Skocz do zawartości

broda83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Koledzy poniekąd jestem zmuszony coś zrobić że skrzynią. Posiadam aktualnie dsg7 dq200 a jak już chyba większość wie nie jest to najlepsza skrzynia. Ale nie o tym...

Szukam informacji jakie konretnie skrzynie będą pasowały do o3fl 1.8tsi. Jakieś oznaczenia modele aut itd. Przede wszystkim musi ona być trwalsza i przenosić więcej Niutonometrow.

Co przy okazji jeszcze powinienem zakupić, jakie kłopoty mogą mnie spotkać. Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczny.

Może ktoś z forum już przerobił taki temat albo dysponuje odpowiednią wiedzą 

Pozdrawiam  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie tylko prewencyjnie czytałem o takiej możliwości (u mnie nalot ok 150 tys.), ponieważ moja dq200 radzi sobie bardzo dobrze i nie ma żadnych złych objawów (zastanawiam się nad wymianą oleju ale tylko w przekładni, bo mechatroniki nie chcę ruszać). Swap z tego co czytałem najprostszy (co nie oznacza bezproblemowy) to na dq250. Może nie jest to cud techniki ale na pewno mocniejsza niż dq200. Czy inne modele skrzyń mokrych podchodzą? Nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.

Graty z tego co czytałem: skrzynia, półosie, dwumasa, rozrusznik, wybierak biegów, wężyki, wiązki i co tam jeszcze będzie potrzebne. Lista do weryfikacji przez kogoś obeznanego.

Wydaje mi się, że CompSport takie coś robił i koszt wyniósł ok. 10k na gotowo, ale to 2 lata temu (jak nie lepiej). Teraz pewnie trzeba liczyć 15 tys.

Myślę że najlepiej zadzwonić do nich i się dowiedzieć. Ja, tak jak wspomniałem, na razie rekreacyjnie zgłębiałem temat więc nie dzwoniłem, ale w sumie przyszłościowo też jestem ciekawy ;-)

Pozostaje kwestia opłacalności takiej inwestycji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team