Skocz do zawartości

Reklamy dla niezalogowanych
Zaloguj się, aby obserwować  
hmx

octavia 3 Radio niefabryczne

Recommended Posts

Dzień dobry forumowiczom,

Mam pytanie, czy radio z poniższego linka pasuje zamiast radia blues?(podstawowa wersja wyposażenia, 2013)

https://centrumaudio.pl/dedykowane/1113-adayo-ce-4m1a-skoda-octavia-iii.html?adgroupid=78214763484%3Fnetwork&gclid=CjwKCAiA6bvwBRBbEiwAUER6JUA-7uCbLmQX2W8dJjC4AdieyYhNy_gTbcyMbc4MZ-x8YsrB5MmXPBoCe48QAvD_BwE&fbclid=IwAR16Abdgb4ftJIOYlCf0v24p9qfn4AuE6HxG1Csp6t8UsOX26pRk5ZZ16js

Zainteresowany jestem czymś tego typu, ponieważ chciałbym podpiąć kamerę cofania i mieć nawigację google maps(choć nie jestem pewien czy to akurat radio daje taką możliwość, być może lepszy będzie jakieś z androidem). A może polecacie coś innego? niestety nie posiadam multifunkcyjnej kierownicy, tylko dotykowy byłby problemem. Jestem początkujący w tej dziedzinie, więc z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Nie polecam WinCe. Zdecydowanie lepiej radio z Androidem. Na aliexpres kupisz taniej, są nawet z wysyłką z niemiec więc nie ma ryzyka cła czy vatu i przychodzi w 2-5 dni. Ja tak kupiłem.  Z przyciskami nie wiem czy jest sens brać, ale jeśli chcesz to i takie są. Ja bym dołożył multifunkcję, to niewiele roboty a komfort korzystania nie porównywanie większy. 

Mam identycznego "twora" i niestety zbieram kasę na oryginalny zestaw z funkcją mirrorlink, w obecnym nawet nie da się zapisać nowych wartości ciśnień w oponach bo nie ma opcji "SET"

3 minuty temu, Karolex_2004 napisał:

Mam identycznego "twora" i niestety zbieram kasę na oryginalny zestaw z funkcją mirrorlink, w obecnym nawet nie da się zapisać nowych wartości ciśnień w oponach bo nie ma opcji "SET"

masz na myśli radio z Adroidem? czy WinCe. Ja nie mam czujników w kołach ale z tego co widziałem chińczyk je obsługuje. 
Mam takie dokładnie: https://pl.aliexpress.com/item/4000037527870.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0fMcymol, wersja 4 GB ramu 64 rom.
Po za brakiem pełnej obsługi  maxidot (menu telefonu nie wyświetla kontaktów i tytuł piosenki w audio jest nie widoczny - tylko track nr / albo czestotliwość radia zamiast RDS) i niemożliwością zarządzania webastem nie ma się do czego przyczepić.

Nie mam radio z WinCE i dla mnie to jest tragedia, ale z takim kupiłem auto bo poprzedni właściciel chciał kamerę cofania......

Te z winCe są słabe nawet jeśli chodzi o bebechy - mało ramu, słaby procesor, brak aplikacji. Te które ja kupiłem daje nawet lepsze audio niż fabryczne bolero (ma całkiem niezły wzmacniacz na TDA7851). Obsługa prosta jak to w Androidzie, aplikacji mnóstwo, od producenta jest w gratisie Tourqe pro. Kamera po mimo, że mam fabrycznie wersję LOW zaczęła obsługiwać linie skrętne (radio czyta po CAN kąt skrętu kierownicy i nakłada na obraz)
Polecam wymienić na coś z Andkiem, bo sensowny oryginał to 2x cena tego z mojego linku, ja tą kasę wolę przeznaczyć na lepsze opony, albo inne bajery, np mam w planach kamerę 360, żeby żona nie narzekała, że nic nie widzi przy parkowaniu (tak, kamera cofania dla niej to za mało... :D)
A z minusów przypomniało mi się - mikrofon trzeba dać zewnętrzny bo ten wbudowany jest słaby i ustawienia auta są po angielsku i są niedopasowane - to znaczy jest wszystko co mogło być w danej gamie modelowej, a np ja nie mam wyboru trybu sport/ECO, radaru, rozpoznawania znaków itp. Ale to nie przeszkadza bo wszystko jest pogrupowane w submenu. Jak chcesz to mogę Ci nagrać krótki filmik jak to wygląda.

Edytowano przez Miłosz Lipski

Cześć wszystkim, chciałem poprosić o radę w zakresie wymiany radia z mojego bluesa na jakieś dedykowane z Androidem oraz Bluetooth. Polecacie takie zabiegi? Bawił się ktoś już z czymś takim? Jak to wygląda później z dostępem do ustawień samochodu takich jak światła dziennie czy nawet kontrola trakcji? Jeśli tak to co byście zaproponowali w kwocie do 1200zl? Załączam zdjęcie aktualnej stacji

92354553_2728058207466443_6544260218878951424_n.jpg

3 minuty temu, Piotr Więcek napisał:

Cześć wszystkim, chciałem poprosić o radę w zakresie wymiany radia z mojego bluesa na jakieś dedykowane z Androidem oraz Bluetooth. Polecacie takie zabiegi? Bawił się ktoś już z czymś takim? Jak to wygląda później z dostępem do ustawień samochodu takich jak światła dziennie czy nawet kontrola trakcji? Jeśli tak to co byście zaproponowali w kwocie do 1200zl? Załączam zdjęcie aktualnej stacji

92354553_2728058207466443_6544260218878951424_n.jpg

Miałem Swing.

Teraz mam chińczyka - radio ma więcej funkcji w ustawieniu jak dla Golfa VII.

Zmiana na plus

@[email protected] 184KM / 433Nm

17 godzin temu, Piotr Więcek napisał:

A radio poprawnie komunikuje się ze sterownikiem samochodu? Zmiana daty, godziny itd. ?

Zamontowany chińczyk odczytuje dane z auta - można zmienia ustawienia funkcji auta; światłą, wycieraczki, ciśnienie w oponach, pokazuje wszystkie dane spalania i przeglądów.

Poszukaj radia na chińskiej stronie aukcyjnej - ceny lepsze niż na polskim portalu.

Edytowano przez mez2008

@[email protected] 184KM / 433Nm

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przegląda tę stronę.