Skocz do zawartości

Reklamy dla niezalogowanych

Recommended Posts

Witam, dzisiaj zauważyłem ze centralny zamek nie zamyka mi jednych drzwi. Po zamknięciu z pilota wszystko wydaje sie byc ok (jest troche inny dzwiek ryglowania) i wszystko jest zamkniete poza tymi jedymi drzwiami.

W czym problem?

Mial ktos tak? Czy to zamek wyzionął ducha?

Czy jest ktoś na forum w Wawie lub okolicach kto ma urządzenie diagnostyczne i pomógłby mi szukać rozwiązania.

Pozdrawiam.

...

Problem rozwiązany

Edytowano przez Dombek100

Mycie auta w duże mrozy...  nie polecam :)

Auto postalo na słoneczku i mimo mrozu wszystko wrocilo do normy. Problem nie był mechaniczny.

Ja kiedyś w O2 miałem podobny problem. Po diagnozie w ASO dowiedziałem się, że zamek ma zabezpieczenie przeciwwyłamaniowe - konkretnie jeśli element ryglujący stawia za duży opór, to zamek go nie zamyka, żeby się mechanizm nie połamał. Ja akurat miałem to w drzwiach kierowcy - objaw był taki, że kluczyk kręcił się na około, a drzwi się nie otwierały. Problem został rozwiązany przez przeczyszczenie i nasmarowanie mechanizmu w środku - sam zamek był sprawny. Także warto spróbować zajrzeć/sprawdzić przed całkowitą wymianą.

Edytowano przez horhe358
  • Lubię to 1

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Ważna informacja

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team