Skocz do zawartości

Dołożenie podgrzewanej przedniej szyby wraz z kamerą


Namo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
Dnia ‎2015‎-‎12‎-‎24 at 19:08, rrobert napisał:

witam

więc co trzeba do dołożenia kamery asystenta

- wymiana przedniej szyby na taką z mocowaniem kamery, czujnika i podgrzewaniem
- przekaźnik podgrzewania przedniej szyby 
- kamery 
- panelu klimatyzacji z obsługą ogrzewania przedniej szyby 
- przełącznika zespolonego z obsługą klawisza asystenta - ale nie jest to konieczne
- w samochodach w których niema xenonów konieczna jest wymiana gateway na wersji High - tu jest problem bo trzeba mieć serwis który to zakoduje " ochrona komponentu"
- lusterko
- plastikowa osłona kamery i czujnika
- instalacja elektryczna do kamery i ogrzewania szyby
- kodowanie
- kalibracja kamery w serwisie 

to tak pokrótce jak potrzeba numerów zamówieniowych do wstawię

pozdrawiam

 

Witam,

Posiadam O3 kombi z grzaną szybą i kamerą light assist zespolona z lusterkiem ( niestety  nie obsługuje lane assist i znaków chyba, że się mylę) chciałbym wymienić szybę i dołożyć kamerę od lane assist.

Jeżeli możesz lub masz jakieś zdjęcia z operacji wymiany szyby i montażu kamery ( jeszcze chyba jest jakiś czujnik czy on jest w szybie czy trzeba go dokupić) , jakie okablowanie ewentualnie skąd wziąć, chyba, że w moim przypadku okablowanie jest wystarczające.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samą wymianę szyby zleciłem firmie wymieniającej szyby koszt ok 100zł

instalacja już jest tylko trzeba ją powielić i przełożyć w inne wtyczki. 

z  wtyczki od lusterka trzeba wyjąć can i przełożyć do wtyczki kamery i podłączyć do niej zasilanie z wtyczki lusterka zasilanie.

w czasie wymiany uszkodzi się pad siliconowy od czujnika zmierzchu i deszczu. w ASO ok 130zł na allegro 50zł

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Koledzy.

Przy okazji uderzenia kamienia w przednią szybę mojej O3 postanowiłem, że może warto by szybę wymienić na grzaną. (zboczenie po użytkowaniu FOCUSA). Co jeszcze, oprócz szyby należy wymienić i jaki to może być orientacyjny koszt?

Czy są przyciemniane przednie szyby.

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Wszystkiego dobrego w Nowym Roku, ciekawych zmian w Skodach :)

Jeśli o mnie chodzi to jeszcze nie zdążyłem przełożyć kamery do lane assist , rozpoznawania znaków drogowych i asystenta świateł. (myślę ,że to chyba na wiosnę zrobię) moja wersja to L&K w kombi  z ogrzewaną szybą oraz kamerą high beam, zatem wtyczkę, szybę (z ogrzewaniem i pod tą właściwą kamerę) , kamęrę kupiłem i tu zapytanie czy w kamerze jest ochrona komponentu? mi się wydaje ,że nie ma. Czy może macie jakiś schemat jak zrobić okablowanie przy lusterku wewnętrznym środkowym.

jeszcze mam inny temat związany z MIB I i MIB II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2016 at 20:41, Enriquez napisał:

Nie. Ale zasilanie siłowe weź z osobnego bezpiecznika a samo sterowanie przekaźników weź z tylnej szyby. Mam nadzieję, że wiesz jak działa przekaźnik i po co on jest.

Właśnie dostałem info z salonu:

panel klimatyzacji jest razem ze sterownikiem – tak wychodzi z ETKI cena 2853,46 zł brutto 2 tygodnie czas oczekiwania.

Wiązka z przekaźnikami to ok. 873 zł brutto :-/ też na zamowienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.01.2017 at 22:56, rrobert napisał:

Ku... od czego jest allegro tam masz wszystko 

Panowie kto czego oczekuje 

Z tego co zauważyłem to allegro nie oferuje wiązki podgrzewanej przedniej szyby, to chyba jest jednak ciężkie do zdobycia. Macie może jakiż numer katalogowy tego, albo słyszeliście o kimś kto może to mieć? Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team