Skocz do zawartości

Reklamy dla niezalogowanych

Recommended Posts

Dobry wieczór,

Przy zakupie Octavi 2014 z Masterlink poinformowano mnie iż klocki i tarcze zostały wymienione w czerwcu. Niestety faktury nie moge się doprosić chociaż miałem otrzymać jaki zestaw został zainstalowany. Końcówka października przejechane przeze mnie niecałe 10kk i klocków już nie ma. Fakt jeżdzę bardzo, bardzo dynamicznie z częstymi mocnymi dohamowaniami, zmianą pasów i przeciąganiem.

Proszę o porady do standardowych wymiarów.

Liczę się z wydatkiem do 800zł za komplet przód/tył. Trasy jakie przebywam codziennie to Zawiercie - Katowice - Zawiercie (ok. 90).

W przyszłorocznych planach 2019 wymiana kompletna na zestaw z rski.

Dobrze byłoby żeby wszyscy wypowiedzieli się w tym temacie. Mógłbym go edytować na bierząco z podziałem na rozmiary, opinie, opinie na temat przegrzewania a dodatkowo przypisywać orientacyjne ceny w sklepach - google drive do podglądu na bierząco ?

Edytowano przez Pipens

Znam problem z autopsji ? Klocki klockami, u mnie tarcze pękały po 15kkm. Styl jazdy zapewne podobny do Twojego, tyle że tracą dluzsza (400km). Problem generuje mała tarcza - 288mm przy 180-cio konnym dieslu ?

Zacząłem od zmiany klockow na obu osiach. Wybór padł na Galfer Sport High Performance (foto w moim temacie w Garażu). Wybrałem akurat te, ze względu na homologację drogową. 

Po dotarciu, hamowanie rewelacja - mogę je z czystym sumieniem polecić ! Źródło: sklep brakes.pl (doradzą, dobiorą i opowiedzą co i jak)

Wczoraj zmieniłem tarcze z 288 na 312 mm do kpl (ATE Power Disc) i zobaczymy jak zagra całość.

• Lubię to 1

@Adam Grzegorz dzięki wielkie za informacje. W przyszłym roku planuję zmianę alusów i zestawu od RS'ki. Jak na razie piszczą mi już z tyłu i na szybkiego musze coś wymienić.. Ile docierałeś te Galfery?

7 minut temu, Pipens napisał:

@Adam Grzegorz dzięki wielkie za informacje. W przyszłym roku planuję zmianę alusów i zestawu od RS'ki. Jak na razie piszczą mi już z tyłu i na szybkiego musze coś wymienić.. Ile docierałeś te Galfery?

Ok. 400 km. Akurat się złożyło, że nie miałem żadnych wypadów z mojej cyklicznej jazdy, więc udało się je dobrze ułożyć. Powiem szczerze, że nie spodziewałem się aż takiej różnicy w hamowaniu po zmianie samych klocków. 

@Adam Grzegorz dziekuje Ci za polecenie breaks.pl. Dzisiaj przyszedl komplet przód/tył. Duzo, duzo taniej niz na stronie  i powoedzialem ze z polecenia ?

288mm Zimnermann Sport

255mm Zimnermann Standard

Klocki przód/tył Galfer 1050

Finalnie wyszło 1290zł

BF33A7D4-C4B2-49BC-9ECF-4ECA15BA284B.jpeg

• Lubię to 1

1 minutę temu, Pipens napisał:

@Adam Grzegorz dziekuje Ci za polecenie breaks.pl. Dzisiaj przyszedl komplet przód/tył. Duzo, duzo taniej niz na stronie  i powoedzialem ze z polecenia ?

288mm Zimnermann Sport

255mm Zimnermann Standard

Klocki przód/tył Galfer 1050

Finalnie wyszło 1290zł

BF33A7D4-C4B2-49BC-9ECF-4ECA15BA284B.jpeg

Super ! Na pewno będziesz zadowolony ?

Pamietaj tylko o dotarciu zestawu i będzie git ?

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Ważna informacja

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team