Skocz do zawartości

Awaria silnika Skoda Octavia 3 , 2.0 TDI kod silnika CRMB


JacekM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Prosze o podpowiedz gdzie szukać przyczyn awarii krótki opis przed obecna awaria Podczas jazdy straciła moc i zaczęła wyrzucać olej prze miarkę oleju w końcu stanęła okazało sie ze wtryskiwacz tak lał ze wypaliło tłok w warsztacie pod poznaniem wymieniono tłok i wtryskiwacz ale nie dokładnie sprawdzili turbinę po odbiorze i powrocie do Zamościa pomimo zapewnień warsztatu ze bez problemowo przejadę te 550 km dojechałem tylko do Warszawy i z powodu awarii turbiny / olej dostawał sie do komór spalania/ i doprowadziło to do zgięcia korbowodu . Usunąłem ta awarie wymieniłem korbowód i turbinę pomyłek układ dolotowy i wszystkie jego podzespoły oraz katalizator/ dpf został usunięty przez warsztat pod poznaniem bo był przepalony na wylot i został usunięty programowo / Po złożeniu i odpaleniu auto przejechało około 250 km i podczas jazdy zgasło i nie dało sie uruchomić po sprawdzeniu błędów okazało sie ze ich nie ma zero błędów auto ściągnęłam na kanał odłączyłem rurę łącząca EGR z dolotem turbiny oraz rurkę odmy i auto ożyło pracuje normalnie ale z pokrywy zaworów w miejscu podłączenie odmy wydostaje sie strumień powietrza i spalin który po założeniu odmy blokuje dopływ świeżego powietrza i auto gaśnie i nie odpala proszę o jakąś podpowiedz gdzie szukać przyczyny awarii. sprawdzanie ciśnienia sprężania dokonałem na zimnym silniku i tak cylinder 1-26,0 , 2-26,5 , 3-26,5 , 4-25,0 wobec tej awarii te wyniki nic nie wniosły sprawdzenie ciśnienia sprężania nie podpowiedziało mi co dalej robić na pewno nie ściągać głowicy ani miski olejowej może jakieś sugestie a może ktoś miał podobną awarię . Z poważaniem Jacek Mosek tel 795 396455

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Namo zmienił(a) tytuł na Awaria silnika Skoda Octavia 3 , 2.0 TDI kod silnika CRMB

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team