Skocz do zawartości

Reklamy dla niezalogowanych

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Fabia 2 1.4 tdi (BMS)     Piszę tutaj bo mam problem z rejestracją na forach fabii, 

Jaki jest problem, a no taki że .... auto po wyjęciu silnika, demontażu kolektora wydechowego i dolotowego jaki przeczyszczeniu Egr i owych kanałow kolektorów, wiecej pali. Tzn z okolo 4,5 na 7,5 L /100km.

ponadto był wymieniony czujnik ciśnienia doładowania i nieszczelny intercooler .
nie było nic ruszane przy zapłonie, przy koncie wtrysku.

Sprawiłem sobie Vcdsa ale jestem jeszcze zielony w tym wszystkim , gdzieś podłapałem z neta jakie logi trzeba zrobić , coś namłodziłem,

proszę o pomoc w wyjaśnieniu tej zagadki. Dzięki z góry za odp. Sorki że tak się wtryniłem na to forum, ale drugie auto to octavia 2 .

grupa 002 - 033.JPG

003-008.JPG

003-020.JPG

010-011.JPG

Reklamy dla niezalogowanych

Cześć wyderka.p  . Dzięki za szybką odpowiedź. 

Czy możesz mi odp. Czy twoja odpowiedź była poparta logami czy z doświadczenia w fachu wiesz co to może być?  Jeśli to pierwsze mógłbyś napisać dla potomnych jakie logi za to odpowiadają i gdzie w kolumnie można to odczytać.  Po to kupiłem kabelek żeby sie trochę nauczyć co w trawie piszczy.  Dziękuję  

Czesć witam.

Przeczyściłem pręciki przepływówki  patyczkami do uszu z jakimś zmywaczem ,nie rozkręcając jej.

Wcześniej jeszcze odpiałem kostkę i trochę pojeździem. auto od razu straciło moc i wyskoczył bląd na desce. 

Generalnie auto idzie jak wściekłe. kąt zapłonu (48) , wtryskiwacze minimalne korekty ,wypalony dpf w vcds, nic nie kopci , pali od strzała,   także chyba dam sobie spokój, bo może szukam dziury w całym, no ale to spalanie ... jeszcze jak nie wchodzi na obroty tylko kulanie to jest spoko , udało mi się zejść na płaskim 3.9l

Normalna jazda zmiana biegów przy około 2500 spalanie moment wzrasta około 6l ,

zrobiłem dzisiaj logi , proszę o wytłumaczenie po krótce o co w nich chodzi. dziękuje z góry i pozdrawiam. 

PS. nie rozumiem .

Zdjęcie nr 1, grupa 003 ,  podkreślone na czerwono , co to za dziura,   i grupa 011, Tzn że turbina wstaje od 2142 i kończy się na 2919. ?

Zdjęcie nr 2 , grupa 010,  podkreśliłem tak na szaro .Tzn ze turbo ładuje max 1,5bara , generalnie tu raczej jest ok.

Zdjęcie nr 3, grupa 33,   podkreślone na żółto , jakaś dziura . co to takiego ?

grupa 003-011 podkreślone.JPG

grupa 08-010.JPG

grupa 002-033.JPG

Wpadłem na pewien trop.  Kiedy miałem wymieniana uszczelke pod kolektorem dolotowym to wyciągnęli kolektor razem z turbo , akurat zrobiłem fotkę . Widać że nakrętki od regulacji były ruszane.  

Więc... to może zle ustawienie sztangi powoduje lekkie przeladowanie turbo powyżej wartości zadanej. 

20180405_084213.jpg

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przegląda tę stronę.