Skocz do zawartości

Długie odpalanie na zimnym


tomojer0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z długim odpalaniem na zimnym silniku. Po pierwszym uruchomieniu samochód odpala już normalnie. Do tej pory wymieniłem: filtr paliwa, czujnik położenia wału i rozrządu, rozrusznik. Akumulator raczej nie jest problemem, ponieważ testowałem dwie sztuki, które na pewno są sprawne. Jutro planuję wymienić zawór ciśnienia oraz czujnik na listwie.

Dodatkowo założyłem zaworek zwrotny, jednak to nie rozwiązało problemu, ponieważ po uruchomieniu pompy wstępnej przed rozruchem rozrusznika przez komputer sytuacja się nie zmienia. Proszę o informację, czy takie skoki ciśnienia paliwa, czyli odchylenia od wartości zmierzonej a wyliczonej przez komputer, są normalne (mam filmik do wglądu). Świeczki ok.

Silnik: 2.0 TDI 184 KM, Cupa.

Pozdrawiam.

Edytowane przez tomojer0 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój. 

Tu jest nas wielu w różnych silnikach i ludzie wymieniali różne rzeczy a efekt. Żaden 🙂

 

U mnie pierwsze odpalenie to tak że sekunda może dwie kręcenia. Później "na dotyk". A czasami ma dzień że bez żadnego myślenia odpala. Ja już dawno dałem sobie spokój stwierdzając że ten typ tak ma(coś zepsute).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 1.10.2024 o 18:02, mateo2558 napisał(a):

Daj sobie spokój. 

Tu jest nas wielu w różnych silnikach i ludzie wymieniali różne rzeczy a efekt. Żaden 🙂

 

U mnie pierwsze odpalenie to tak że sekunda może dwie kręcenia. Później "na dotyk". A czasami ma dzień że bez żadnego myślenia odpala. Ja już dawno dałem sobie spokój stwierdzając że ten typ tak ma(coś zepsute).

Tylko że u mnie na początku dobrze odpalał a teraz mam wrazenie że coraz gorzej z biegiem czasu. Dziś to myślałem że nie odpali wgl.  - Tak długo kręcił.

Edytowane przez tomojer0 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team