Skocz do zawartości

Dragnia na kierownicy na postoju i podczas jazdy


Hubert Ogrodowczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć koledzy! 

Pacjent: OCTAVIA 3 DSG 2016 2.0 TDI 150KM, 150 tys nalotu

Posiadaczem Octavii jestem od pół roku, ale kilka miesięcy temu pojawił się niepokojący mnie problem. Mianowicie drgania na kierownicy, które przenoszone są nawet na tapicerkę bo słyszę plastiki w środku auta. Początkowo myślałem, że to może felgi są do prostowania, ale drgania na kierownicy pojawiają się nawet na postoju jak auto pracuje na biegu jałowym. Najbardziej czuję je w niskich zakresach obrotów czyli 750-1,5k, dodatkowo mocno słyszalna jest różnica w pracy silnika jak z zakresu 1000 obrotów przechodzi w "spoczynek" do 750. Po uruchomieniu silnika na zimnym czuć je najbardziej, ale nawet na nagrzanym są dość mocno odczuwalne czy to podczas postoju czy podczas jazdy.

Czy ktoś ma podobnie? Może jest to normalne dla tego silnika, może któryś z kolegów jest w stanie mi coś powiedzieć, jak to wygląda u Was? Ale z mojej perspektywy w 4 letnim aucie nie powinienem czuć żadnych drgań na kierownicy 😄 

Macie może pomysły co to może być? 

Pozdrowienia! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed chwilą, dzida napisał:

Jeżeli sam silnik pracuje równo to może poduszka silnika?

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
 

podjechałem jakiś czas temu do mechanika, chłopak posprawdzał i stwierdził, że z poduchami wszystko ok ;/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak sprawa wygląda w DSG gdzie budowa jest nieco inna ale posiadałem poprzednio 1,9 TDI z manualem i tam objawem już mocno padającego dwumasu były wibracje całej budy przy około 70 km/h i 130km/h pojawiające się jedynie przy mocnym wciśnięciu gazu (najbardziej odczuwalne na 6 biegu). Było to przy przebiegu 202 tys km. Oczywiście prędkościami się nie sugeruj - to indywidualna sprawa. Ale sam fakt drgań a nawet dudnienia całego auta był niezaprzeczalny. Po wymianie kompletu (dwumas, sprzęgło, docisk, łożysko) nastała cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.03.2021 at 14:05, shaman82 napisał:

Nie wiem jak sprawa wygląda w DSG gdzie budowa jest nieco inna ale posiadałem poprzednio 1,9 TDI z manualem i tam objawem już mocno padającego dwumasu były wibracje całej budy przy około 70 km/h i 130km/h pojawiające się jedynie przy mocnym wciśnięciu gazu (najbardziej odczuwalne na 6 biegu). Było to przy przebiegu 202 tys km. Oczywiście prędkościami się nie sugeruj - to indywidualna sprawa. Ale sam fakt drgań a nawet dudnienia całego auta był niezaprzeczalny. Po wymianie kompletu (dwumas, sprzęgło, docisk, łożysko) nastała cisza.

A co myślicie - może to przeguby? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team