Skocz do zawartości

Aktualizacja sterowników i parametryzacja


skodido

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam temat taki ponieważ nigdzie nie znalazłem podobnego ( jeśli jest proszę o podklejenie) . Od razu zaznaczam że nie jest to po to żeby komuś robić "konkuręcję" a pomagać i ewentualnie zapobiegać niepożądanym działaniom 😀

I dobrze by było jeśli ktoś  nie chce nie widzi chęci pomocy to niech tu sie nie uzewnętrznia i daruje somie komentarze typu "a po co?  przecież można jechać to  aso"  lub do tego albo  tego gościa ... i takie tam.

Zacznę .

Chciałbym zrobić update bramki can z 5Q0907530AJ  1244 do 5Q0907530AM  1265.

Mam już odpowiednie firmware oraz dataset do tej bramki . Czy po aktualizacji coś jeszcze trzeba ogarnąć aby bramka działała ok

Firware :FL_5Q0907530AM_Lear_1265_S.odx

dataset:19-5Q0907530AM_1265_V03935242BS_FPA_MKE_OctaviaA7.xml ( tutaj mam kilka datasetów)

Jeśli ktoś potrzebuję to śmiało pisać .

Edytowane przez skodido (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wymieniłem sterownik PLA na 5QA 919 294 G ( kupiłem z J ale obniżyłem soft do G)

Zamarzyło mi się automatyczne hamowanie  przy parkowaniu używając czujników pdc.

Na razie wymieniony sterownik soft i dograny dataset do modułu. Jeszcze nie bangla bo z tego co wyszukałem w necie musze bramkę CAN podnieść do softu opisanego we wcześniejszym poście.

EDIT:

Update  bramki przeprowadzone pomyślnie 🙂

Co dały zmiany ? Profil jazdy pozostaje na tym którego ostatnio używaliśmy a nie jak wcześniej wracał do" NORMAL" i przycisk od czujników parkowania zaczął "działać" ( moduł 5QA) wcześnie po naciśnięciu tylko dźwięk.

Na ten czas nadal nie działa awaryjne hamowanie przy parkowaniu . Ma ktoś jakiś pomysł?

 

Edytowane przez skodido (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team