Skocz do zawartości

Reklamy dla niezalogowanych

Recommended Posts

Witam, posiadam Octavie 2014r. 2.0 TDI CKFC DSG elegance. Bardzo długo walczę z tym samochodem i są już duże postępy, lecz dochodzę do momentu w którym potrzebuje pomocy ludzi orientujących się w temacie. Dysponuję kabelkiem z VCDSem od myfriendów, do tej pory sporo zakodowałem i pare adaptacji takie jak lampy Led z tyłu czy doświetlanie zakrętów itp. 

Problemy są następujące: 
- Brak procedury biegu wstecznego: Jest dźwięk piknięcia lecz nie włączają się czujniki ani OPS (mam tylko tylnie). Może być tak, że niechcący coś wykodowałem, lecz załączam zdjęcie.

20180424_172427.thumb.jpg.60f9d4792e5b9777af8e06ed077d7cfa.jpg

Ponadto w jednostce multimedialnej opcja Parkowanie jest niedostępna...: 

20180424_172151.thumb.jpg.6ea02d8b42657dcfea239821849f1646.jpg

Zupełnie tak jak ustawienie poziomu ciśnienia w oponach.

- Wynikające z błędów kontrolka ciśnienia opon oraz kontroli trakcji.
- Wynikające podczas jazdy usterki.

Załączam autoscany przed jazdą od razu po kasowaniu i po jeździe, domyślam się, że znaczącym problemem może być to, iż przekładnia kierownicza i wybierak lewarka pochodzą z innych aut. Jeśli tak to jakie są sposoby na to?

No i zaczyna się zabawa: 

Przed jazdą:    przed.txt

Po jeździe:    po.txt

Nie rozumiem także jak poradzić sobie z komunikatami typu: " Databus U1123 00 [047] - Received Error Message ".
Większość błędów z modułu abs zapewne ma związek z przekładnią?

Proszę o pomoc i podzielenie się wiedzą, zapewne kiedyś komuś może to się przydać, a z pewnością mi w tej chwili bardzo pomoże ;)

Edytowano przez Trojanekk
Pomyłka w plikach

Sprowadziłem go z Anglii i osobiście przekładałem, wszystko się udało, samochód już zarejestrowany i jedyne co pozostało z oryginału to zegary w dwóch skalach.

najpierw zmien kodowanie abs na 

1C078A912424096F007B060941C9243851249000608224F000615070C002 i zaj znac czy zginą błedy od czujników abs

1C078A912424096F007B060941C9243851249000608224F00061F070C002

a masz scan oryginalny jak bylo anglikiem.  

Dziękuję, postaram się jak najszybciej sprawdzić.

Jasne:

- na błędy nie patrz, były chwilowe.

Wiesz może coś na temat tego OPS'u i Received Error Message lub Missing Message?

anglik.txt

Edytowano przez Trojanekk

tak da się to ogarnąć ale nie vcds trzeba coś lepszego odis e lub vcp system stery vcp

napisz czy coś robiłeś z czujnikami abs

i co w ogóle robiłeś z autem

ale sadzę ze popieprzona jest instalacja elektryczna

robiłeś czy kupiłeś używkę ?

Kupiłem i przerabiałem na własną rękę. Nie jest to raczej błąd w instalacji, bo pokrywa się ze schematami Europejczyka. Błędy w takim wypadku mogłyby mówić o przerwie w obwodzie lub braku komunikacji. Cała elektronika na przekładni i czujniki abs są z Polaka, więc może być to przyczyną. 

Sprawdzałem kodowania od Ciebie i niestety błędy są takie same jak przed ich zastosowaniem.

nie do końca. a czemu zmieniałeś czujniki abs?  jaki kolor szary czy powiedzmy czarne jaki typ? chodzi mi czy nie zamieniłeś stron.  odepnij np. lewy przedni i zobacz czy pojawi się błąd czujnika danego koła. jeżeli tak to sprawdź czy pin w czujniku jeden jest podpięty do odpowiedniego pinu w pompie. pompę mas z wtyczką 38 pinów ?

w bagażniku masz naklejkę zrób mi jej zdjęcie i wyślij na pw

resztę będziemy kontynuować na pw. temat dotyczy specyficznego problemu to jest moja propozycja

• Dzięki 1

Dzięki Ci wielkie, wina jednak może być moja, bo ja już niezupełnie pamiętam jak to składałem... ponad rok temu.
Chodzi chyba o tylne czujniki abs, gdyż wkładałem kompletną belkę z innego samochodu i razem z nimi właśnie. Pod koniec tygodnia będę miał chwile to włożę wszystkie stare czujniki i od tego zaczne. Sprawdzę to co mi poradziłeś i jeśli wymiana nic nie da to będę dalej kombinował.

Rozumiem, że do tych nieznanych komunikatów nie ma podejścia VCDS. Ale z OPS'em myślisz, że może być też tak złożony problem? 
Oczywiście gdy był jeszcze anglikiem to działał i niestety nie potrafię powiedzieć czy sam tego nie zepsułem, bo nie pamiętam w którym momencie przestał... .

jak belka jest inna to sprawdz 

1C078A912424096F007B060941C9243851249000608224F00061A070C002

powoli krok po kroku

jak masz błędy w abs i wspomaganiu to nie działa OPS najpierw abs i wspomaganie potem dalej  

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Ważna informacja

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team