Skocz do zawartości

Reklamy dla niezalogowanych

Recommended Posts

Witam serdecznie

Jestem świeżym posiadaczem niemal nowej Octavii 3 FL (bogato wyposażony egzemplarz demonstracyjny kupiony od dilera), a jednocześnie nowicjuszem na tym forum :) Do tej pory z mniejszą lub większą intensywnością udzielałem się w internetowych społecznościach posiadaczy Fabii, ale że w nowo kupionej Octavce już wynalazłem usterkę... postanowiłem wpaść i dołączyć do Waszej społeczności 🙂

Do rzeczy. Parę dni po zakupie auta odkryłem, że nie działa mi funkcja programowania nastaw fotela kierowcy. Po naciśnięciu przycisku SET oraz dowolnego z klawiszy pamięci nie dzieje się zupełnie nic. Za pomocą mojego podręcznego zestawu do diagnozy (ELM327 + aplikacja Carista) odczytałem ze sterownika foteli następujące błędy:

Driver's seat
Part #: 5Q0959760B
Coding: 0010000000000500018280808080000000008181000000D400 (hex)
Component: Sitzmemory
Fault codes:
9655636 Manufacturer-specific code
10489856 Manufacturer-specific code
10490368 Manufacturer-specific code

Czy ktoś z Was miał może u siebie podobną usterkę? Na forum nie natrafiłem na żadne wzmianki na podobny temat - na forach zagranicznych owszem, ale nie podano żadnego sensownego rozwiązania 🙂

Edytowano przez jaco

Hej.
Fabia mówisz, to może się znamy 😉

Jeśli faktycznie nie działa to może trzeba zrobić nastawy podstawowe. Tylko trzeba pamiętać o obniżeniu zagłówka na czas ich wykonywania co by sobie dziury w dachu nie zrobić 😉

Edytowano przez mcq

Jeżeli masz gwarancje to jedź do ASO i się nie męcz. 

Mi w S3 pomogła aktualizacja sterownika robiona przez ASO.

6 godzin temu, mcq napisał:

Hej.
Fabia mówisz, to może się znamy 😉

Jeśli faktycznie nie działa to może trzeba zrobić nastawy podstawowe. Tylko trzeba pamiętać o obniżeniu zagłówka na czas ich wykonywania co by sobie dziury w dachu nie zrobić 😉

Ja się raczej udzielałem wirtualnie, na spoty i inne imprezy nie miałem czasu 😉 

Wszystko fajnie odnośnie tych nastaw podstawowych, ale jak to się robi? 🙂 Chodzi o ustawienie fotela kolejno w skrajne położenia?

5 godzin temu, mer napisał:

Jeżeli masz gwarancje to jedź do ASO i się nie męcz. 

Mi w S3 pomogła aktualizacja sterownika robiona przez ASO.

Auto mimo iż jest prawie nowe (można powiedzieć że bez przebiegu), to ma skończone dwa lata i jest po fabrycznej gwarancji. Diler który auto sprzedał początkowo próbował do sprawy podchodzić unikowo, ale finalnie sprawą mają się zająć - jedyny problem polega na tym, że mam do nich spory kawałek drogi 😞 W międzyczasie zrobiłem rekonesans - problem zdaje się być na tyle znany, że w systemach Skody figuruje dedykowany "podręcznik techniki serwisowej" (TPI), odnoszący się do tej usterki.

Tak skrajne położenia, trzeba oczywiście to uruchomić z pomocą VCDS/OBDeleven itp. Mi to pomogło na taki sam objaw.
Jak dlugo stała to myślę, że warto spróbować chyba, że wiesz co jest w TPI i np. to jakaś grubsza sprawa jak u@mer

1 godzinę temu, mcq napisał:

Tak skrajne położenia, trzeba oczywiście to uruchomić z pomocą VCDS/OBDeleven itp. Mi to pomogło na taki sam objaw.
Jak dlugo stała to myślę, że warto spróbować chyba, że wiesz co jest w TPI i np. to jakaś grubsza sprawa jak u@mer

Wiem co jest w TPI 🙂 Zasadniczo zalecane czynności to aktualizacja softu i adaptacja, w jednym z wypadków wymiana sterownika.

Mam starego VCDS-a (12.12) i jak się nim podłączałem i wszedłem w konfigurację foteli, to nie widziałem niczego co wyglądałoby jak adaptacja - może to kwestia starej wersji.

Edytowano przez jaco

Sprawa znalazła swój finał - została rozwiązana w ASO. Wykonano aktualizację sterownika i adaptację fotela. Programowanie fotela działa tak jak powinno.

Gdyby to było komuś do czegoś potrzebne, to usterka będąca przedmiotem niniejszego posta opisana jest w tzw "Podręczniku techniki serwisowej VW AG" nr TPI: 2049942/3 z dnia 2019-02-11: "Nie działa zapis położeń fotela".

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przegląda tę stronę.