Skocz do zawartości

Reklamy dla niezalogowanych
tys123pl

octavia 3 Olej w manualnej skrzyni biegów

Recommended Posts

Siemanko.

Właśnie stałem się posiadaczem O3 1.8tsi z dość znacznym (jak na rocznik 2015) przebiegiem ponad 200tkm. Zamieszczanie zdjęcia na razie mija się z celem gdyż jest to zwykłe poflotwe białe kombi ;).

Mam za to takie pytanie, czy przy okazji najbliższego przeglądu (210tkm) okresowego warto zmienić olej w manualnej skrzyni biegów ? O ile po przejechaniu ok. 10tkm nie mam do auta większych zastrzeżeń to skrzynia biegów mogła by - wg mnie - być cichsza. Chodzi głównie o szum podczas toczenia się auta bez obciążenia (na wysprzęglonym silniku/luzie).  Czy ktoś miał tu taki objaw ? Czy jest to zapowiedź większych problemów ?

Michał

Edytowano przez Michal Sznajder

Lepiej zmienić, każdy olej kiedyś się zestarzeje a w dodatku koszt niewielki. Z tego co czytałem dużo osób narzeka na zamienniki oleju oem i twierdzą że po zmianie powrót do oleju z aso kończył wszelkie problemy związane z ciężką pracą skrzyni itp.

Ja po 100kkm wlałem fuchsa 75w i nie narzekam, działa jak powinna. Także chyba nie ma reguły albo to pojawiający się  efekt placebo u części osób ?

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Ważna informacja

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team