Skocz do zawartości

Reklamy dla niezalogowanych
Zaloguj się, aby obserwować  
Hubert Ogrodowczyk

octavia 3 Dragnia na kierownicy na postoju i podczas jazdy

Recommended Posts

Cześć koledzy! 

Pacjent: OCTAVIA 3 DSG 2016 2.0 TDI 150KM, 150 tys nalotu

Posiadaczem Octavii jestem od pół roku, ale kilka miesięcy temu pojawił się niepokojący mnie problem. Mianowicie drgania na kierownicy, które przenoszone są nawet na tapicerkę bo słyszę plastiki w środku auta. Początkowo myślałem, że to może felgi są do prostowania, ale drgania na kierownicy pojawiają się nawet na postoju jak auto pracuje na biegu jałowym. Najbardziej czuję je w niskich zakresach obrotów czyli 750-1,5k, dodatkowo mocno słyszalna jest różnica w pracy silnika jak z zakresu 1000 obrotów przechodzi w "spoczynek" do 750. Po uruchomieniu silnika na zimnym czuć je najbardziej, ale nawet na nagrzanym są dość mocno odczuwalne czy to podczas postoju czy podczas jazdy.

Czy ktoś ma podobnie? Może jest to normalne dla tego silnika, może któryś z kolegów jest w stanie mi coś powiedzieć, jak to wygląda u Was? Ale z mojej perspektywy w 4 letnim aucie nie powinienem czuć żadnych drgań na kierownicy 😄 

Macie może pomysły co to może być? 

Pozdrowienia! 

Reklamy dla niezalogowanych
przed chwilą, dzida napisał:

Jeżeli sam silnik pracuje równo to może poduszka silnika?

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

podjechałem jakiś czas temu do mechanika, chłopak posprawdzał i stwierdził, że z poduchami wszystko ok ;/ 

Jedną z opcji jest jeszcze dwumas skoro cała buda już wpada w wibracje...

Nie wiem jak sprawa wygląda w DSG gdzie budowa jest nieco inna ale posiadałem poprzednio 1,9 TDI z manualem i tam objawem już mocno padającego dwumasu były wibracje całej budy przy około 70 km/h i 130km/h pojawiające się jedynie przy mocnym wciśnięciu gazu (najbardziej odczuwalne na 6 biegu). Było to przy przebiegu 202 tys km. Oczywiście prędkościami się nie sugeruj - to indywidualna sprawa. Ale sam fakt drgań a nawet dudnienia całego auta był niezaprzeczalny. Po wymianie kompletu (dwumas, sprzęgło, docisk, łożysko) nastała cisza.

Dnia 16.03.2021 at 14:05, shaman82 napisał:

Nie wiem jak sprawa wygląda w DSG gdzie budowa jest nieco inna ale posiadałem poprzednio 1,9 TDI z manualem i tam objawem już mocno padającego dwumasu były wibracje całej budy przy około 70 km/h i 130km/h pojawiające się jedynie przy mocnym wciśnięciu gazu (najbardziej odczuwalne na 6 biegu). Było to przy przebiegu 202 tys km. Oczywiście prędkościami się nie sugeruj - to indywidualna sprawa. Ale sam fakt drgań a nawet dudnienia całego auta był niezaprzeczalny. Po wymianie kompletu (dwumas, sprzęgło, docisk, łożysko) nastała cisza.

A co myślicie - może to przeguby? 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przegląda tę stronę.