Skocz do zawartości

Błąd światłą przeciwmgłowego przedniego prawego


Przemo23602

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z błędem przedniego prawego światła przeciwmgłowego. 

Błąd pojawia się tylko po deszczu lub jak jest wilgotno. Błąd się zapala, ale lampa działa. Jak jest parę dni sucho i ciepło to nie ma żadnego błędu.

I co najważniejsze nawet w deszczu mogę włączać światła przeciwmgłowe i błędu nie ma błąd wywala w momęcie gdy uruchamia się doświetlanie zakrętów.  

Czy spotkaliście się z takim problemem??? 

Nie mam komputera aby to zdiagnozować ale może ktoś spotkał się z takim problem?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umnie komunikat taki wyskakuje od nowości zgłaszane w serwisie podobno błąd fabryczny ale nic z tym nie zrobili i nadal sporadycznie się pojawia, Dokładnie w podobnych warunkach gdzy jest duża wilgotność np po deszczu jak odpalam auto odrazu wywala komunikat ale lampy działają. to samo gdzy jest np mgła rano albo ostatnio kilka dni temu po tym jak umyłem auto na myjni po powrocie jak wyschło i odpaliłem błeędu już nie było.

/Na samym początku zgosiłem i chuba coś wspomnieli że jest jakaś akcja serwisowa na ten temat po tem pracownik serwisu skoda jak to zgłosiłem ponownie to powiedział aby to ignorować ale nie dawać do serwisu (bo większe ryzyko że coś przy okazji zepsują ) chyba, że będzie się często pojawiał i przeszkadzało.

 

PS: ja to mam od 8lat i na tyle rzadko się pojawia że to ignoruję i po chwili jazdy i po kolejnym odpaleniu problemu już niema. Więc machnołem ręką.  Zwaszcza jak w poprzedniej skodzie auto mi sciągało w prawo i objechałem chyba 5 serwisów w PL i żaden nie widział wady a na pytanie czy puścili na chwile kierownice to odrazu zobaczą odpowiedzieli że nie bedą robić takich testów bo ręce powinny być na kierownicy jaki inni serwis ASI próbował naprawić i ustawić geomertrię to mi oddali że auto już tak nie ściągało ale aby jechać prosto kierownica było skręcona lekko w lewo!!:(  jak to zareklamowałe aby wrócili do ustawienie kirownicy jak powinno to ustawili a auto nadel ściągało w prawo Odpowiedź że ustawienie geomertria jest "zgodne z normą producenta" przy dlaszych pyt. odpowiedź że norma jest tak szeroka że odchylenia mieszczą się w ich standardach.  Na koniec po 3-4miesiącac próby znależienie problemu czemu się tak stało kolega znajomego się przejechał i odrazu wskazał że winna jest spreżyna amortyzarota w zawieszeniu przednim (prawdopodobnie pęknięta ). Po wymianie speżyny problem został rozwiązany. Taką wiedzę i chęci roziwazani problemu w aucie na garancji mają ASO SKODY w PL.  Więc tu masz przykład że odawanie auta w ręce ASO nie zawze końcy się rozwiązaniem problemu a czasem nawet stworzeniem nowego. A nerwy ,czas i koszty paliwa ty ponosisz. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team