Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dosyć nietypowy i chyba rzadki przypadek pęknięcia prawego lusterka (przy przebiegu 1600 km). Stało się to podczas cofania kiedy lusterko automatycznie się obniżyło zobaczyłem na nim pęknięcie, którego chwilę wcześniej nie było...

Teraz moje pytanie, czy ktoś coś takiego przerabiał pod kątem gwarancji? Chcę to zareklamować w skoda auto. Dziś byłem z tym w swoim serwisie i dostałem info, że nie zrobią wymiany gwarancyjnej bo na pewno im to odrzucą. Ja jednak poprosiłem o zarejestrowanie mojego zgłoszenia i teraz muszę zwrócić się bezpośrednio do Skody. Z mojej strony dodam, że lusterko nie było oblodzone i też nie było nic w lewym dolnym rogu co mogło blokować pracę szkła. Stało się to w ost. sobotę w południe kiedy temp była powyżej zera a wcześniej przy -18 obniżało się i nic się nie działo.

Wkład lusterka ma nr 5E0 857 522C jest fotochromatyczne, ogrzewane i bardzo drogie: 1260 zł w ASO. Na superskoda.com ok 200€. Na allegro używane/kradzione ok 250-300 zł ale kupując tam części zawsze mam wrażenie, że wspieram paserów, złodziei itp.

Problem w tym, że nie chcę tego zgłaszać z AC bo mam ochronę zniżek do 1 zgłoszenia i też nie chcę tak od razu odpuścić sprawę importerowi czy gwarantowi. Żona jest prawnikiem więc będziemy ich męczyć.

Czy ktoś ma jakiś bezpośredni adres e-mail do Skody w sprawach gwarancji / reklamacji? Kontakt przez formularz na stronie Skody to jakieś nieporozumienie, 2 razy zadałem tam ost. pytanie na inny temat i 2 razy dostałem odp. żebym jechał do serwisu i tam pytał bo oni nie udzielają takich informacji.

IMG_20170123_124606m.jpg

IMG_20170123_124538m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, sebkoch napisał:

Dziś byłem z tym w swoim serwisie i dostałem info, że nie zrobią wymiany gwarancyjnej bo na pewno im to odrzucą. Ja jednak poprosiłem o zarejestrowanie mojego zgłoszenia i teraz muszę zwrócić się bezpośrednio do Skody.

Co za cymbał w tym Twoim ASO? Ty mu wydaj polecenie, nie jemu sadzić czy zrobią to na gwarancji czy nie. Wada materiałowa lub niewłaściwy montaż w fabryce doprowadził do pęknięcia bardzo drogiego lusterka. Ma być wymienione i koniec, poleć temu mądrali przygotowanie zdjęć z tą ich naklejaną linijką i ma to wysłać do SAP.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety doradca serwisowy miał wcześniej taki sam przypadek z Superbem i nie dostał autoryzacji na wymianę w ramach gwarancji.

Ja do nich napisałem reklamację na adres bokskoda@skoda-auto.pl i również otrzymałem odmowę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team