Skocz do zawartości

Reklamy dla niezalogowanych
rrobert

octavia 3 Wymiana licznika na kolorowy TFT

Recommended Posts

witam

Własnie od tygodnia cieszę się licznikiem z kolorowym wyświetlacz od RS-a. oryginalnie w aucie był licznik monochromatyczny 5e0920861E  a teraz jest 5e0920871F.

licznik został zakodowany w ASO - online bo jak wiadomo w liczniku siedzi  immo i CP. Pozostało mi jeszcze wpisanie prawidłowego przebiegu. wszystko działa i jest kolorowo. 

teraz szukam rozwiązania problemu ze wskazaniem przebiegu

koszt kodowanie ok 450zł + koszt zakupu licznika u mnie 400zł  - czyli więcej jak wybranie opcji przy zakupie i pozostaje koszt korekty przebiegu.

Coraz więcej można modzić w naszych autkach  

Reklamy dla niezalogowanych

no tak. na zleceniu napisałem ze licznik pochodzi z legalnego źródła, zrobili ksero dowodu i gotowe. oczywiście przed cała akcją powiedzieli ze jak coś się wysypie to nie ponoszą odpowiedzialności za to.  Standardowo wysypała się pompa ESP - która jest kodowana pod VIN auta - a dokładnie pod immo. po przywróceniu oryginalnego kodowania i przeprowadzeniu ustawień podstawowych wszystko było ok.  Inne serwisy informowały mnie ze się nie da bo to platforma MQB. ale kumaty i komunikatywny elektronik z ASO ogarnął temat.     

4 godziny temu, rrobert napisał:

po przywróceniu oryginalnego kodowania

Zresetowali Ci wszystkie mody do zera? Musiałeś wszystko jeszcze raz kodować?

Czyli do każdej O3 da się wsadzić licznik z RSki albo taki z kolorowym maxi-dotem?

baner.gif

kodowanie wysypało się tylko w pompie ESP i tam przywrócili oryginalne kodowanie 

szadze ze do każdej się da wsadzić ale od diesla do diesla i benzyny do benzyny.

do roku MY2014 jest licznik VDO a od 2015 inny. Można je odróżnić po otwarciu drzwi w VDO jest mały obrazek z autem a  po 2014 jest duża ikona samochodu

• Lubię to 1

Dnia 30.01.2016 at 06:46, rrobert napisał:

no tak. na zleceniu napisałem ze licznik pochodzi z legalnego źródła, zrobili ksero dowodu i gotowe. oczywiście przed cała akcją powiedzieli ze jak coś się wysypie to nie ponoszą odpowiedzialności za to.  Standardowo wysypała się pompa ESP - która jest kodowana pod VIN auta - a dokładnie pod immo. po przywróceniu oryginalnego kodowania i przeprowadzeniu ustawień podstawowych wszystko było ok.  Inne serwisy informowały mnie ze się nie da bo to platforma MQB. ale kumaty i komunikatywny elektronik z ASO ogarnął temat.     

A które ASO jest tak ogranięte ? A może ktoś miał doświadczenie w Warszawie lub Trójmieście ?

GANINEX w Katowicach + gość z diagprog4 do korekty licznika ale tylko VDO czyli do MY2014 po tym roku już się nie da  

jest jeden na allegro a tego z co mi to robił gdzieś zgubiłem numer telefonu ale poszukam 

na allegro chcą 500zł

prawdopodobnie to ten numer 500757000

W Szczecinie jest jokes ktory ma Enigme, ona bodajze ogarnia wszystkie zegary.

PS nie latwiej bylo przelozyc Sam Maxidot?

Nie Wiem jak jest w skodzie, natomiast w leonie mozna zmienic Sam fis, nawet SSP mowi ze, jest jeden licznik dla kolorowego i mono fis.

Sam sie przymierzam do tego, jak Masz stary licznik to rozbierz go i zobacz Czy Maxidot jest demontowalny?

Dnia 22.02.2017 at 19:54, rrobert napisał:

jutro rozbiorę stary i zobaczymy. dam znać  

I jak poszlo z tymi zegarami?

Ktoś może wie jaki jest numer licznika z kolorowym Maxi dot. Chcę kupić taki i zobaczyć czy da się przełożyć. Zależy mi na kolorowym wyświetlaczu.

Dnia 27.02.2017 at 08:43, rrobert napisał:

Może dzisiaj brak czasu 

Obadales temat z przekladka?

w poniedziałek to zrobię 

@Daab jakie masz autko. rok, silnik. jak możesz do podaj jaki masz aktualnie licznik.

ja do zwykłego diesla założyłem kolor od diesel rs i ma się dobrze MY 2014

jak otworzysz drzwi to autko na maxidot jest prawie na cały ekran czy tylko na jego centralnej części.

do my14 jest koncówka 8XX a po 7XX

dla my15 dla rs benzyna jest 5e0920756 - 4000zł - ale potrzeba dokładnie jaki masz w aucie 

inaczej jak masz licznik z dużym autkiem po otwarciu drzwi to tylko orginal i nowy. nie zmienisz przebiegu w licznikach innych jak VDO

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przegląda tę stronę.