Skocz do zawartości

Zapamiętanie profilu jazdy


Tom_asz

Rekomendowane odpowiedzi

Od momentu zakupu obecnego samochodu szukam rozwiązania umożliwiającego zapamiętanie wybranego profilu jazdy. Tak miałem w O3RS. U mnie po włączeniu zapłonu domyślnie ustawia się tryb KOMFORT. Próbowałem zasięgnąć języka w kilku miejscach, również w ASO i u tunerów - nikt nic nie wie. Przypadkiem natrafiłem na taką stronę:

https://acmtechnik.com/products/drive-mode-remember-programming?variant=47951899427121

Rzecz dotyczy Golfa 8 ale to przecież powinno być to samo. Z opisu wynika, że modyfikacji dokonuje się poprzez OBD11. Czuję, że czekają mnie długie wieczory z nosem w telefonie.
Jakieś sugestie gdzie tego szukać?

Żeby być uczciwym zaznaczę, że moje obecne auto to Cupra ale zawsze byłem "skodziarzem" więc czuję się poniekąd usprawiedliwiony zadając to pytanie na tym forum.

Edytowane przez Tom_asz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem chodzi o zapamiętanie programu skrzyni biegów? Po każdym wyłączeniu stacyjki wraca do ustawień Drive - normal?
Chciał byś by została zawsze przy ostatnim używanym programie? Sport, eko czy normal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc troszkę Cię zmartwię, gdyż temat nie jest taki prosty do rozwiązania. Co nie znaczy, że się nie da.
Profile i ich charakterystyki są zapisane w parametrze w Gateway. Do każdego samochodu, modelu czy rocznika osobno.
OBD 11 nic nie zdziałasz. Potrzebny jest parametr z twojego aktualnego auta (z Gateway) i przeprogramowanie go pod twoje potrzeby i upodobania, po czym wgranie z powrotem do samochodu.
Problem polega na tym, że nie znam informatyka który umiał by to zrobić.
To tak w wielkim skrócie. Jak bedziesz miał jakiś inny sposób to chętnie się nim też zainteresuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W między czasie zasięgnąłem informacji u źródła - faktycznie modyfikacja nie odbywa się przez obd. Pewnie wcześniej sprzedam auto niż znajdę działające rozwiązanie. Na szczęście przycisk profilów jest na kierownicy więc to tylko dwa kliknięcia. I tak udało się skrócić procedurę startową przez odwrócenie domyślnych ustawień start-stop i lane assist na wyłączone.

Dzięki za szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu. Niestety w każdym nowym aucie ze względów pseudo eko pewnie zawsze będzie tak samo. Ja chętnie bym to rozwiązał, bo to jest ostatnia rzecz, która mi nie jest po mojej myśli. Start-Stop i Lane Assist mam zawsze tak jak sam chcę po włączeniu zapłonu (albo, albo).
W O3 w moim przypadku, akurat LA działa bardzo dobrze więc mam prawie zawsze włączone szczególnie, że często korzystam z Traffic Assist i Travel Assist.
P. S. Jak byś miał kogoś do rozwiązania problemu to daj proszę znać.
Razem będzie taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy tak samo. Ostatni bastion. Anthony z ACM Technik mi odpisał, że ze względu na komplikacje konfiguracyjne usługę wykonują jedynie w US.

Kolega z forum Cupry przestudiował kilka ustawień OBD11 dotyczące Drive Mode ale i tak wracało do komfort. Dziwię się, że u Ciebie nie pamięta ustawienia - mnie zawsze O3 RS245 startowała na individual tak jak ustawiłem. Rocznik 2018 polift.

Jeszcze jest taka strona:

http://www.mqbtools.nl/

Edytowane przez Tom_asz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja od nowości ze mną i troszkę ją doposażyłem od tego czasu. Niestety ze względu na modyfikacje seryjny Gatek musiał zostać wymieniony. Przed wymianą zawsze trzymał mi Eko i Normal. W zależności na czym pozostawiłem przed zgaszenie. Jak zostawiłem na Sport to niestety zawsze wracało na Normal. Tak czy inaczej Gatek został wymieniony i teraz zawsze skrzynia wraca na Normal.
Koledze życzę szczerze powodzenia z OBD ELEVEN.
Parametr to taki gotowy soft wygrwany do sterownika, którego nie da się wypstrykać żadnymi inerfejsami. Musi być przygotowany wcześniej i wgrany do odpowiedniego sterownika.
Inaczej tego nie ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zagadka wyjaśniona. W Cuprach w pierwszych rocznikach od 2020 też pamiętało. Potem poszło z duchem czasu. Podobna sytuacja jest ze sterownikiem DSG. Wcześniej był programowalny teraz go zablokowano. Nie ma chyba szans na złamanie zabezpieczeń w moim roczniku, pozostaje wymiana na taki starego typu. Mój tuner ma w ofercie taką usługę ale to temat na inny wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie tu mój tuner ma wątpliwości. Wchodzą nowe silniki z całą masą nowych zabezpieczeń i spodziewa się, że całe moce przerobowe pójdą w tą stronę. Nie mam tego jak zweryfikować i pozostaje mi wierzyć. Na zagranicznych forach też cisza chyba, że nie potrafię znaleźć. Ja jestem świeżo po STAGE 2 i bez softu DSG ta modyfikacja nie ma większego sensu. 450KM i auto się nie zbiera, trzeba cisnąć. W sporcie jest ok ale w D to nieporozumienie. 2tys. obr i ogień. W IS20 działało to szybciej choć osiągi dużo niższe. Czekam na termin, najwyżej będę żałował niepotrzebnie wydanych pieniędzy na sterownik.

Edytowane przez Tom_asz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie będziesz żałował. Jeżeli jest tylko taka możliwość, że stary sterownik obsłuży nową DSG to dzialaju. Ja jak w 2018 robiłem Stage 1 to brałem odrazu z modyfikacją DSG i naprawdę jest różnica. Mimo wielu twierdzeń forumowiczów, że to nie ma sensu to uwierz mi że ma. Każda zmiana mocy i Nm powyżej 15% przyrostu robi różnicę na automacie.
Dawaj znać jak idą mody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale znam temat, miałem soft skrzyni w RS. Robiłem razem z STAGE2. Z tym, że w Octavii - pewnie z racji mniejszej turbiny - to wstawało wcześniej i lag nie był tak odczuwalny. Nawet na Stage1 bez softu DSG było przyzwoicie. Tu moje archiwalne ogłoszenie:

Ogólnie mam wrażenie, że moja RS-ka mimo wyraźnie mniejszej mocy i osiągów była agresywniejsza w odbiorze. Oba auta mają downpipe ze sportowym katem. W Cuprze dodatkowo intercooler. Mam nadzieję, że po remapie DSG będzie prawilnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team