Skocz do zawartości

Enriquez

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdziłem jeszcze kodowanie "6C-Kamera wsteczna" - jest tam ustawione brand: Audi.

Próbowałem to przełączyć na Skoda - ale kamera tego nie przyjmuje - "wartość poza zakresem". U mnie VCDS twierdzi, że Skoda ma wartość 4 na 1 bajcie. Ale sprawdzałem różne wartości - żadnych nie przyjmuje.

Obecnie jest tam takie kodowane: 0294010103002001400040

 

Próbowałem dać 0123060123002017000040 - jak jest na filmie - ale tego nie przyjmuje.

rvc.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu znalazłem taki problem: https://www.briskoda.net/forums/topic/445448-rear-view-camera-retrofit/page/3/

"

Problem solved, found someone with VCP and we uploaded correct firmware FL_5Q0980556B__0231. Now i have 4 camera modes and coding 04840201A2002017000040 worked without a problem.

"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, udało się.

Pomógł fachowiec z VCP 9. Ja miałem dostępne tylko VCP 5.5 - pewnie tu był problem.

 

Wgranie firmware'u + parametryzacji spowodowało, że można zakodować skodę i linie skrętne działają.

 

Dziekuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chciałbym zamontować do mojego RS MY2015 kamerę do mib1 high columbus. Kupiłem od chińczyków sinosmart P&P, bez kodowania. Wiem, że ta kamera sama zmienia kodowanie, niby jest pod mib2 ale wyczytałem na briskoda, że też zadziałała na mib1. Pytanie, czy ktoś wie jak zmienia kodowanie ta kamera?  Czy jest czego się obawiać? 

 

Może ktoś ma auto scan/kodowanie przed podłączeniem kamery sinosmart i po podłączeniu? 

Edytowane przez mati_hopek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie, kamera cofania zamontowana ori LOW. Mam taki problem, że kamera czasami sie nie załącza po wbiciu wstecznego, jest czarny ekran. Po wyłączeniu silnika i ponownym przekręceniu zapłonu kamera się załączy. 

Masa i zasilanie kamery z wycieraczki, sygnał z lampy wstecznej. 

Jakieś podpowiedzi co może być nie tak? 

Edytowane przez mati_hopek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, generalnie kamera działa, ale losowo potrafi się nie włączyć. Mam tak, że cały dzień użytkowania i się załącza a następnego dnia kilka razy potrafi się nie załączyć. Zakodowana w 5F i 10. 

Może zmienić napięcie pod LED na zasilanie światła wstecznego? Czy to nie ma znaczenia? 

Edytowane przez mati_hopek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

Jestem nowym posiadaczem skoda octavia IV 2020. Moje pytanie dotyczy kamery cofania. W poprzednim aucie Hyundai miałem kamerkę przez którą było widać nocą prawie jak w dzień z czerwoną poświatą. W Skodzie w ciemnym miejscu w nocy nie widać prawie nic. Kamerka jest zainstalowana oryginalnie. Czy można kupić taką kamerę żeby ją tylko podmienić ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Skodzie Scala mam to:   https://aliexpi.com/38Nl

W O III  z tego sklepu :        https://aliexpi.com/M2YO

Widok w nocy - Skoda Scala 

Widok w nocy jak dla mine bardzo dobry .

 

scala.jpg

Edytowane przez pawlaa1370 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team