Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
LEMUR

octavia 3 Hak holowniczy ori - kluczyk

Recommended Posts

Czy ktoś ma ori hak holowniczy?

Często mam problem aby po demontażu haka wyjąć kluczyk z zamka. Po jego włożeniu, przekręceniu, wciśnięciu przycisku blokady i naciśnięciu na dźwignię w dół hak wychodzi, ale gdy owa dźwignia jest na dole nie można wyjąć kluczyka. Rzadko przy demontażu owa dźwignia wraca do pozycji górnej (jak po wpięciu) ale częściej nie. Położenia dźwigni nie da się zmienić po wypięciu.

Instrukcja nic w rym temacie.

Jakiś pomysł aby w bagażniku nie jeździł hak z kluczykiem?

IMG_2511.JPG

Reklamy dla niezalogowanych

Wystarczy wcisnac kulke na „trzpieniu” i kluczyk można wyjąć

A ja w swoim ASO dostałem taką odpowiedź:

Cytat

Istniały różne wersje mechanizmów wypinania urządzenia sprzęgającego. W starszych modelach Skody było to możliwe, jednak od mr 2015 na stałe, we wszystkich modelach wyposażonych w mechaniczną blokadę, została wprowadzona ta funkcja. Zgodnie z aktualnym stanem techniki nie ma możliwości wyjęcia kluczyka po wypięciu haka. Poprawne umiejscowienie haka w kole zapasowym (jeśli auto zostało wyposażone), powinno zapobiec ewentualnym uszkodzeniom.

Ja montowałem sam oryginalny hak i mam podobnie kluczyk zostaje  w kuli , i całe szczęście , że pasuje do koła zapasowego 😄 nie musiałem szukać miejsca na jego przechowywanie .

Jeśli możecie to poproszę zdjęcie zaślepki na miejsce kuli kiedy nie jest zamontowana .Ja aby zapobiec wpadaniu brudu zrobiłem sam zabezpieczenie IMG_20190908_131136_resized_20191022_123437845.jpg.834fee25a09b2033dd482babca84fc50.jpgIMG_20190908_130906_resized_20191022_123437613.jpg.daf30ef80bebe842f63c3b355f9a7071.jpg

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przegląda tę stronę.