Jump to content

Problem z elektryczną klapa bagażnika


Bart Pie

Recommended Posts

  • 3 months later...

Witam. Osobiście nie posiadam skody, ale rodzice jeżdżą Oktawia 3 kombi i od jakiegoś czasu mają problem z klapą bagażnika. Klapa otwiera się do połowy, po czym zatrzymuje się na chwilę i po chwili znowu się podnosi, czasami działa bez zarzutu, a czasami taki problem. Niedawno nawet otworzyć się nie chciała i tata słyszał w bagażniku z nadkola „cykanie”, ale klapa się nie otwierała. Po tygodniu postoju na parkingu odwidziało jej się i otworzyła się. Błąd występujący sporadycznie z tego co mi tłumaczyli to pokazuje że klapa nie domknięta chociaż jest zamknięta. Byli bliscy kupna nowych siłowników, niedawno już myśleli że komputer od klapy trzeba będzie wymienić. Kazałem się wstrzymać. Czy miał ktoś taki problem i naprowadziłby gdzie , co i jak sprawdzić? 

Link to comment
Share on other sites

Zobacz moje poprzednie posty.

Trudno wyrokować co się wywaliło, może siłowniki, dociąg lub zamek w klapie, sterownik klapy u mnie był to zamek.

Siłowniki są drogie zamienniki  widziałem za około 1400/kpl., oryginał jeden tyle kosztuje.

Ja zrobiłem tak, znalazłem firmę która zajmuje się doposazaniem aut z grupy VAG, w tym dokładaniem klap automatycznych do aut które tego nie mają, pojechałem zrobili szybkie sprawdzenie i kazali za kilka dni przywieść auto, było u nich kilka dni (w tym czasie nie potrzebowałem auta, nie bylo mnie w domu) i zrobili plus jeszcze aktywowali AA.

Sami powiedzieli że na początku obstawiali siłowniki a wyszło najtaniej bo zamek padł.

Edited by Tex (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

hej, opiszę swój przypadek - klapa zaczęła wariować, otwierała się do połowy i piszczała, później w ogóle nie chciała się podnosić - myślałem, że dopadły mnie przetarte kabelki, jedankże po odpięciu lewego siłownika - rozpadł się na dwie części. Telefon do ASO - siłownik 2100 brutto. Po przeczytaniu wielu wątków - zamówiłem komplet siłowników firmy Deffner - brałem ze strony niemieckiej - ok. 50 zł taniej niż w Polsce - 1213 zł, jednakże sama wysyłka byla już z PL. Siłowniki posiadają spinki zabezepieczające już zamontowane (całe szczęscie, bo jedna spinka mi się przyblokowała i mocno się zdeformowała, ale dało się ją w miarę kombinerkami przywrócić do względnie starego kształtu).  Po wymianie wszystko działa tak jak powinno, a nawet lepiej z uwagi no to, że na starych przy zamykaniu było takie trześanięcie klapą, że aż tablicę rejstracyjną było słychać, teraż zamykanie jest delikatniejsze i widać pracę dociągu klapy, gdyż o kilka mm widać jak się "dociąga", czego wcześniej nie było. Jak na razie jestem zadowolony, oby tylko długo służyły.

Błąd jaki miałem:

20250316_135345.thumb.jpg.0d7e4248bfc7a070b205e6200ec53add.jpg

 

Edited by otacon (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Witam mam pytanie o kodowanie elektrycznej klapy tylnej 03fl. Mianowicie otwiera się tylko z pilota i od środka, jeżeli chcę zamknąć to muszę wyjść z samochodu i wcisnąć przyciska w klapie. Jak zakodować w VCDS żeby otwieranie i zamykanie było możliwe z pilota i ze środka. W poprzedniej 03 działało wszystko a tutaj tylko w jedną stronę

Link to comment
Share on other sites

W dniu 27.03.2025 o 14:52, Guteq napisał(a):

Witam mam pytanie o kodowanie elektrycznej klapy tylnej 03fl. Mianowicie otwiera się tylko z pilota i od środka, jeżeli chcę zamknąć to muszę wyjść z samochodu i wcisnąć przyciska w klapie. Jak zakodować w VCDS żeby otwieranie i zamykanie było możliwe z pilota i ze środka. W poprzedniej 03 działało wszystko a tutaj tylko w jedną stronę

Controller 6D - Trunk Electrics

16 - Security Access - enter 12345

10 - Adaptations

 

(4)-Activation using rear lid opening button in remote key-Tap function for closing - set to active

 

(4)-Activation using rear lid remote unlocking switch-Tap function for closing - set to active

  • Lubię to 1
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Witam klapa otwiera się może na 20 i zamyka , przy czym nie działa dociag klapy 

 

na komputerze taki błąd 

 

blad b121112 hall sensor in motor 1 for rear hatch, short circuit to b hallsensoren im motor 1 fur heckklappe kurzschluse nach plus

 ktoś może mi  podpowiedzieć czy to wina siłowników , odciągu bad zamka ?  

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Mam Octavię 3 VRS 2.0 TDI 184 km z 2017 r. kombi.Miałem problem z niedokońca otwieraną klapą bagażnika elektrycznie.Zrobiłem tak: na poz. N i ręcznym po otwarciu tej klapy na ok.30cm uniosłem ją do końca po mału, następnie pomału ręcznie w dół.Potem znowu do końca do góry i tam przytrzymałem przycisk ok.5 sek. było pik pik i dałem ręcznie w dół.Potem  na P i z pilota poszło i jest cacy.Takie triki porostu,to niewiarygodne do czego to wszystko zmierza.Powodzenie może mój sposób pomoże komuś-powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team