Skocz do zawartości

Wymiana foteli w Octavii 3


Jan_krk

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy orientujecie się może jakie fotele będą pasować P&P do O3 Kombi?

Jako, że moja zostanie ze mną dłużej niż chciałem a fotele już swoje przeżyły (280kkm) to zastanawiam się nad ich wymianą.
Chciałbym fotele z RSa lub Dynamic, ale takich praktycznie nie ma na rynku.

Czy wszystkie fotele z aut z platformy MQB będą pasować (GOLF7, A3, Leon?).

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...
14 godzin temu, Mass St napisał:

ja swoje od VRS dorwałem na ebayu, co prawda 450f z przesyłką ale warto było. Bo w cenie dostałem podłokietnik z kompletną centralną konsolą,  jak i kompletne boczki drzwi.

Wszystko pasowało?

Fabryczne fotele były elektryczne, czy manualne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Hej ?

wracam do tego tematu ... 

Szukam do mojej O3 inne fotele niż mam teraz .. tzn szukam całej skóry lub półskóry ...

Jest jeden zestaw na allegro, ale zastanawiam się od jakich aut grupy VAG pasują do O3 kombii ?

No i czy jest P&P czy przeróbki - no i najważniejsze, aby auto współpracowało z poduszkami w fotelach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Drodzy Koledzy i Koleżanki jeżdżące Octaviami, w ostatnim tygodniu z powodzeniem wymieniłem fotele w O III MY 2017 ambition, podgrzewane, na pełne elektryczne bez pamięci z audi A3 8 V również podgrzewane. Bez problemu podejdą jeszcze z golfa VII oraz Seata Leona, ale po opiniach z forum Leona, padło na fotele z Audi. Wymieniłem tylko przód. Są lekko twardsze, mają za to większy zakres regulacji, lepsze trzymanie boczne i wysuwane podparcie pod uda
Do tego wyglądają znacznie lepiej. W moim odczuciu przesiadka z fotela kanapowego na bardziej wygodny, sportowy.702a4e56f1a410bd8a2b5d573f8c5042.jpg

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, daniel_gw napisał:

Drodzy Koledzy i Koleżanki jeżdżące Octaviami, w ostatnim tygodniu z powodzeniem wymieniłem fotele w O III MY 2017 ambition, podgrzewane, na pełne elektryczne bez pamięci z audi A3 8 V również podgrzewane. Bez problemu podejdą jeszcze z golfa VII oraz Seata Leona, ale po opiniach z forum Leona, padło na fotele z Audi. Wymieniłem tylko przód. Są lekko twardsze, mają za to większy zakres regulacji, lepsze trzymanie boczne i wysuwane podparcie pod uda
Do tego wyglądają znacznie lepiej. W moim odczuciu przesiadka z fotela kanapowego na bardziej wygodny, sportowy.702a4e56f1a410bd8a2b5d573f8c5042.jpg

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Wiązki i wtyczki pasują czy konieczna jest ich przeróbka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie koszt jakieś 850pln i jakieś 12 godzin spokojnej pracy.
750 fotele i do tego, kable, piny, itd
Wtyczki w każdej marce są inne. Wiec można przelutowac piny lub całe wtyczki. Ale wtyczka to najprostsza sprawa.
Potrzeba pociągnąć zasilanie najlepiej do skrzynki bezpieczników, 4 m kabla strona pasażera i 3 m kabla strona kierowcy. Lutowanie pinów i wpinanie we wtyczki. Wtyczki w grzanych fotelach mają jeszcze wolne chyba 3 miejsca, więc jak złoto żeby wpiąć elektrykę.
Pas, podświetlenie skarpetek oraz kable i czujnik zajętości fotela oraz kable i wtyczki przelozylem z Ori fotela
Pozostało podgrzewanie, czujnik grzania i zasilanie elektryki do przelutowania.
Do tego trzeba było przełożyć poduszki powietrzne razem z całą wiązka ale octavia, golf, Leon o A3 mają takie same. Bez odpinania żadnego Aku. Nie wyrzuciło żadnych błędów.
Z tapicerką w O3 było trochę zabawy bo są metalowe oczka trzymające ją do drutów. W audi jest cały plastikowy tył fotela więc dostęp łatwy, tapicerki nie trzeba rozbierać.
I tu jest zaleta przy dzieciach. Że plastikowy tył fotela łatwo utrzymać w czystości.

A tak nawiasem mówiąc testowałem w salonie alkantarowe fotele w golfie VII I porównując do O3 względem wygody to prawie żadna różnica. Wygląd też nie wiele się różni. Więc szkoda zachodu na te z golfa.

Szukałem wentylowanych ale A3 chyba nie miało takich, natomiast na alledrogo były tylko od A4, ale tu nie miałem pewności co do kompatybilności mocowania więc poszły te od A3. Zaletą że mają kilka zagłębień, wiec w lecie powinno być lepiej niż te fotele z O3.

I na koniec... gdyby ktoś szukał chętnie sprzedam fotele od O3 grzane, bez poduszek i bez wiązki, przebieg 30 000km więc jeszcze pachną nowością

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Sedan, kombi 3 drzwi, Octavia, Leon, golf VII czy A3 dla przednich foteli na pewno nie ma znaczenia, mocowanie jest to samo.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

I jeszcze masaż w fotelach z golfa VII czyli ergo active to pic na wodę. Jest tam wrzucony sterownik który wypycha ledziwie i wciąga i tak kółko - bezsensowny wynalazek. Lepsza elektryka w A3 mozna dodatkowo jeździć góra dół lędźwiami i wypychać.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

I jeszcze masaż w fotelach z golfa VII czyli ergo active to pic na wodę. Jest tam wrzucony sterownik który wypycha ledziwie i wciąga i tak kółko - bezsensowny wynalazek. Lepsza elektryka w A3 mozna dodatkowo jeździć góra dół lędźwiami i wypychać.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Co do A3 mozna wyhaczyc również coś ładnego https://allegro.pl/oferta/fotele-sportowe-skora-audi-a3-s3-8v-sedan-lift-7863252500?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...
Dnia 25.03.2019 at 07:03, daniel_gw napisał:

Dziś rano zrobiłem więcej zdjęć

[CUT]
 

SUPER!

Też o tym myślę, bo w mojej O3 mam wykończenie Ambition. Nie oszukujmy się, nie jest to najfajniejsza opcja wykończenia ;) Tak więc od jakiegoś czasu szukam używanego, ale ładnego wnętrza z Elegance.
Oczywiście, najlepiej z alcantarą lub częściowo skórzaną tapicerką, ale standardowa również by mi pasowała ;) Niestety, ceny wnętrz O3 na tle pozostałego "rodzeństwa" do najtańszych nie należą :(

Stąd też myślę o fotelach np. z Leona FR (bywają tańsze nawet niż O3 Ambition), albo reszty VAGowych "kompaktów". I o ile przód - jak widać wyżej 👍 - problemem nie jest, to jak z tyłem? Ktoś próbował?

Pozdrawiam,

Maciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2019 at 22:43, daniel_gw napisał:

U mnie koszt jakieś 850pln i jakieś 12 godzin spokojnej pracy.
750 fotele i do tego, kable, piny, itd
Wtyczki w każdej marce są inne. Wiec można przelutowac piny lub całe wtyczki. Ale wtyczka to najprostsza sprawa.
Potrzeba pociągnąć zasilanie najlepiej do skrzynki bezpieczników, 4 m kabla strona pasażera i 3 m kabla strona kierowcy. Lutowanie pinów i wpinanie we wtyczki. Wtyczki w grzanych fotelach mają jeszcze wolne chyba 3 miejsca, więc jak złoto żeby wpiąć elektrykę.
Pas, podświetlenie skarpetek oraz kable i czujnik zajętości fotela oraz kable i wtyczki przelozylem z Ori fotela
Pozostało podgrzewanie, czujnik grzania i zasilanie elektryki do przelutowania.
Do tego trzeba było przełożyć poduszki powietrzne razem z całą wiązka ale octavia, golf, Leon o A3 mają takie same. Bez odpinania żadnego Aku. Nie wyrzuciło żadnych błędów.
Z tapicerką w O3 było trochę zabawy bo są metalowe oczka trzymające ją do drutów. W audi jest cały plastikowy tył fotela więc dostęp łatwy, tapicerki nie trzeba rozbierać.
I tu jest zaleta przy dzieciach. Że plastikowy tył fotela łatwo utrzymać w czystości.

A tak nawiasem mówiąc testowałem w salonie alkantarowe fotele w golfie VII I porównując do O3 względem wygody to prawie żadna różnica. Wygląd też nie wiele się różni. Więc szkoda zachodu na te z golfa.

Szukałem wentylowanych ale A3 chyba nie miało takich, natomiast na alledrogo były tylko od A4, ale tu nie miałem pewności co do kompatybilności mocowania więc poszły te od A3. Zaletą że mają kilka zagłębień, wiec w lecie powinno być lepiej niż te fotele z O3.

I na koniec... gdyby ktoś szukał chętnie sprzedam fotele od O3 grzane, bez poduszek i bez wiązki, przebieg 30 000km więc jeszcze pachną nowością emoji39.png

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Sedan, kombi 3 drzwi, Octavia, Leon, golf VII czy A3 dla przednich foteli na pewno nie ma znaczenia, mocowanie jest to samo.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

I jeszcze masaż w fotelach z golfa VII czyli ergo active to pic na wodę. Jest tam wrzucony sterownik który wypycha ledziwie i wciąga i tak kółko - bezsensowny wynalazek. Lepsza elektryka w A3 mozna dodatkowo jeździć góra dół lędźwiami i wypychać.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

I jeszcze masaż w fotelach z golfa VII czyli ergo active to pic na wodę. Jest tam wrzucony sterownik który wypycha ledziwie i wciąga i tak kółko - bezsensowny wynalazek. Lepsza elektryka w A3 mozna dodatkowo jeździć góra dół lędźwiami i wypychać.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Co do A3 mozna wyhaczyc również coś ładnego https://allegro.pl/oferta/fotele-sportowe-skora-audi-a3-s3-8v-sedan-lift-7863252500?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Manualne fotele z Audi A3 jakie mają wtyczki Airbag?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUPER!
Też o tym myślę, bo w mojej O3 mam wykończenie Ambition. Nie oszukujmy się, nie jest to najfajniejsza opcja wykończenia ;) Tak więc od jakiegoś czasu szukam używanego, ale ładnego wnętrza z Elegance.
Oczywiście, najlepiej z alcantarą lub częściowo skórzaną tapicerką, ale standardowa również by mi pasowała ;) Niestety, ceny wnętrz O3 na tle pozostałego "rodzeństwa" do najtańszych nie należą :(
Stąd też myślę o fotelach np. z Leona FR (bywają tańsze nawet niż O3 Ambition), albo reszty VAGowych "kompaktów". I o ile przód - jak widać wyżej - problemem nie jest, to jak z tyłem? Ktoś próbował?
Pozdrawiam,
Maciej.
A te patrzyłeś?
https://allegro.pl/oferta/fotele-kanapa-alcantara-skora-skoda-octavia-iii-8866646659?utm_medium=app_share&utm_source=facebook
Dlugo już wiszą, cena spada, może coś jeszcze zejdą z ceny. Nie widziałem ciekawszej oferty ostatnio.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mcq napisał:

A te patrzyłeś?
https://allegro.pl/oferta/fotele-kanapa-alcantara-skora-skoda-octavia-iii-8866646659?utm_medium=app_share&utm_source=facebook
Dlugo już wiszą, cena spada, może coś jeszcze zejdą z ceny. Nie widziałem ciekawszej oferty ostatnio.

Tak, widziałem - THX 🙂 Mam nawet "zasubskrybowane" wyszukiwanie. Ale z drugiej strony, jeżeli miałbym wydać ponad 1,5kPLN, to mi się na taką myśl "wąż w kieszeni" odzywa... 😉 Szczególnie jeżeli wziąć pod uwagę, że całkiem ładne fotele i kanapę w "półskórze" z Leona FR można kupić za połowę tej ceny.

Np. te: https://allegro.pl/oferta/fotele-kanapa-seat-leon-iii-fr-2017-8397168386

Co więcej, to wcale nie jest najtańsza oferta.

Pozdrawiam,

Maciej.


 

Edytowane przez Gawronik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do airbagów, to większość foteli wystawionych na alledrogo ma je wymontowane, więc ja przełożyłem swoje airbagi z oryginalnych foteli skody. Mocowania są te same więc nie było żadnego problemu.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Co do wtyczek to dokupiłem piny i usunąłem wtyczki z audi a wszystko poskładałem na oryginalnych wtyczkach ze swojej skody

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, daniel_gw napisał:

Co do airbagów, to większość foteli wystawionych na alledrogo ma je wymontowane, więc ja przełożyłem swoje airbagi z oryginalnych foteli skody. Mocowania są te same więc nie było żadnego problemu.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Co do wtyczek to dokupiłem piny i usunąłem wtyczki z audi a wszystko poskładałem na oryginalnych wtyczkach ze swojej skody

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

A z tymi wtyczkami - skąd miałeś schematy żeby dobrze podłączyć? No chyba, że przewody mają takie same kolory - to wtedy byłaby prościzna 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.02.2020 at 21:46, daniel_gw napisał:

Co do airbagów, to większość foteli wystawionych na alledrogo ma je wymontowane, więc ja przełożyłem swoje airbagi z oryginalnych foteli skody. Mocowania są te same więc nie było żadnego problemu.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Co do wtyczek to dokupiłem piny i usunąłem wtyczki z audi a wszystko poskładałem na oryginalnych wtyczkach ze swojej skody

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

A i jeszcze jedno - oprócz kwestii wtyczek, gdzie jakieś foto lub info wszyscy by pewnie docenili 😉 - to czy włożyłeś już tylną kanapę? Jak to wyszło?

Kanapa z A3 8V ma trochę inny kształt boków, chyba bardziej pasujący do O3, niż z golfa. Mógłbyś wrzucić jakieś fotki? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, bo na poważnie do tematu zaczynam podchodzić... 😉

O ile airbagi są do pominięcia - przekładka z aktualnych foteli do nowych - o tyle z podgrzewaniem i ew. elektryką siedzeń już tak prosto nie ma 😞

Jak z tą zmianą wtyczek jest?

W O3 jest wtyczka 8E0972710:

8E0972710.jpg

Ma ona w O3 zwykle 6 kabli (4 do grzania i pewnie 2 od "zajętości" fotela).

ZEAAAgIeiOA-960.jpg

Natomiast w golfie 7 mamy wtyczkę 4F0937733

4F0937733.jpg

Ta ma różnie - z tego co widziałem od 4 kabli do 7.

UkAAAgIeiOA-960.jpg

Do tego jeszcze oddzielna wtyczka "zajętości" z od 2 do 4 kabli...

Ma więc ktoś może jakiś schemat, jak to rozkminić?

Pozdrawiam,

Maciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team