Skocz do zawartości

Dsg7 błąd 10672


cygan8686

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moja octavia dsg7 ma najechane 199kkm. Posiadam ją od 10 kkm i do tej pory kompletnie nic się nie działo. Jakieś miesiąc może dwa temu włączyłem tryb Eco i spalanie spadło . W zeszły poniedziałek podczas dojazdu do pracy skrzynia przestała poprawnie działać. Gdy wyjeżdżałem za miasto zamiszalo coś w skrzyni i zablokowało ją na 6 biegu. Wywaliło na desce komunikat że coś ze skrzynia. Po zmianie na tryb ręczny nie chciała wbić 7. Zjechalem na pobocze zgasilem i odpaliłem. Błąd zniknął a skrzynia zaczęła działać normalnie. W domu sprawdziłem nr błędu i na necie nie można nic znaleźć na jego temat. Wartości obrotów silnika na błędzie pokazały 9700, więc pomyślałem że sobie komp coś zwariował.5IMG_20190211_184900.thumb.jpg.513256a89ada4079c44c81dcf726a73d.jpg

IMG_20190211_184919.thumb.jpg.9ccd470fcfc42635c5f6a155b49d22e9.jpgAż do dziś jadąc z pracy znów pojawił się ten sam problem. Ale nim go zgasilem zauważyłem, że jadąc na trybie ręcznym biegi przeskakują tylko na parzyste. Np 7 nie wchodziła, ale redukując z 6 wbijało 4. Z 4 zamiast 3 wchodziło 2. Po zgaszeniu i odpaleniu wraca wszystko do normy. Nr błędu jest taki sam. Obroty teraz są na nim prawidłowe ale Nm są duże. Pokazuje że było 284 Nm a te skrzynie są podobno do 250 Nm.

Wróciłem do trybu Normal, mam nadzieję że pomoże. 
Czy ktoś może coś powiedzieć w temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądze że możesz mieć problem z mechatroiką trzeba zdemontować jednostkę sterującą z skrzyni i zobaczyćczy niema opiłków metalu na widelkach przełanczających jeśli bedziesz miał opiłki to skrzynia do wymiany najgorszy wariant ponieważ opiłku uszkadzają mechatronikę zawory sterujące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd opiłki jak to dsg7 czyli prawdopodobnie sucha skrzynia dq200 ? Mechatronika tam jest poza skrzynią z własnym olejem i nie syfi się od sprzęgieł i trybów jak w mokrej. Może jest wyciek i płynu hydraulicznego jest zbyt mało przez co zawory nie działają poprawnie. W najgorszym razie regenerowana mechatronika ok 1500. Ale zacząlbym od zalania nowym olejem w poprawnej ilości i skrzyni i mechatroniki 

Edytowane przez stefdeath (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zauważyłem że błąd pojawia się tylko gdy jest zimno. Nawet na postoju na P bez dotykania lewarka-przy samym starcie. Wartości w zamrożonych ramkach były zawsze dziwne np: -100Nm, obroty 9850(nie ma takiej możliwości), prędkość pojazdu 90km/h- auto stoi na postoju na P, 330Nm-a auto w nominale ma max 250Nm

Więc opisze jak to u mnie wyglądało:

Po ściągnięciu mechatroniki ze skrzyni okazało się że są opiłki w skrzyni (również oklejony wybierak). Jak dzwoniłem po wszystkich mechanikach skrzyń każdy mówił że trzeba zobaczyć czy nie ma opiłków. Została rozebrana skrzynia wymieniony zestaw naprawczy (łożyska,....). z racji że auto ma 200kkm ku końcowi było sprzęgło i dwumasa. Po wymianie zostałem poinformowany że mechatronik powinien utrzymać ciśnienie 5 min a mój utrzymuje około 4 min, ale to nie powinno wpłynąć na ten błąd więc zostawiliśmy resztę. Po 1kkm błąd wrócił. W następnym etapie wymienił mechatronikę ale błąd powrócił na następny dzień. (za mechatronikę nie płaciłem-zostawił moja stara a za ta nie wziął pieniędzy).  Ostatnim etapem był sterownik skrzyni. Został wymieniony na nowy i dopiero pomogło.

Dzwonił do mnie ostatnio że miał taki sam nr błędu u klienta i był pewien na 99% że to to samo tylko w tym przypadku błąd był stały(nie kasował się po zgaszeniu i uruchomieniu silnika). Okazało się że jest urwany wybierak. To tylko tak na marginesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team