Skocz do zawartości

O3 pasek led śwoatła dzienne DRL


Toomaszek84

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,
czy ktoś z Was przerabiał już temat naprawy/wymiany modułu led drl - dolny pasek w reflektorze? Pasek ten zaczął mi świecić słabiej i na kolor żółty. Sprawdziłem moduł led, który jest zamontowany od spodu lampy i on jest sprawny, więc przypuszczam, że zepsuł się led wewnątrz lampy.
Czy dobrze myślę, że uszkodzeniu uległ tzw jeżyk?
Czy jest możliwość jego wymiany bez rozklejania lampy?

Chodzi o Octavię 3, wersja przedlift.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć,

Mam ten sam problem co Ty. Rozwiązałeś go jakoś? Przeglądałem internet w poszukiwaniu wskazówek co można zrobić. Wnioski - przegrzany led. Czy ktoś próbował wlutować nową diodę? Na podstawie sybolu ze zdjęcia nie potrafię znaleźć takiej diody - a4052-c1 osram. Może ktoś wie gdzie szukać?

Pod tym linkiem widać na zdjęciach o co chodzi https://www.drive2.ru/l/488512742416711906/

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie. Prawie nie ma informacji w sieci jak to zrobic. Trzeba rozklejać lampe i wymienic modul led (jeżyk). Mozna kupic za jakies 120-150zl. Jednak nie wiem ktory jest odpowiedni bo wyskakują dwa rodzaje, jeden pewnie do O3 a drugi O3 lift.

koszt naprawy w firmie specjalizującej sie w lampach to 600zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ogarnąłem. LED był sprawny. Powodem święcenia na żółto jest przypalona końcówka światłowodu z paska. W moim przypadku udało się zeszlifować przypalenie frezem, a później wypolerowanie tego filcem z pastą. Więc tak na prawdę brak poniesionych kosztów.  Lampa świeci jak nowa. 

CB02A403-D003-457B-8392-574B0D7DAD2C.jpeg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Dzieki za informacje. Tak tez mi firma mowila, ze przyczyna jest przypalony swiatlowod. Teraz wiem co to oznacza.

Rozumiem, ze trzeba lampę rozklejac by to naprawic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Lampe trzeba niestety rozkleić. Robiłem to pierwszy raz. Z pomocą drugiej osoby. Jedna osoba grzała a druga odciągała klosz przyssawką. Gdzieś widzialem, że jest coś takiego jak drut grzejny którym owijasz lampe i podgrzewa ten klej. Ja robiłem to opalarką. 

Nawet jak się przepali dioda to znalazłem że w jakimś modelu BMW jest ta sama co w Octavii. Trzeba tylko podmienić radiatory. Koszt na allegro ok 150 zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. W takim razie moze sam sie za to wezme. Spojrze tez na ten drut oporowy, bo brzmi ciekawie.

Myslisz, ze objaw żółtego paska to tylko przypalenie światłowodu? Dioda led powinna byc sprawna?

Uzywales nowego kleju czy rozgrzales stary i nałożyłes „szklo”?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dioda była lekko zanieczyszczona tym spalonym światłowodem. Więc to musiałem wyczyścić. 

Głównie rozgrzałem stary klej. Miałem pod ręką nowy i do świętego spokoju uszczelniłem tam gdzie szczelina mi się wydawała duża.

Chcę jeszcze do świętego spokoju vcdsem zmniejszyć moc drl np. do 90% by zwiększyć żywotność tych pasków. Tylko nie potrafię znaleźć - może ktoś wie gdzie szukać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ogarnąłem. LED był sprawny. Powodem święcenia na żółto jest przypalona końcówka światłowodu z paska. W moim przypadku udało się zeszlifować przypalenie frezem, a później wypolerowanie tego filcem z pastą. Więc tak na prawdę brak poniesionych kosztów.  Lampa świeci jak nowa. 
CB02A403-D003-457B-8392-574B0D7DAD2C.thumb.jpeg.3ad6ef11d9cced1e2d89b4c936c11062.jpeg
Ja wymieniałem lampę: kupiłem sprawną używkę za 330 zł, a swoją uszkodzoną sprzedałem za 185 zł więc w sumie kosztowało mnie to 150 zł i trochę pracy własnej przy wymianie.

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

A więc i mnie dopadło 😞

Pytanie czy ktoś regenerował ? Jaki opinie koszty trwałość namiary na dany warsztat ?

A co do wymiany cyfry na końcu numeru części np 15s 22s to wskazówki odnośnie roku produkcji czy jak ?

Za każde info będę wdzięczny ....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikogo już temat nie rusza 😞

Chyba każdy jeździ albo O3 polift albo O4 i nie ma takich problemów.

Mnie udało się znaleźć warsztat który naprawił uszkodzenie - nowy pasek z barwa identyczną jak dotychczas. 

Naprawa z dnia na dzień - nawet gość przyjechał do mnie - a na drugi dzień lampa byłą gotowa i ją przywiózł.

Dla potomnych miejscowość Hurko koło Przemyśla tel. 537108051. - podkarpacie.

Aha koszt 550 zeta plus odebranie lampy i odwiezienie lampy 100 zł.

W przypadku wymiany tylko modułu led było by 400 .

Co do trwałości nie wypowiem się ........... za wcześnie. 

Gość ogarnięty szczerze polecam .....

Mówił że poradzi sobie też z S3 🙂

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team