Skocz do zawartości

Wibracje/rezonans w okolicach prawej strony


Tomaszu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chciałem poruszyć jeszcze raz temat odnośnie wibracji/rezonansu w okolicach prawej strony przy obrotach 1700-2000 na każdym z biegów.

Natomiast bardziej liczę tutaj na praktyczne, konkretne działania, które pomogły rozwiązać definitywnie problem.

Uniknijmy tutaj gdybania, rozmyślania i odpowiedzi typu "zrobiło się cieplej to przejdzie", "włącz głośniej radio", "unikaj danego przedziału obrotów" itp..

Dziękuję wszystkim za pomoc 🙂

Próbowałem zasięgnąć informacji z serwisu Skoda:

Kontaktowałem się z dwoma Serwisami Skoda, niestety żaden z nich nie słyszał o problemach w Octavia 3 z wibracjami/rezonansem w okolicach prawych drzwi. Natomiast już w Super B problem był im znany i mają na to akcję techniczną.

Dziwi mnie podejście serwisu, gdy wspominałem o objawach, że w przedziale 1700-2000 obrotów na każdym z biegów jest rezonans w okolicach prawych drzwi, że jest to identyczny objaw co w Super B i może to również dotyczyć przewodów paliwowych to już było kręcenie, że w pierwszej kolejności trzeba sprawdzić, zdiagnozować. Oczywiście zapytałem z ciekawości ile będzie kosztowała diagnoza... otrzymałem odpowiedź może trwać 30 minut a może kilka godzin bo będzie trzeba pół samochodu rozebrać - kosz nawet 1500 zł. Zaproponowałem czynności naprawcze takie jakie mieli przy Super B to już informacja, że to już na moją odpowiedzialność koszt 300zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Przyczyną były przewody paliwowe.

Dwa przewody (biały, czarny) umieszczone są w metalowej prowadnicy (tunelu) są na tyle naciągnięte i leżą na boku tunelu co powoduje rezonans.

W tunelu jest kilka małych otworów przez które połapałem ze sobą przewody paskami. Trzeba się wykazać cierpliwością. 
Finalnie problem rozwiązany.

Powodzenia. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2022 at 14:51, Tomaszu napisał:

Problem rozwiązany. Przyczyną były przewody paliwowe.

Dwa przewody (biały, czarny) umieszczone są w metalowej prowadnicy (tunelu) są na tyle naciągnięte i leżą na boku tunelu co powoduje rezonans.

W tunelu jest kilka małych otworów przez które połapałem ze sobą przewody paskami. Trzeba się wykazać cierpliwością. 
Finalnie problem rozwiązany.

Powodzenia. 

Cześć, w którym miejscu znajduję się ten tunel (prowadnica), u mnie też coś rezonuje w okolicach prawych drzwi i już mnie to irytuję 

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okolicach prawego słupka pod samochodem jest osłona musisz ja wykręcić, około 1 metra (bardzo ładnie schodzi bez problemów). Pod nią idzie metalowy tunel w którym są przewody paliwowe (przewody zobaczysz bo wychodzą za osłona w okolicy zbiornika i wchodzą w tunel). W tunelu są małe otwory i ciężko jest złapać przewody żeby złączyć je opaską. Proponuje zrobić sobie haczyk z drutu i przyczepić na drugim końcu opaskę i przewlec między przewodami. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj żeby we wszystkich możliwych miejscach gdzie masz otwór połączyć przewody razem żeby nie były luźno. Nawet jak będziesz uważał ze się nie da 🙂 to powiem że można je złapać wiec powodzenia. Jak coś to pisz jak będę mógł pomoc to pomogę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
W dniu 11.03.2023 o 18:22, DeaVon napisał(a):

Właśnie dzisiaj zrobilem jak kolega napisał ciężko dojść z opaskami(pianka montażową do okien tez by dala rade) ale dałem rade:) metoda naprawdę pomaga polecam

Cieszę się ze pomogło. Lepiej poświecić więcej czasu, aby połapać we wszystkich możliwych miejscach wtedy jest pewność ze już nie słychać rezonansu. 💪🏻

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team