Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Jestem świeżym posiadaczem niemal nowej Octavii 3 FL (bogato wyposażony egzemplarz demonstracyjny kupiony od dilera), a jednocześnie nowicjuszem na tym forum :) Do tej pory z mniejszą lub większą intensywnością udzielałem się w internetowych społecznościach posiadaczy Fabii, ale że w nowo kupionej Octavce już wynalazłem usterkę... postanowiłem wpaść i dołączyć do Waszej społeczności 🙂

Do rzeczy. Parę dni po zakupie auta odkryłem, że nie działa mi funkcja programowania nastaw fotela kierowcy. Po naciśnięciu przycisku SET oraz dowolnego z klawiszy pamięci nie dzieje się zupełnie nic. Za pomocą mojego podręcznego zestawu do diagnozy (ELM327 + aplikacja Carista) odczytałem ze sterownika foteli następujące błędy:

Driver's seat
Part #: 5Q0959760B
Coding: 0010000000000500018280808080000000008181000000D400 (hex)
Component: Sitzmemory
Fault codes:
9655636 Manufacturer-specific code
10489856 Manufacturer-specific code
10490368 Manufacturer-specific code

Czy ktoś z Was miał może u siebie podobną usterkę? Na forum nie natrafiłem na żadne wzmianki na podobny temat - na forach zagranicznych owszem, ale nie podano żadnego sensownego rozwiązania 🙂

Edytowane przez jaco (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.
Fabia mówisz, to może się znamy 😉

Jeśli faktycznie nie działa to może trzeba zrobić nastawy podstawowe. Tylko trzeba pamiętać o obniżeniu zagłówka na czas ich wykonywania co by sobie dziury w dachu nie zrobić 😉

Edytowane przez mcq (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mcq napisał:

Hej.
Fabia mówisz, to może się znamy 😉

Jeśli faktycznie nie działa to może trzeba zrobić nastawy podstawowe. Tylko trzeba pamiętać o obniżeniu zagłówka na czas ich wykonywania co by sobie dziury w dachu nie zrobić 😉

Ja się raczej udzielałem wirtualnie, na spoty i inne imprezy nie miałem czasu 😉 

Wszystko fajnie odnośnie tych nastaw podstawowych, ale jak to się robi? 🙂 Chodzi o ustawienie fotela kolejno w skrajne położenia?

5 godzin temu, mer napisał:

Jeżeli masz gwarancje to jedź do ASO i się nie męcz. 

Mi w S3 pomogła aktualizacja sterownika robiona przez ASO.

Auto mimo iż jest prawie nowe (można powiedzieć że bez przebiegu), to ma skończone dwa lata i jest po fabrycznej gwarancji. Diler który auto sprzedał początkowo próbował do sprawy podchodzić unikowo, ale finalnie sprawą mają się zająć - jedyny problem polega na tym, że mam do nich spory kawałek drogi 😞 W międzyczasie zrobiłem rekonesans - problem zdaje się być na tyle znany, że w systemach Skody figuruje dedykowany "podręcznik techniki serwisowej" (TPI), odnoszący się do tej usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak skrajne położenia, trzeba oczywiście to uruchomić z pomocą VCDS/OBDeleven itp. Mi to pomogło na taki sam objaw.
Jak dlugo stała to myślę, że warto spróbować chyba, że wiesz co jest w TPI i np. to jakaś grubsza sprawa jak u@mer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mcq napisał:

Tak skrajne położenia, trzeba oczywiście to uruchomić z pomocą VCDS/OBDeleven itp. Mi to pomogło na taki sam objaw.
Jak dlugo stała to myślę, że warto spróbować chyba, że wiesz co jest w TPI i np. to jakaś grubsza sprawa jak u@mer

Wiem co jest w TPI 🙂 Zasadniczo zalecane czynności to aktualizacja softu i adaptacja, w jednym z wypadków wymiana sterownika.

Mam starego VCDS-a (12.12) i jak się nim podłączałem i wszedłem w konfigurację foteli, to nie widziałem niczego co wyglądałoby jak adaptacja - może to kwestia starej wersji.

Edytowane przez jaco (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Sprawa znalazła swój finał - została rozwiązana w ASO. Wykonano aktualizację sterownika i adaptację fotela. Programowanie fotela działa tak jak powinno.

Gdyby to było komuś do czegoś potrzebne, to usterka będąca przedmiotem niniejszego posta opisana jest w tzw "Podręczniku techniki serwisowej VW AG" nr TPI: 2049942/3 z dnia 2019-02-11: "Nie działa zapis położeń fotela".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team