Skocz do zawartości

Reklamy dla niezalogowanych

Recommended Posts

W piatek wydarzyła sie tragedia w mojej O3 fl, podczas jazdy odkrecila się butelka z mlekiem. Bylem dzisiaj na praniu tapicerki. Jednak najgorsza jest sprawa mokrego wygluszenia. Co radzicie wysuszyć czy jednak rozebrać wygluszenie? 

Edytowano przez harioli_19

Oczywiscie, ze rozebrać i to jak najszybciej. Panowie z prania juz powinno to zrobic - powierzchowne usunięcie mleka guzik da. Jeszczs tydzien i wszystko zacznie kisnac

10 minut temu, Mickul napisał:

wszystko zacznie kisnac

Kolega wylał mleko za fotelem kierowcy w nowej Insigni, po pół roku sprzedał auto bo nie szło wytrzymać w środku.

baner.gif

Dokładnie jak Namo napisał...

Kolega w nowej służebnej O 2FL rozlał milk i przez 3 lata się męczył. Potem ktoś inny świadomie/nieświadomie wykupił to cudo i prosił mnie o pomoc... 

Uwierzcie, nawet wymiana (wymiana a nie wyjęcie i wypranie!) całej wykładziny podłogi nic nie wniosła. 

TO musiało dojść do gąbki wygłuszającej albo gniło gdzieś w profilach zamkniętych...

Nie wiem czy to krowy coś w SOBIE mają czy to UHT??? 

1 godzinę temu, jeremy_b napisał:

Nie wiem czy to krowy coś w SOBIE mają czy to UHT??? 

UHT to tylko potraktowanie mleka wysoką temperaturą w krótkim czasie w celu zabicia części bakterii. Tam nic się nie dodaje.

7 godzin temu, jeremy_b napisał:

cie, nawet wymiana (wymiana a nie wyjęcie i wypranie!) całej wykładziny podłogi nic nie wniosła. 

Podłogę wypierzesz natomiast wymienić należy całe wygłuszenie

Od środy stoi w serwisie. Mieli rozebrać wyprać wygluszenie i poczekać kilka dni. A później sprawdzić czy pomogło. Ja jestem za granicą na feriach więc dopiero w środę zobaczę co z tego wyszło.

Przed chwilą zadzwonili z serwisu i mało nie osiwialem... Stwierdzili, że prali 3 razy i nie ma efektu. Zaproponowali wymianę wygluszenia 500 zł i wymianę całej podłogi 850 zł dodatkowo robocizna. Co wy na to? 

Czy może samemu kupić wygluszenie poza ASO? 

2 godziny temu, harioli_19 napisał:

Zaproponowali wymianę

To, że wymienisz tapicery nawet za 10k nie będzie oznaczało, że pozbędziesz się smrodu. Najlepiej weź to sam rozbierz i wietrz ile się da, co wieczór rundka czy przestało walić. Mleko może się kisić w szczelinach metalowych elementów podłogi. Zagadaj firmę co sprząta po zgonach żeby użyczyli jakiejś chemii. Dopiero jak przestanie śmierdzieć można myśleć o zakładaniu nowej tapicerki, nawet używanej z Allegro.

baner.gif

Samochód rozebrany. Podłoga sucha i nie śmierdzi. Wykładzina wyprana kilkakrotnie i też w porządku. Pozostaje problem wygluszsenia. Nowe 450 zl. Co zrobić wyciąć zalana część i dopasować. Czy może szukać używanej powypadkowej. Ja szukałem w necie ale nie mogę znaleźć żadnych ofert. Może ktoś pomoże. O3 fl rocznik 2017.

Blad

10 % stracisz na jakieś 2,3 lata, no chyba ze masz w pakiecie ubezpieczenia ochronę zniżek. 

Edytowano przez potrek

Ja osobiście w przypadku nowego auta i takiej sytuacji od razu uruchomiłbym AC i kazał wypruć wszystko do zera, i założyć nowe wykładziny, wygłuszenia itp..

Edytowano przez potrek

Ostatecznie wymieniłem wygłuszenie, a podłogę wyprałem. Poczekam do lata jakby jakiś zapach jeszcze był to zostaje Ozon.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Ważna informacja

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team