Skocz do zawartości

Mała relacja z montażu suba


surf

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszedł ten moment, kiedy brak suba w mojej kurze zaczął mi przeszkadzać (niestety nie mam cantona).

Dzięki @Enriquez za info co do rozbiórki oraz @rrobert za schematy ;)

Zaczynając, najgorszą rzeczą było znalezienie miejsca gdzie przejdą kable od aku do środka. Trzeba wymontować akumulator i wtedy po prawej stronie widzimy nasz cel.

IMG_1548.JPG

a bliżej

IMG_1470.JPG

pod tym "kondomem" w głębi wystaje taki pipsztyk gumowy, który naciąłem i tam włożyłem kable. Kable wychodzą obok sprzęgła (lewy górny róg) i pożniej poprowadziłem je nad podstopnicą i włożyłem w próg ciągnąc aż do bagażnika.

Aby zdemontować próg trzeba zacząć od demontażu słupka od pasów. Tam podważamy zaślepke airbag.

IMG_1467.JPGIMG_1468.JPG

Tam jest śrubka (akurat na zdjęciu już wymontowana), odkręcamy ją i ostrożnie wyjmujemy, bo pomiędzy plastikiem a blachą jest pusta przestrzeń i od razu leci na dół do progu.

Póżniej lapiemy delikatniej poniżej środka łączenia i ciagniemy do siebie. Słupek powinien odejść a następnie do góry aby wyciągnąć go z dolnych zawiasów.

Wtedy odsłania nam się zaizolowana wiązka kabli. Rozpruwamy ją i szukamy dwóch przewodów. Dla lewej strony brązowo-czarny (-) oraz czerwono-czarny (+), a dla prawej strony brązowo-biały (-) i czerwono-biały (+).

IMG_1554.JPGIMG_1555.JPGIMG_1556.JPGIMG_1557.JPG

Następnie progiem ciągniemy kable do bagażnika. Ja zrobiłem to tak:

IMG_1558.JPG

Następnie za złączami isofix na środek

IMG_1559.JPG

i podnoszę ten materiał i tam jest taki mały prześwit, gdzie można pociągnąc kable do bagażnika.

IMG_1560.JPG

Wtedy mamy kable zasilające i głośnikowe w bagażniku.

Potrzebujemy jeszcze konwerter Hi-input -> rca. I mamy wszystko oprócz kabla sterującego. Niestety, ale nie posiadam łapek do wyciągnięcia jednostki, więc zrobiłem to sobie na włącznik (muszę się pilnować kiedy włączam, żeby nie zapomnieć wyłączyć)

Tutaj montaż gratów:

IMG_1563.JPG

Miejsce wzmaka:

IMG_1564.JPG\

i całość po zakończeniu

IMG_1566.JPG

Czas: ~6h

Wzmacniacz: Magnat Crusader 560 mega budżetówka
Głośnik: SW.STX.10.2.400.2x2.F.S.PP

Masę ciągnąłem od aku, bo nie widziałem sensownego miejsca w bagażniku oraz nie chciałem ździerać lakieru. Jednostka czasem wykrywa jako 4 głośniki, a czasem jako dwa, ale wtedy też działa.
Czy warto ? Warto :-D

A i mega obsrałem się jak odłączyłem aku na dłużej i po podłączeniu miałem milion usterek. Wyjechałem 500m, stanąłem udało się ustawić ciśnienie w oponach i wszystko wróciło do normy :)

Mam nadzieję, że pomogłem, w razie czego mogę dorobić jakieś foty i podpowiedzieć co i jak :)

Edytowane przez surf (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, micho napisał:

Ja w dwójce żeby nie bawić się we włączanie i wyłączanie wzmacniacza podpiąłem remote pod zapłon i sub się załączył tylko jak był przekręcony kluczyk :) Aczkolwiek dziś w nocy tchnęło mnie coś, że chyba zapomniałem wyłączyć to o 1 w nocy poszedłem i okazało się, że był włączony :D dobrze, że sie zorientowałem, bo rano to chyba byłby gruby problem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No właśnie to jest ten problem, którego chciałem uniknąć, czyli potrzebne kluczyki aby grał sub ;)

Edytowane przez surf (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@micho

Obydwa ? Tak jak napisałem: Trzeba zdjąć pierwsze ten słupek co są pasy. Czyli wyciągamy zaślepke AIRBAG, odkręcamy śrubę i ciągniemy na środku (łaczenie) do siebie. Jak juz odejdzie słupek, to wtedy ciągniesz go do góry aby móc potem wyciągnąć progi. Progi po prostu wyrywasz do góry, są na kilku zatrzaskach ;) Jak jutro pogoda pozwoli, to mogę Ci nagrać filmik z wytłumaczeniem co gdzie i jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co zdjąłem ta jasna górna osłonę, odchyliłem ta czarna i dostałem się do wiązki. Tylko nie mogłem upchać kabli pod progami i za huja nie mogłem ich zdjąć. Mam już wszystko w bagażniku, ale kabel zasilający leży na podłodze a nie pod osłona. Jeśli nagrasz film to będę Ci strasznie wdzięczny.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A Ty tylne głośniki całkiem odciales? Ja podłączyłem się do nich po prostu żeby nie rezygnować całkiem z tylu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, micho napisał:

Wiesz co zdjąłem ta jasna górna osłonę, odchyliłem ta czarna i dostałem się do wiązki. Tylko nie mogłem upchać kabli pod progami i za huja nie mogłem ich zdjąć. Mam już wszystko w bagażniku, ale kabel zasilający leży na podłodze a nie pod osłona. Jeśli nagrasz film to będę Ci strasznie wdzięczny.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jutro się postaram o ile nie będzie padać, bo kura na dworze nocuje ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micho. Chwytasz rękoma dwoma w rękawiczkach roboczych za próg jak najbliżej tej części przy słupku A i energicznie to wyrywasz do góry. Ale to musisz za pierwszym razem że tak powiem "przypierdolić pałeru" bo to mocno siedzi. No i uważaj na palce. Łatwo się skaleczyć.


Wysłane z mojego Lenovo TB3-730X przy użyciu Tapatalka
 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, micho napisał:

A tylne głośniki całkiem odciales?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tak, może kiedyś przerobie to tak, że wszystko będzie szło z wzmacniacza, ale to coś lepszego bym musiał kupić :) I tak jak prowadzisz to nie slyszysz tego co na tyle, więc jak dołożysz suba to się ładnie równa :)

I tak jak @Enriquez napisał, używaj rękawiczek. Ja ich nie użyłem i moje dłonie później to był jeden wielki dramat. Nie wiedziałem, czy jakiejś wysypki dostałem, czy tak je pociąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylna osłonę trochę złamałem, ale prawie nie widać. Jak uda mi się wyjąc to spróbuje podkleic, później opalarka żeby wyrównać.

A jak zdjąć klamkę do otwierania maski? Bo najpierw muszę te klamkę zdjąć. I co? Rwać do góry? Tak chyba tez próbowałem i siły sporo używałem, ręce tez mam styrane :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurwa ja nie mogłem wcisnąć. Podstopnice zdjąłem i chciałem zdjąć próg, ale nie poszedł.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A mam tylko plusa z aku bo masę wziąłem spod kanapy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą rączkę ciągniesz jak do otwarcia maski i śrubokrętem wysuwasz zawleczkę, która jest od strony silnika - wystarczy milimetr i rączka wychodzi. Proponuję obejrzeć na allegro jak ona wygląda. Nie mniej jednak mały warning. Ta zawleczka ma tendencję do wypadnięcia (wystrzelenia) z tej rączki i niestety od razu wpada w dziurę za tym elementem i aby ją wyjąć musimy go zdemontować. Na szczęście montaż to tylko wciśnięcie rączki z założoną na gotowo zawleczką. Jak to zdejmiesz - zatrybisz o co chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team