Skocz do zawartości

Błędne kodowania Sterowników 17,19, 5F


Mateo Lysek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie 

Mam problem z autem którym jest niepoprawne zakodowanie sterowników

Pytanie brzmi czy mogę gdzieś uzyskać poprawne kodowania? Jest tak namieszane że nie mogę się już połapać o co chodzi, OBD11 wyrzuca błedy o niepoprawnych sygnałach i niepoprawnie zakodowanych sterownikach

problem dotyczy sterowników;

17- Zestaw wskaźników   Kodowanie;  07A00A000180000801086B000000000000000000

19- Interfejs diagnostyczny magistrali danych Kodowanie; Długie kodowanie  030100047F085700EB000248080F00010001050000000000000000000000

5F- Elektronika układów informacyjnych 080100047F085700EB000248080F0001000105000000000000

Dodam że auto ma manualną skrzynię biegów, nie posiada asystenta pasa ruchu, kamer i ogólnie żadnych bajerów

Chcę przywrócić kodowania za pomocą OBD11 bo tylko do tego mam dostęp i pytanie czy jeżeli jakaś dobra dusza poratuje mnie tymi (Długimi Kodowaniami) I ustawię tak jak być powinno auta zadziała i błędy znikną? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz skad sie pojawiły te błedy ktos tam grzebał ? Przed jakimi kolwiek zmianami nalezy zrobic skanowanie gdzie sa oryginalne kodowania. Jesli kodowanie bedzie poprawne to błedy dadza sie usunac i wróci wszystko do ładu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zakupiłem to auto od  i sprzedający mówił że sam aktywował doświetlenie zakrętów, hill holder itp, ja po podłączeniu i przeskanowaniu auta zobaczyłem mnóstwo błędów w wymienionych sterownikach.

Udało mi się zakodować poprawnie sterownik;

19- Interfejs diagnostyczny magistrali danych 

Oraz jestem już blisko zakodowania sterownika;

5F- Elektronika układów informacyjnych

Problem jaki jest to; (Optyczna magistrala danych, przerwa)  przy włączaniu radia słychać jakby dźwięk uruchamiania się głośników, Radio nie wyłącza się po wyjęciu kluczyka oraz za każdym razem podczas przełączania między opcjami w radiu wyskakuje okienko ( w czasie jazdy zawsze przestrzegaj przepisów ruchu drogowego ) 

Sterownika 17-  Zestaw wskaźników   Za nic w świecie nie mogę zakodować poprawnie, wyrzuca błąd niepoprawne kodowanie, i dziwnie zniknęło podświetlenie zegarów, działa tylko przy włączeniu świateł mijania...

Może ktoś mógłby coś pomóc? nakierować troszkę cóż to może być? 

Edytowane przez Mateo Lysek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team