Jump to content

Pedał sprzęgła


ybyb

Recommended Posts

Witam posiadam Octavia 1.6 TDI Clha w zimę zauważyłem jak były duże mrozy że pedał sprzęgła delikatnie wciskając przeskakuje jeden skok po rozgrzaniu ustało to (nie zawsze tak się działo) i dzisiaj w lato to samo mnie spotkało po chwili ustało o co chodzi sprzęgło działało normalnie.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 years later...

@ybyb

Cześć. Czy udało Ci się namierzyć przyczynę tego przeskakiwania? Mam identyczne objawy w Skodzie Octavii 3 1.4tsi. Pierwsza zima od kupienia auta i jakieś 2-3 tygodnie temu po nocy na zimnym aucie pedał sprzęgła przy wciskaniu zaczął delikatnie przeskakiwać na samym początku jego wciśnięcia. Objaw ustąpił po przejechaniu kilku km. Dzisiaj wsiadlem do auta po nocy i miałem drugi raz tą sama sytuację. Sprzęgło działa normalnie tylko ten pedał dziwnie przeskakuje. Mam wrażenie że ma to związek z mrozem.

Link to comment
Share on other sites

U mnie clha 290k przebiegu, sprzęgło zmienione przy ok 170k. Jedyne co to tylko u mnie piszczy, trzeszczy przy samym wciskaniu, sprzęgło działa normalnie. Ale jak by plastik o inny obcieral albo coś. Jak auto się nagrzeje w środku to jest coraz ciszej ciszej i ustępuje. Mam tak co zimę już od ok4 lat. Więc może i u was zobaczcie czy nie obciera pedał sprzęgła o coś i daje to odczucie przeskakiwania ? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team