Skocz do zawartości

Reklamy dla niezalogowanych
Zaloguj się, aby obserwować  
Shaarky

octavia 3 Jak długo czekasz na odbiór Octavii?

Recommended Posts

Też poinformował Cię dealer że jak nie zdążą wyprodukować do końca roku, to nowym roku będziesz miał o ok 6 tyś droższą Octavię? Czy masz zagwarantowaną cenę ?

• No co ty? 1

Reklamy dla niezalogowanych
22 godziny temu, Paweł P napisał:

Też poinformował Cię dealer że jak nie zdążą wyprodukować do końca roku, to nowym roku będziesz miał o ok 6 tyś droższą Octavię? Czy masz zagwarantowaną cenę ?

Nic mi takiego nie przedstawił. Ostatni raz rozmawiałem z dealerem tydzień temu. Obeszło się bez żadnych szczegółów. Czekamy..

Dnia 13.10.2018 at 13:44, Paweł P napisał:

Też poinformował Cię dealer że jak nie zdążą wyprodukować do końca roku, to nowym roku będziesz miał o ok 6 tyś droższą Octavię?

chyba tańszą....jeśli miał ustaloną datę i się nie wyrabiają to dodatkowy upust

Też tak uważam, ale w tym salonie jest inna polityka.... w piątek jadę sprawdzić czy po 2 tyg zamówienie w ogóle pojawiło się w systemie z jakąkolwiek przewidywaną datą produkcji. Jeżeli dalej będzie w oczekiwaniu na przyjęcie do systemu, to będę zmieniał anulował umowę na salon taki który utrzyma cenę umowy sprzedaży w dniu podpisania.

53 minuty temu, Paweł P napisał:

Auto bączek Tarnów

a to ciekawe.... też tam odbierałem w kwietniu i zero problemów nawet przed czasem,kto Cię obsługiwał??

No to w sumie ok jak drozeje, lepiej bedzie potem sprzedać :D, a w 2020 juz po leasingu będę to sie nową wciągnie :D, lub superba

Edytowano przez potrek

Te plotki o podwyżce rzędu 6-7tys chyba są prawdziwe. Dealerzy już np. nie dają super rabatów na diesle.

Dodatkowo do bani jest fakt, że 2.0 TDI jest tylko parowane z DSG. Octavia jest cenowo na poziomie Golfa i nie wiem czy jest sens płacić tyle kasy za Skode..

Ale golf to nie to samo co octavia. Jak dla mnie odpada w przedbiegach ( za mała ilośc miejsca na tylnej kanapie ).

Edytowano przez potrek

Mały update, salon w którym zamówiłem auto zgodził się na utrzymanie ceny w dniu podpisania umowy ( z mojej ost rozmowy chyba domyślili się że jestem skory do zrezygnowania z zamówienia ? ). Niestety nadal nie mam potwierdzonej informacji o planowanej produkcji, nastawiam się już na 2019 rok... Natomiast w większych salonach np. we Wrocławiu zamawiając O3 1.5 TSI dostajesz od nich informację o terminie oczekiwania min. 6 mc zamawiając ten silnik w listopadzie :/ 

1 godzinę temu, Paweł P napisał:

Niestety nadal nie mam potwierdzonej informacji o planowanej produkcji, nastawiam się już na 2019 rok

to są normalnie jakieś jaja......?

19 godzin temu, Paweł P napisał:

Mały update, salon w którym zamówiłem auto zgodził się na utrzymanie ceny w dniu podpisania umowy ( z mojej ost rozmowy chyba domyślili się że jestem skory do zrezygnowania z zamówienia ? ). Niestety nadal nie mam potwierdzonej informacji o planowanej produkcji, nastawiam się już na 2019 rok... Natomiast w większych salonach np. we Wrocławiu zamawiając O3 1.5 TSI dostajesz od nich informację o terminie oczekiwania min. 6 mc zamawiając ten silnik w listopadzie ?

Na stocku w całej Polsce jest przeszło 500 octavii do wziecia od reki, na bank bys znalazl cos pod siebie ;

tak na szybko wrzucając w przegladarkę: https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-octavia-style-1-5-tsi-150-km-ID6BbvJv.html#bae7eec664

Edytowano przez potrek

Powoli się rozglądam ?. Z drugiej strony szkoda mi 13% co wywalczyłem. A w wersji stockowej zawsze coś będzie brakowało, też inaczej walczy się o upust auta skonfigurowanego. Ale jest to też mój plan B.

30 minut temu, Paweł P napisał:

Z drugiej strony szkoda mi 13% co wywalczyłem

słabo wywalczyłeś w tym Tarnowie ;)
Takie z placu też chcą opchnąć bo tracą na wartości ;)

10 minut temu, skotnark napisał:

Dostałem info od dealera, że zamówiona w ostatnim tygodniu sierpnia Octavia, opuści fabrykę w połowie stycznia 2019. Czekamy..

a dla mnie 2ms to było długo....

Wysłałem zapytanie do centrali Skoda Poznań w celu uzyskania jakiejkolwiek informacji o wstępnym lub planowanym terminie produkcji. Centrala sama nie wie kiedy będzie produkcja, proszą o cierpliwość i pozostanie jednak przy zamówieniu heh :). W rodzinie po drugiej stronie Polski już zrezygnowano z konfiguracji nowego modelu i rozpoczęto poszukiwania auta stockowego ( w skoda GALL Wrocław , proponowany czas oczekiwania na auto 5-6 mc potwierdzone info).  To się porobiło z tymi terminami hand made ?

Ja dałem sobie czas do grudnia na uzyskanie terminu produkcji ( nastawiam się na odbiór na koniec stycznia ).

Widzę, ze poprzednie posty są dość stare, stad moje pytanie. Czy terminy i czas oczekiwania na odbiór nadal jest/może być tak długi ? Zamówiłem octavię kombi style z silnikiem 2.0tsi. (Zamówiłem 8 marca). Nadal nie dostałem informacji o terminie odbioru. Sprzedawca w salonie jednak mówił, ze na 1.5tsi oczekuje się około 6-8 miesięcy, natomiast 2.0tsi powinien być szybciej, ale nie potrafi mi nawet oszacować czasu. Fajnie by było mieć auto na lato 🙂