Skocz do zawartości

Reklamy dla niezalogowanych

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Od jakiegoś czasu mam problem którego opis poniżej (Auto to Octavia II 1.9tdi BXE).

Podczas jazdy na 1,2,3 (na 4 raczej nie występuje) i utrzymywaniu obrotów na stałym poziomie w zakresie między 1500-2000 auto szarpie czyli chyba można powiedzieć że robi kangurka. Musze jeszcze to sprawdzić dokładnie ale wydaje mi się że kangurkowanie występuje raczej na rozgrzanym silniku niż na zimnym. Co ciekawe problem własciwie zniknał po 'zaślepieniu' mechanicznym zaworu EGR (bez wykasowywania z programu). Jednak mechanik poradził żeby raczej nie zaślepiać EGR-u ponieważ w tym modelu jego częścią jest chłodnica (spalin?) i jego zaślepienie może prowadzić do przegrzania układu. 

Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem u siebie albo zna rozwiązanie/przyczyne?

Edit: Poniżej link do starego filmiku który obrazuje problem podczas postoju:

Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam

Reklamy dla niezalogowanych

Nikt nie ma pomysłu co to może być? Wczoraj sprawdziłem i na zimnym szarpanie również występuje i na dodatek w korku zauważyłem że na drugim biegu przy ok 1000obr/min też szarpie.

Edytowano przez Radar_KrK
Polskie znaki i update

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przegląda tę stronę.