Skocz do zawartości

Spryskiwacze - nie działa tył i reflektory


Adam88

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem już wcześniejsze tematy o spryskiwaczach, ale teraz jest problem x 2

Przednia szyba działa normalnie

Tylna szyba - nie działa wcale - ale silniczek chodzi...

Spryskiwacz świateł przednich - nie działa - coś tam słychać jakiś dźwięk - ale one działają chyba pod ciśnieniem
i tak jakby coś tam zagadywało, ale lipa nie wysuwają się...

I teraz pytanko - pewnie spryskiwacz świateł działa wraz z przednią szybą - tylko jak jest sterowany ? Sygnał z dźwigienki, czy ilość cykli i czy
swój oddzielny silniczek do robienia podciśnienia czy jak to to wygląda ?
A ta szyba z tyłu to przez przypadek nie działa też ? Niestety jak na złość nic nie widać - tzn ani zbiornika, ani silniczków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwie pompki. Wspólna na szyby przednią i tylną oraz pompka spryskiwaczy reflektorów. Przewody pierwszej pompki podpięte są bezpośrednio pod BCM drugiej pod BCM i masę.

Po zdjęciu lewego przedniego nadkola od strony zderzaka zobaczysz obie pompki.

Edytowane przez Jezol (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie wężyk do tył leci razem z wiązką przewodów wzdłuż progu pod plastikowymi osłonami. I dopiero w przestrzeni bagażnika kieruje się do gumowej przelotki. Tak było w innych skodach.  03 jeszcze nie rozbierałem. Zdejmij dolną osłonę słupka A (przy lewej nodze) i poszukaj karbowanego czarnego wężyka o średnicy ok 6mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Hej. a macie doświadczenia z OII FL (sedan) ? bo u mnie jest tak, że spryskiwanie przedniej szyby działa, a tylnej nie działa. Pompka oczywiście działa.

Mam jednak pytanie:

1. czy możliwa jest sytuacja kiedy pompka będzie pracować a płyn nie będzie tłoczony na szybę? (uszkodzenie zaworu?)

2. które odprowadzenie lewe czy prawe pompki 3b7955681 jest odpowiedzialne za spryskiwanie tylnej szyby (chcę sprawdzić najpierw to, zanim zacznę rwać plastiki)

3. Czy w wersji sedan wężyk też idzie lewym progiem do bagażnika? i gdzieś za tylnym siedzeniem idzie w górę do tego gumowego peszla?

4. W którym miejscu przebiega ten wężyk w komorze silnika? bo może jakaś kuna go przegryzła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team