Skocz do zawartości

Historia edycji

tomojer0

tomojer0

Witam,

Mam problem z długim odpalaniem na zimnym silniku. Po pierwszym uruchomieniu samochód odpala już normalnie. Do tej pory wymieniłem: filtr paliwa, czujnik położenia wału i rozrządu, rozrusznik. Akumulator raczej nie jest problemem, ponieważ testowałem dwie sztuki, które na pewno są sprawne. Jutro planuję wymienić zawór ciśnienia oraz czujnik na listwie.

Dodatkowo założyłem zaworek zwrotny, jednak to nie rozwiązało problemu, ponieważ po uruchomieniu pompy wstępnej przed rozruchem rozrusznika przez komputer sytuacja się nie zmienia. Proszę o informację, czy takie skoki ciśnienia paliwa, czyli odchylenia od wartości zmierzonej a wyliczonej przez komputer, są normalne (mam filmik do wglądu). Świeczki ok.

Silnik: 2.0 TDI 184 KM, Cupa.

Pozdrawiam.

tomojer0

tomojer0

Witam,

Mam problem z długim odpalaniem na zimnym silniku. Po pierwszym uruchomieniu samochód odpala już normalnie. Do tej pory wymieniłem: filtr paliwa, czujnik położenia wału i rozrządu, rozrusznik. Akumulator raczej nie jest problemem, ponieważ testowałem dwie sztuki, które na pewno są sprawne. Jutro planuję wymienić zawór ciśnienia oraz czujnik na listwie.

Dodatkowo założyłem zaworek zwrotny, jednak to nie rozwiązało problemu, ponieważ po uruchomieniu pompy wstępnej przed rozruchem rozrusznika przez komputer sytuacja się nie zmienia. Proszę o informację, czy takie skoki ciśnienia paliwa, czyli odchylenia od wartości zmierzonej a wyliczonej przez komputer, są normalne (mam filmik do wglądu).

Silnik: 2.0 TDI 184 KM, Cupa.

Pozdrawiam.

tomojer0

tomojer0

Witam,

Mam problem z długim odpalaniem na zimnym silniku. Po pierwszym uruchomieniu samochód odpala już normalnie. Do tej pory wymieniłem: filtr paliwa, czujnik położenia wału i rozrządu, rozrusznik. Akumulator raczej nie jest problemem, ponieważ testowałem dwie sztuki, które na pewno są sprawne. Jutro planuję wymienić zawór ciśnienia oraz czujnik na listwie.

Dodatkowo założyłem zaworek zwrotny, jednak to nie rozwiązało problemu, ponieważ po uruchomieniu pompy wstępnej przed rozruchem rozrusznika przez komputer sytuacja się nie zmienia. Proszę o informację, czy takie skoki ciśnienia paliwa, czyli odchylenia od wartości zmierzonej a wyliczonej przez komputer, są normalne (mam filmik do wglądu).

Silnik: 2.0 TDI 184 KM, Cupra.

Pozdrawiam.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team