Skocz do zawartości

Wydech Octavia RS 230KM 2015r


Smakon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałem się dowiedzieć, czy ktoś z użytkowników robił może wydech w RCP pod Gdańskiem? Jakieś opinie? Przymierzam się właśnie do zrobienia wydechu u nich. Zależy mi, żeby uzyskać efekt taki jak na filmie poniżej, gdzie słychać charakterystyczne "bulgotanie" po odpuszczeniu nogi z gazu. Niestety wersja tego wydechu "GPF-Back" jest do wersji po liftingu i teraz zastanawiam się, czy uda mi się uzyskać podobny efekt w mojej przed liftowej wersji. Czy kwestia leży tylko po stronie "strojenia" silnika? Może komuś udało się uzyskać podobny efekt w przed liftowej skodzinie? Z góry dzięki za pomoc 🙂
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie RCP to jedna z czołowych firm jeśli chodzi o wydechy .Jeśli słyszałeś wydech w O3 od nich na żywo,jechałeś w takim samochodzie w środku i wiesz że spełnia wszystkie  twoje oczekiwania to jak najbardziej.... zakładaj . 

Polecam natomiast wstrzymać się z wydechem do jakiegoś dużego zlotu,spotu lub na grupie Octavia rs fb . poszukać osób z okolicy mające dokładnie taką samą RS jak TY i mają zrobione wydechy ......poprosisz o spotkanie, przejedziesz się w środku posłuchać opinii od użytkownika ... i może coś wybierzesz .

Ogólnie z wydechami w O3 RS jest mały problem że ciężko znaleźć coś dla siebie ... co będzie w 100% trafione w nasze gusta. Filmiki z you tuba hmmm. ten dźwięk jest czasem mało zbliżony do realnego .... np. pytanie które samo się nasuwa po zobaczeniu tego filmu .. czemu nie ma nagranego momentu jak rusza ? jaki dźwięk podczas obciążenia silnika i zmiany biegów ....?

Najlepiej jak pisałem .... poczekaj na jakiegoś spota lup poproś osobę z twojej okolicy o spotkanie .. porównasz zobaczysz ,posłuchasz zdecydujesz ....

ale jeśli chodzi o samą firmę to firma raczej PREMIUM ...

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie miałem okazji na żywo usłyszeć zrobionego wydechu w O3 RS 😕 U mnie w mieście ciężko bo z tego co widzę, drugiej RS-ki nie ma. Trochę się właśnie obawiam, że przy jakiś dłuższych podróżach będzie za głośno, ale mam nadzieje, że klapki swoją robotę będą robić. Zależy mi właśnie, żeby wydech był dobrze zrobiony od strony technicznej oraz żeby udało się chociaż w pewnym stopniu uzyskać pożądany efekt, cena to druga sprawa, chociaż na wydech od np: Armytrix się jednak nie zdecyduje bo prawie 3k€ to trochę przesada moim zdaniem, gdzie jeszcze rok gwarancji dają, a dla przykładu w RCP, gwarancja dożywotnia dla pierwszego właściciela. Co do filmu i wydechu "GPF-Back", faktycznie nie jest nagrany moment jazdy co mnie też trochę dziwi, bo ciężko stwierdzić jak wydech będzie się zachowywał, przy np. zmianie biegów, itd. Natomiast na dwóch pozostałych, gdzie jest zmodernizowany wydech właśnie w przedliftowej wersji (jak u mnie) nagrane jest dużo więcej (pozwolę sobie wrzucić linki). Tylko sęk w tym, że na tych wersjach wydechów nie słychać, jak na "GPF-Back" tego bulgotania co mi strasznie przypadło do gustu. I właśnie robi się dylemat 😄 Chodzi mi głównie żeby uzyskać fajny dźwięk (wiem, że z R4 trochę ciężko będzie i V8 się nie da 😄 ), ale jednak z seryjnym wydechem się nie popisali. Mam zrobionego Stage0,5\Stage1 (nigdy nie wiem, który to Stage, po samej zmianie programu i filtru powietrza), koni ok. 280, więc chyba na razie nie będę dokładał więcej koni do stajni, bo 300+ na FWD to jednak mieszany temat, jeśli chodzi o wykorzystanie tej mocy. Dużo bardziej bym musiał się zagłębić w temat. Z tym pojechaniem na zloty - świetny pomysł!, muszę śledzić takie wydarzenia, chociaż myślę, że w moich stronach będzie ciężko, bo jednak widzę, że większość użytkowników tutaj to południe Polski 😕 Trochę się rozpisałem 😄 Dzięki za odpowiedź i podpowiedzenie z tymi zlotami 🙂 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że Octavia RS to chyba jedno z najtrudniejszych samochodów do uzyskania fajnego dźwięku z wydechu który nie był by uciążliwy ... Jeśli ktoś szuka po you tubach to wie że kilka filmików pokazowych każdy szanujący się zakład MA i można je łatwo odszukać . 

Ceny wydechów Cat-back  zaczynają się od 2800 do nawet 12 tys . Wszystko zależy od FIRMY,budowy wydechu - aktywny czy nie ,jakości stali i ilości tłumików . A wiem bo do chyba 20 firm w PL odpisało mi na maila i pytanie odnośnie wydechu i takie ceny dostawałem .....

Co do Forum to raczej mało osób TU zagląda .... bardziej FB. SKODA Octavia RS. tam jest sporo aktywnych osób w sumie Założyciel ten sam.... ludzie Ci sami 😉  i tematów odnośnie wydechów też sporo ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team