Skocz do zawartości

Amundsen MIB2 - walka o włączenie funkcji przez SWAP/FEC


KraQ

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Witam wszystkich serdecznie. Po przekopaniu internetów nie znalazłem rozwiązania problemu jaki się u mnie pojawił. Dlatego postanowiłem zapytać mądrzejszych od siebie 😊

W Octavii z 2015 roku mam Amundsena MIB2 (5Q0035874A). W menu miałem dostępny smartlink, ale po jego wybraniu pojawiał się komunikat o wykupieniu kodu u dealera.

Postanowiłem sam zadziałać. Zgodnie z tutorialami najpierw zrobiłem upgrade do najnowszej wersji firmware, czyli MST2_EU_SK_ZR_P0253T. Następnie wgrałem patch SK_ZR_P0253T_FEC_ALL_CID_OFF_CP_OFF_SPORT_FIXED.

Przez OBD11 włączyłem developer mode.

Sprawdziłem na liście obsługiwanych kodów czy są: 00060900 oraz 00060400. Były.

Kolejną czynnością było wrzucenie przez ODB11 kodów SWAP/FEC dla Android Auto i Preformance Monitor (wygenerowane w oparciu o VIN i VCRN).

Teraz najciekawsze. Na liście kodów pojawiły się w aktualnych: 00060900 oraz 00060400. W menu Car jest opcja Sport i pojawił się Preformacne monitor, ale jest jakby okrojony (są trzy „zegary” które pokazują tylko „g” i jest laptimer, ale wygląda jakby się nie mieścił na ekranie i nie działa). 😳

W Smarrtlink nie pojawiło się android auto, ale mirrorlink (nie mam telefonu z tą opcją więc nawet nie mam jak sprawdzić czy działa). Co najlepsze nie włączałem mirrorlink. 🤨

I szczerze skończyły mi się pomysły, a najbardziej zależy mi na AA.

Czy jest możliwość wgrania ponownie czystego firmware żeby zacząć od nowa? Jak wrzucam SD z ostatnim FW to nie chce zrobić upgrade bo jest ten sam co już jest wgrany. Już mam zaciemnienie bo wydawało mi się, że można jakoś wymusić.

Pytanie dodatkowe: czy ta jednostka ma jeszcze jakieś dodatkowe funkcje które można uaktywnić (np.: DAB)? 

Z góry wielkie dzięki za wszelkie wskazówki.

20220403_160714.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie datego nie każdy powinien się za to zabierać. 

Wrzuciłeś patch, który aktywował smart link z automatu więc swapa na android auto nie musiałeś wrzucać. 

Wejdź w 5f, adaptacje i aktywuj google gal, apple dio, rhmi - dzięki temu pojawi Ci się AA i Carplay w menu smart link. 

Co do wskaźników mocy dotknij ktoregos i przesuń w dol lub górę, powinno Ci zmienić na np temp oleju. 

Co do laptimera to pokaż zdjęcie jak to wygląda. 

Edytowane przez Tkoczi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Sprawdzę i przy okazji zrobię zdjęcie.

A co tego że nie każdy powinien się za to zabierać. Cóż, każdy chyba może próbować i się uczyć. Robię to dla siebie, dla własnej satysfakcji. A że czasami nie wychodzi... Nie zjadłem wszystkich rozumów dlatego poprosiłem o pomoc i jestem Ci wdzięczny za wsparcie :-)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tkoczi, bardzo dziękuję, bo oczywiście wszystko działa jeśli chodzi o AA i CP. Natomiast jeśli chodzi o Performance monitor i laptimer, to wyglądają jak na załączonych zdjęciach. Jakby się "skin" nie dograł ;-) Laptimer mam wrażenie jakby był do ekranu o większej rozdzielczości i dlatego taki "ucięty". 

Laptimer.JPG

Preformance.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team