Skocz do zawartości

Diagnostyka i naprawa dsg octavia 3 scout 4x4


Rafał Szweda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

Czy któryś z was moze mi polecić dobrego fachowca zajmujacego sie skrzyniami dsg. Chodzi mi o diagnoze i ewentualna naprawe. Podczas ruszania, czyli puszczenia hamulca, auto powinno sie zaczac delikatnie toczyć do przodu, u mnie jest energiczne szarpniecie i dopiero wtedy jedzie samo do przodu, a kolejna sprawa, to taka ze już ze 4 razy auto zgasło, raz jak cofałem i natrafił na przeszkode i tak jak zwykly manial jalby sie zdusił i zgasł, a do przodu po szybkim puszczeniu hamulca i szybkim dodaniu gazu, auto sie zadławiło i zgasło. Prosze o jakieś info na temat specjalisty. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego gaśnięcia to może być czujnik położenia walka albo wału ale nie jestem pewien. Jedna z osób na forum miała podobne problemy i wymiana pomogła a co do szarpania to może warto nastawy zrobić DSG. Jak się uda coś zrobić to daj znać co pomogło. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Navano napisał:

Co do tego gaśnięcia to może być czujnik położenia walka albo wału ale nie jestem pewien. Jedna z osób na forum miała podobne problemy i wymiana pomogła a co do szarpania to może warto nastawy zrobić DSG. Jak się uda coś zrobić to daj znać co pomogło. Pozdrawiam 

Dzieki bardzo za zainteresowanie, axmógłbyś kogoś polecić, bo chciałem oddać auto do Mysłowic, do Pałki, ale troche dużo maja negatywnych opini i narazie sie z nimi wstrzymuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Navano napisał:

Z poleceniem ciężko bo nie znam nikogo 😕 A błędy sprawdzałeś na skrzyni ? Może od tego warto zacząć. 

No nie sprawdzałem, a jak skrzynia bedzie waliła błedami to najprawdopodobniej mechatronika sttzelona. Dzieki bardzo. Jak opanuje sprawe to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam. 

Ogarnia ktoś takie rzeczy? Auto jeździ póki co ale nie wiem na ile są poważne te błędy. Objawy są takie że, wyczuwalna zmiana z 2 na 3 i tak samo w dół z 3 na 2. Co do wstecznego to objawy pojawiają się najczęściej przy cofaniu pod wzniesienie. Czasem słychać jakieś uderzenie, czasem po tym uderzeniu zgaśnie a jeszcze innym razem wysprzegli jakby na luz i auto zamiast cofać pod górę, jedzie do przodu. Nie zawsze się tak dzieje, najczęściej przy dodaniu i ujęciu gazu podczas cofania. 

IMG-20221115-WA0000.jpg

IMG-20221115-WA0001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 16.11.2022 o 17:01, Maniek1 napisał(a):

Witam. 

Ogarnia ktoś takie rzeczy? Auto jeździ póki co ale nie wiem na ile są poważne te błędy. Objawy są takie że, wyczuwalna zmiana z 2 na 3 i tak samo w dół z 3 na 2. Co do wstecznego to objawy pojawiają się najczęściej przy cofaniu pod wzniesienie. Czasem słychać jakieś uderzenie, czasem po tym uderzeniu zgaśnie a jeszcze innym razem wysprzegli jakby na luz i auto zamiast cofać pod górę, jedzie do przodu. Nie zawsze się tak dzieje, najczęściej przy dodaniu i ujęciu gazu podczas cofania. 

IMG-20221115-WA0000.jpg

IMG-20221115-WA0001.jpg

Uporałeś się z tym ? Wiesz co było przyczyną ? Proszę o kontakt 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.07.2022 o 17:02, Rafał Szweda napisał(a):

No nie sprawdzałem, a jak skrzynia bedzie waliła błedami to najprawdopodobniej mechatronika sttzelona. Dzieki bardzo. Jak opanuje sprawe to dam znać.

Udało się zwalczyć problemy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.03.2023 o 23:20, Navano napisał(a):

No nie sprawdzałem, a jak skrzynia bedzie waliła błedami to najprawdopodobniej mechatronika sttzelona. Dzieki bardzo. Jak opanuje sprawe to dam znać.

Na bank to wina sterownika. Już się orientowałem w temacie. Ciężko jest kupić po dobrej regeneracji. Można oddać auto do warsztatu ale czas naprawy to około 3-4 tygodni. Wyjmują sterownik i odsyłają do naprawy dlatego tak długo to trwa. Koszt to około 2-3 tys. W zależności od warsztatu. Nowy sterownik w ASO jak pytałem to ponad 8000PLN 🤦Ja póki co jeżdżę i nic się nie dzieje. Planuje wymianę oleju ale tym razem na oryginalne bo wcześniej robiłem na zamienniku ale uważam że nie ma to znaczenia. 

Edytowane przez Maniek1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team