Jump to content

2.0 tsi CHHB stage 1 . problemy


marius245

Recommended Posts

Witam wszystkich,  Ma taki mały problem ze swoim 2.0 CHHB (220). Od miesiąca jest stage1. z jakiś tydzień temu zaczęły się dziać dziwne rzeczy. Np jadę sobie spokojnie autostradą, wyprzedzam tirka a tu nagle psssyyyt ,  i  kontrolka EPC ,  brak reakcji  na pedał gazu, brak mocy . zjechałem na pobocze zgasiłem silnik, ponowny rozruch  i wszystko wraca do normy . Drugi scenariusz, gdy się ostro pojeździ również wyskakuje EPC i to samo brak mocy , brak reakcji na pedał gazu itp. Po ponownym rozruchu auta wszystko wraca do normy.  Z wymienionych rzeczy to zawór DV, ale to nie on (pierwszy podejrzany). Logi były strasznie głupie np czujnik położenie kola zamachowego , czujnik rozrządu i takie tam dziwy ? podkreślam iż auto z tymi błędami jeździło normalnie, po kasacji błędów już się nie pojawiły?. Jedyny normalny błąd to turbo overspeed. Na serii brak problemów i błędów. Tak się zastanawiam czy ktoś z posiadaczy CHHB miał podobne perypetie po programie? 

Link to comment
Share on other sites

29 minut temu, marius245 napisał:

Witam wszystkich,  Ma taki mały problem ze swoim 2.0 CHHB (220). Od miesiąca jest stage1. z jakiś tydzień temu zaczęły się dziać dziwne rzeczy. Np jadę sobie spokojnie autostradą, wyprzedzam tirka a tu nagle psssyyyt ,  i  kontrolka EPC ,  brak reakcji  na pedał gazu, brak mocy . zjechałem na pobocze zgasiłem silnik, ponowny rozruch  i wszystko wraca do normy . Drugi scenariusz, gdy się ostro pojeździ również wyskakuje EPC i to samo brak mocy , brak reakcji na pedał gazu itp. Po ponownym rozruchu auta wszystko wraca do normy.  Z wymienionych rzeczy to zawór DV, ale to nie on (pierwszy podejrzany). Logi były strasznie głupie np czujnik położenie kola zamachowego , czujnik rozrządu i takie tam dziwy ? podkreślam iż auto z tymi błędami jeździło normalnie, po kasacji błędów już się nie pojawiły?. Jedyny normalny błąd to turbo overspeed. Na serii brak problemów i błędów. Tak się zastanawiam czy ktoś z posiadaczy CHHB miał podobne perypetie po programie? 

wygląda na tunera druciarza, tym bardziej skoro w serii jeździło bez problemu.  Na logikę to "turbo overspeed" - oznacza że turbo jest przeładowane i za mocno się kręci, dlatego odcina moc - dla bezpieczeństwa.

taki znalezione wytłumaczenie na szybko:
http://garagewire.co.uk/news/company/btn/the-causes-of-turbo-overspeeding-explained/

Edited by gmatkowski (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

nie nie ten tuner to nie druciarz  ? zapomniałem dodać że wszystko zaczęło się od zepsutego przycisku start stop i po wizycie w aso ? po wizycie na wymianie gwarancyjnej omawianego przycisku. chłopaki w aso coś chyba grzebały w kompie. po sofcie jedynie świeczki zgasły i też wywalił epc. po wymianie epc już się nie pojawiło. aż do wizty w aso : ? został zrobiony master reset sterownika i zaprogramowany na nowo przez tunera ? zabezpieczenie turbo jest poniżej fabrycznego. fabryka ma 1.40 a w nowym sofcie ustawione na 1.30 (bar).

Edited by marius245 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Właśnie jestem po przejażdżce i pierwsze EPC wyskoczyło przy 3,000 orb, a drugi raz(10 min później) przy 6,000 obr. nie mam ze sobą żadnego skanera żeby logi zrobić ? masakra

5 godzin temu, gmatkowski napisał:

wygląda na tunera druciarza, tym bardziej skoro w serii jeździło bez problemu.  Na logikę to "turbo overspeed" - oznacza że turbo jest przeładowane i za mocno się kręci, dlatego odcina moc - dla bezpieczeństwa.

taki znalezione wytłumaczenie na szybko:
http://garagewire.co.uk/news/company/btn/the-causes-of-turbo-overspeeding-explained/

no tak masz rację ? do tego wniosku też doszedłem . Ale dlaczego przeładowuje ? czy to wina mapy? czy jakaś mechanika zawodzi ?np westgate? może jakiś czujnik doładowania ? lub coś innego ?

Link to comment
Share on other sites

Witam diagnoza zapadła nastawnik westgates po za zakresem regulacji. Zmiana softu z nowymi wartosciami regulacji powinna rozwiązać problem. Logi Frame freez wskazywaly przy pełny obciążeniu 100% sztyca regulująca turbo wychylenie ledwie 30%. Po korekcie dam znać czy problem pozostał.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam , a więc tak usterka overspeed została wykryta i  wyeliminowana:) na dzień dzisiejszy problem z powyższym nie występuję. Problem wynikał z wykasowania przez serwis ASO  wartości wyuczonych podczas użytkowania tzw master reset ?dotyczy on wszystkich silniczków krokowych, wychyleń sztycy od turbo itp itp. A odbyło się to przy okazji wymiany omawianego przycisku. Po wyzerowaniu wartości sterownik zgłupiał ponieważ nie potrafił się zaadaptować do nowych ustawień wgranych przez tunera. Po dokładnej analizie softu bazowego z mojego auta, okazało się że już seryjny soft miał już braki w programowaniu ( niechlujstwo skody poraża), które negatywnie wpływały na działanie zmodyfikowanego softu

Edited by marius245 (see edit history)
  • Lubię to 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team