Skocz do zawartości

Historia edycji

Michał85

Michał85

Dzien dobry jestem Michal i od 2 miesiecy jestem szczesliwym posiadaczem Octavi 3 w kombiku z 2019 roku. Silnik benzyna 2.0 tsi 4x4 dsg. Po zakupie wymienilem olej w m4k w katowicach. Wszystko bylo ok do wczoraj. Podczas gwaltownego hamowania skrzynia zwariowala. Po wrzuceniu D lub R trzeba dodac gazu aby samochod ruszyl tzn nie ma tego raczkowania czy pelzania a wczesniej bylo.  Przeciaga biegi i zmienia dopiero w okolicy 4 tys obrotow, szarpie biegami podczas jazdy czasami traci tak jakby moc i musze lopatkami zbic na nizszy. Ostatnio wymienialem tez hamulce z tylu bo byly bardzo zuzyte. Wyczytalem ze czasami od czujnika abs swiruje skrzynia. Czasami slyszalne jest takie terkotanie z ktoregos kola z tylu pojazdu. Dodam ze wpialem kostke i odczytalem bledy to wyskoczyly tylko 002a90 oraz 002a8f. Natomiast jak podjechalem na warsztat gdzie gosciu ma lepszy sprzet to wyskoczyly tylko 4 bledy ze skrzyni biegow a z absu juz nie.  Przed chwila bylem w m4k w katowicach to pan mi powiedzial ze skrzynia traci cisnienie na 1 i 2 zaworku i najprawfopodobniej mechatronika padla. Macie jakies sugestie? Jest to moj pierwszy w zyciu automat i obchodze sie z nim jak z jajkiem. 

Michał85

Michał85

Dzien dobry jestem Michal i od 2 miesiecy jestem szczesliwym powiadaczem Octavi 3 w kombiku. Silnik Benzyna 2.0 tsi 4x4 dsg. Po zakupie wymienilem olej w m4k w katowicach. Wszystko bylo ok do wczoraj. Podczas gwaltownego hamowania skrzynia zwariowala. Po wrzuceniu D lub R trzeba dodac gazu aby samochod ruszyl tzn nie ma tego raczkowania czy pelzania a wczesniej bylo.  Przeciaga biegi i zmienia dopiero w okolicy 4 tys obrotow, szarpie biegami podczas jazdy czasami traci tak jakby moc i musze lopatkami zbic na nizszy. Ostatnio wymienialem tez hamulce z tylu bo byly bardzo zuzyte. Wyczytalem ze czasami od czujnika abs swiruje skrzynia. Czasami slyszalne jest takie terkotanie z ktoregos kola z tylu pojazdu. Dodam ze wpialem kostke i odczytalem bledy to wyskoczyly tylko 002a90 oraz 002a8f. Natomiast jak podjechalem na warsztat gdzie gosciu ma lepszy sprzet to wyskoczyly tylko 4 bledy ze skrzyni biegow a z absu juz nie.  Przed chwila bylem w m4k w katowicach to pan mi powiedzial ze skrzynia traci cisnienie na 1 i 2 zaworku i najprawfopodobniej mechatronika padla. Macie jakies sugestie? Jest to moj pierwszy w zyciu automat i obchodze sie z nim jak z jajkiem. 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team