Skocz do zawartości

Błąd EPC, wypadanie zapłonu na 1cyl.


Wojtek98

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem ekipa!

Pacjent Skoda Octavia 3RS 245KM 2019r. 
Przebieg 133500.

Jakieś dwa miesiące temu na postoju przed marketem wypadł mi zapłon, wyskoczył błąd EPC, zaczęło telepać silnikiem. Wylaczylem/włączyłem auto jechało normalnie. Podpiąłem auto pod kompa i błąd P130A00 wyłączenie zapłonu cylindra oraz P030100 Cyl1. Rozpoznane nieregularne zapłony. Wymieniłem świece i cewki, bo myślałem, że tam tkwi problem, ale po długiej trasie 500km na parkingu nie gasząc auta wyszedłem i znów słyszę że zapłon wypadł, idę patrzę na desce znów błąd EPC, tym razem z check engine i usterka start/stop. Zanim dojechałem do domu wszystko poznikało i na kompie znów tylko powyższe błędy. Między czasie wymieniłem aku na nówkę bo generował już słabe napięcie. Gdzie dalej grzebać w lokalizowaniu problemu? Kompresja na cylindrach czy wtryski? Jestem mechanik laik samouk jak to mówią, moje pierwsze własne auto i chce się trochę przy nim nauczyć robić samemu.  Jeszcze jedno pytanko czy przy zapchanej/uszkodzonej przepustnicy może być słabsza kompresja? Dodam jeszcze, że jak stoję na P i mam włączoną klime jest okej, wyłączam tylko klime, obroty spadają i już czuję pod nogami nierówną pracę silnika delikatne drgania, aż po jakimś czasie wypada zapłon, albo i nie. Czasem potrafię 2-3 tyg bez błędu przejeździć. Moc ma, może trochę opóźniona reakcja na pedal gazu, jak but w podłogę leci to dopiero po 1 sek jest przyspieszenie. Nie kopci, oleju nie bierze. Czasem przy ruszaniu/cofaniu czuć benzynę. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regeneracja, dodatek do paliwa czyszczący wtryski nic nie da? Czy może warto najpierw spróbować wlać, słyszałem że te z Liqui Moly naprawdę potrafią pomóc. Druga sprawa, bez specjalistycznego sprzętu ciężko mi będzie pewnie ocenić stan wtrysków, ale na logikę jak zamienię miejscami 1 z 2 to błąd powinien na 2 przeskoczyć tak? I benzynowych wtrysków nie muszę kodować? Po prostu zamienić i można odpalać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz nowe cewki i świece to musiałbyś wtryski podmienić a do tego musisz cały kolektor dolotowy zrzucać i jak pamiętam z dokumentacji technicznej jest jakiś "klucz" do ich ściągnięcia. Dodatkowo nowe podkładki pod wtryski i uszczelka pod kolektor. Szybciej myślę że sprawdził byś to na logach. Jaka jest zadana dawka a jaką faktycznie podaje wtryskiwacz. Ale jeśli na tą chwile masz to sporadyczne to dodatek może go przeczyścić. Lepiej wymienić niż regenerować bo sam wtrysk jest tani. Mi się zaciął w pozycji pełnego otwaecia i wyzionął ducha.

Kodować z tego co się orientuję nie trzeba. Wsadzasz i jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na logach masz na myśli w vcds? Mam dostęp do VCDS tylko musiałbym wiedzieć jak to posprawdzać. Wtrysk to jest ta górna część jeśli dobrze rozumiem, bo ona jest tania faktycznie, a końcówka wtryskiwacza jest już fest droższa. Dzięki 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to juz na szybko sprawdzisz sobie na YT. Tylko tam już chyba trzeba Pomiary rozszerzone wybrać. 

https://aparts.pl/wtryskiwacz-bosch-0-261-500-354--0261500354

Tu masz przykładowy wtrysk.

I nie bardzo rozumiem co masz na myśli dzieląc wtrysk. Wtrysk masz w całości a do niego podpinasz szyne zasilającą i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem, że ze mnie laik. Dzięki Ci za pomoc, gdyby ktoś jeszcze z podobnym przypadkiem chciał się wypowiedzieć to zapraszam. Ja w niedzielę będę grzebał i dam znać, najpierw zaleje liqui moly 20453.

Swoją drogą jak najlepiej to „przepalić”?trasa na autostradzie i obroty 3-4k, przez ile czasu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team