Skocz do zawartości

Reklamy dla niezalogowanych

Recommended Posts

Witam
Czy każdy z Was ma tak samo jak ja? ( Te dziwne spawy w końcówkach wydechu ) Dzisiaj dopiero to zauważyłem. Wydaje mi się, że nie powinno to tak wyglądać jak na zdjęciach :/

20160413_101426.jpg

20160413_101435.jpg

Reklamy dla niezalogowanych

Sam fakt, że jest to atrapa jest wystarczającym nietaktem. Pocieszeniem jest, że merole i beemki też mają udawane końcówki (nie wszystkie).

• Lubię to 1

baner.gif

@LEMUR Dokładnie wygląda to jakby już ktoś coś naprawiał, nie podoba mi się to, mimo że jest to atrapa to powinna być zrobiona ładnie i gładko bez widocznych spawań...

• Lubię to 1

:-D:-D hehe, bliski mi temat, tabelka rządzi, każda poprawa procesu to euro centy, nie liczcie na cuda, czasem kreatywność działu zakupowego poraża , prawda jest taka że tam gdzie należy żeby było ładnie pozwalają na uproszczenia a tam gdzie nie ma to kompletnie znaczenia czepiają się tolernacji 0,01 mm (!) na wydechu (!!) teraz właśnie mam jazdę z projektem do Skody Snowmana, bo ktoś uznał że tradycyjne metody sprawdzania rur w wydechu nie są ok mimo że są ok, i każdą rurę skanerem 4D lecą :-D:-D ot dowcipnisie

• Lubię to 1

@Lukicrx podpowiedz skąd wykombinować tłumiki do 280 TSI w Superbie. Chciałbym to założyć do mojego nowego S3 220, ale wydać 1000 EUR to mi się nie widzi. Ponoć są robione w Polsce.

@Lukicrx sprawa jest taka, że można kupić same końcówki wydechu (coś a'la u nas w RS) - właściwie zamówić w jednej z firm na Śląsku - jak chcesz to poszukam - mam gdzieś namiar - i po prostu to przyspawać punktowo po obcięciu oryginalnych fajek za 1000 PLN/komplet z montażem. Wyglądać ma toto jak oryginał z 280. Innym rozwiązaniem związanym z większą rzeźbą jest wymiana całych tłumików, no ale zabawa jest już nieco droższa. Napisz, o ile możesz jakie koszta byłyby samych końcówek - chodzi mi w zasadzie o wygląd... 

W oryginalnym rozwiązaniu są jeszcze sterowane klapki, których nie wiadomo gdzie podłączyć - więc kolejna komplikacja.

Podsumowując - znalazłoby się kilka osób z Superbclub.pl (z pewnością 2-3) na taką modyfikację czysto estetyczną.

Alternatywą może być tylna dokładka zderzaka z S3 Sportline, no ale to atrapa.

Coś w ten deseń miałoby to wyglądać:

superb-4x4-web-521.jpg?itok=O6lOS1sF

podeślij link, zobaczymy co i jak, może się uda coś wymyślić sprytnego, wydech na dwie strony custom, jak pisałem , zawory też możemy ogarnąć, ceny teraz nie podam, właśnie testujemy jedno rozwiązanie, postaram się coś wkrótce zaproponować.

@Enriquez wydech zmontować możemy, zawory ogarnąć też ale z tą firmą nam że tak powiem tak po drodze jak PIS-owi z PO także jak byś chciał to możesz od nich końcówki załatwić na własną ręke i je wykorzystamy do zabudowy , koszty Ci z grubsza przedstawiłem wydechu , jeden zawór kosztuje ok. 170 eur , do takiego wydechu potrzbne 2 szt. także jak to zbierzesz w kupę, wydech + zawory + końcówki , to wychodzi ok. 4500-5000 pln za taką zabawę , jak to mi kiedyś powiedział pilot rajdowy z polskiej czołówki, "motorsport must kostet" czy jakoś tak ;-)

• Lubię to 1

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przegląda tę stronę.