Skocz do zawartości

Reklamy dla niezalogowanych
Scheitan

octavia 2 Zmiana hamulców tył w O2 RS FL

Recommended Posts

Witajcie. Potrzebuję rady specjalistów. Chcę zmienić tarcze płyn i klocki na coś lepszego. Niestety okazało się, że moja Kura jest z grona tych, które miały montowane z tyłu zestawy Boscha z tarczami 272mm.

Pytanie: czy zamiast tego "złomu" da się założyć coś innego? 282, 286mm? Czy też będzie to wymagało jakichś większych przeróbek? A jeśli, to jakich? Zaciski, to wiadomo, osłona pewnie też, ale co z jarzmami, długością przewodów, itp?

Ktoś widział, robił, wie?

Z góry dziękuję.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

A, zapomniałem powiedzieć, że latem jest 17'', a zimą 16''.

Reklamy dla niezalogowanych

może warto od razu zainwestować w kpl 345/310 na obie strony? różnica w hamowaniu i powtarzalności jest naprawdę odczuwalna... tylko 16" wtedy odpada

Edytowano przez kenorb

Jak masz możliwość zmiany, to u mnie sprawdza się zestaw 340/310 tarcze Zimmermann standard + klocki EBC yellow stuff.

Ale moja to ciężka locha.

Jak masz możliwość zmiany, to u mnie sprawdza się zestaw 340/310 tarcze Zimmermann standard + klocki EBC yellow stuff.
Ale moja to ciężka locha.
No tak, chcę właśnie zmienić na większe, stąd pytanie, jaki zestaw wejdzie bez konieczności modyfikacji większych, niż wymiana zacisków?
16'' z tyłu na zimę muszą zostać na kilka lat ze względu na świeżo kupione opony.
Podpowiedzcie proszę.

No tak, chcę właśnie zmienić na większe, stąd pytanie, jaki zestaw wejdzie bez konieczności modyfikacji większych, niż wymiana zacisków?
16'' z tyłu na zimę muszą zostać na kilka lat ze względu na świeżo kupione opony.
Podpowiedzcie proszę.

Z tego, co znalazłem, to później z tyłu montowali 286mm, albo 282mm. Tylko nie wiem, czy to się da przełożyć tak po prostu

Ja miałem u siebie 282 w O2FL 2012 więc jak wlozysz nowy zacisk klocki i tarcze to będzie działać. Do większych rozmiarów potrzebujesz adapter. Obecnie jeżdżę na 330 i bardzo polecam 

Ja miałem u siebie 282 w O2FL 2012 więc jak wlozysz nowy zacisk klocki i tarcze to będzie działać. Do większych rozmiarów potrzebujesz adapter. Obecnie jeżdżę na 330 i bardzo polecam 
Dzięki za odpowiedź. A na jakich felgach jeździłeś? 16" wejdą?

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przegląda tę stronę.