśli nie to na marne te starania. 

Podejrzewam, że z elektrycznymi fotelami będzie podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jezykowaty napisał:

Cały schemat jest dostępny na forum. 

Przekładałem fotele u siebie Elegance -> Dynamic i dokładałem podgrzewanie. Gdyby nie @rrobert to oprócz mechanicznej przekładki i odpięciu wtyczek w życiu bym sam tego nie zrobił. W teorii sprawa jest prosta, zamawiasz wtyczki, piny i kupujesz kable o odpowiednich przekrojach (ja akurat miałem wiązkę z innego auta więc tyle co podobierałem przekroje) i zarabiasz. W praktyce roboty jest bardzo dużo - jeśli chcesz robić dokładnie, a nie po łebkach. Szczególnie z odpowiednim podłączeniem. 

Pamiętaj, że dołożenie podgrzewanych tyłków wiąże się z wymianą panelu Climatronic - a ten też oprócz zakupu musi być flashowany od nowa, bo nic z nim nie zrobisz - tutaj również @rrobert mi pomógł. No i pytanie czy Twój moduł BCM to obsługuje. Jeśli nie to na marne te starania. 

Podejrzewam, że z elektrycznymi fotelami będzie podobnie.

No u mnie trochę prościej - ja już mam podgrzewane fotele, ale chcę wsadzić "siakieś lepsiejsze" z golfa mk7, też z podgrzewaniem. Kwestią jest, jak to "elektrycznie" pożenić, jak poprzepinać piny w kostkach...

Tak więc cały schemat "dołożenia" grzanych stołków mi się tu nie zda. Bardziej miałem na myśli to, że może ktoś już też przekładał fotele i "przepinał" elektrykę, albo chociaż rzuciło mu się to w oczy gdzieś w internetach 🙂

Niemniej poszukam na forum tego schematu dla całej instalacji grzanych siedzeń - może coś z tego wykminię. A do tego czasu moja prośba nadal aktualna 🙂

Pozdrawiam,

Maciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, coś tam wykminiłem z tego schematu, ale bez demontażu foteli i zajrzenia pod dywany do głównego gniazda 10 pin pod fotelem nie przerobi się pinów w kostce fotela na oktaviowe 8E0972710...

A jak się już zdemontuje, to patrząc od przewodów w tym gnieździe możemy "wstecznie" dobrać przewody fotela. I wyjdzie chyba tak:

Fotel kierowcy
W dużym gnieździe 10 pin:
1) do pina z przewodem czerwono-zielonym fi 1,00 mm --> z fotela gruby główny przewód "+" grzania
2) do pina z przewodem fioletowym fi 0,35 mm --> z fotela przewód cienki "+" sterownika/termostatu grzania
3) do pina z przewodem białym fi 0,50mm --> z fotela przewód cienki "-" sterownika/termostatu grzania
4) do pina z przewodem brązowym fi 2,50 mm --> z fotela gruby główny przewód "-" grzania

Fotel pasażera
W dużym gnieździe 10 pin:
1) do pina z przewodem czerwono-białym fi 1,00 mm --> z fotela gruby główny przewód "+" grzania
2) do pina z przewodem czarno-zielonym fi 0,35 mm --> z fotela przewód cienki "+" sterownika/termostatu grzania
3) do pina z przewodem białym fi 0,50mm --> z fotela przewód cienki "-" sterownika/termostatu grzania
4) do pina z przewodem brązowym fi 2,50 mm --> z fotela gruby główny przewód "-" grzania

Pozostałe piny w gnieździe 10 pin będą pewnie dla przewodów "zajętości" i czujników w zapięciach pasów.
Czyli w fotelu kierowcy będzie dodatkowe 2 kable (sam czujnik zapięcia), a pasażera 4 kable (czujnik zapięcia i czujnik "zajętości").

Poprawcie mnie jakby co 🙂

No dobra, chyba jest już coś "do przodu" 😉

Pozdrawiam,

Maciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schemat jest gdzieś na forum do całej elektryki, tam kolorami doszedłem który kabel jaką funkcję pełni. Już nie pamiętam bo rok temu robiłem przekładkę. Jak pamiętam nie poradziłem sobie z wyciągnięciem wszystkich pinów z wtyczki Octavii choć kupiłem klucze do ich wyjmowania. A że sobota się kończyła obciąłem wtyczki w Octavii i przylutowane w fotelu audi. Było najszybciej. Te dodatkowe 2 przewody we dużej wtyczce to chyba czujnik temperatury. Bo czujnik zajętości fotela pasazera jest na osobnej wtyczce. Oświetlenie skarpetek na osobnej wtyczce I poduszka również na osobnej wtyczce.6d8289fb56b1320afb71ab1658b30a16.jpg691e745598268f4418655706c8f09faf.jpg

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Jak dobrze pamiętam czujnik pasa i zajętości jest chyba na osobnej małej płaskiej wtyczce

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Elektrykę foteli podciągiem pod kierownicę i tam wpialem na dodatkowym bezpieczniku, a wpialem się bypasem bezpiecznika w wolne gniazdo który ma zasilanie po kluczyku.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Czy wymieniając fotele w O3 ze zwykłych na polskorzane napotkam problemy z ochroną komponentów? Czy wystarczy przełożyć fotele, podpiąć poduszki i powinno wszystko działać? Zarówno jedne fotele jak i drugie są manualne, bez elektryki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chciałbym uniknąć rozbierania foteli bo nie złoży już tego jak fabryka. A to gdzieś będzie odstawało, marszczyło itp a fotele kupiłem po przebiegu 30tys km. 

Chyba zostaje mi wsadzić jeden fotel, włączyć zapłon i zobaczyć czy wywali jakiś błąd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 lata później...
  • 4 tygodnie później...

to czy duże czy małe to nie problem bo to to samo ale cyferki przed Q są istotne

masz 5Q0937084Q  jak mówi katalog masz xenony to ma pokładzie masz odpowiedni bordnez 

jeżeli ktoś ma xenony to ma zawsze bordnez który wspiera grzaene stołki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team