Skocz do zawartości

Historia edycji

rzymek28

rzymek28

W dniu 31.03.2023 o 11:14, JanZ napisał(a):

U mnie w ASO podmieniali na próbę cala listwę wtryskową razem z tymi wspomnianymi czujnikami i nic to nie dało. Ja z problemem radzę sobie tak, że jak zaczyna gorzej odpalać podładowuje aku i jest ok. Jak jest aku słaby, wolniej kreci więc wolniej nabija ciśnienie i wolniej odpala. Jeden z mechaników zasugerował, żeby zmienić ciśnienie (na niższe) przy którym otwierają się wtryski. Podobno jest to znana praktyka jeśli chodzi o któryś silnik BMW, co ma podobny problem z odpalaniem co nasze auta.

Czyli wymieniłeś u siebie wspomniane wcześniej czujniki, następnie akumulator i po wymianie akumulatora na nowy problem długiego kręcenia bez względu na temperaturę otoczenia został wyeliminowany (wyeliminowany poza sytuacją kiedy akumulator wymaga podładowania)?
Napisałbyś jaki dokładnie masz model akumulatora?

rzymek28

rzymek28

W dniu 31.03.2023 o 11:14, JanZ napisał(a):

U mnie w ASO podmieniali na próbę cala listwę wtryskową razem z tymi wspomnianymi czujnikami i nic to nie dało. Ja z problemem radzę sobie tak, że jak zaczyna gorzej odpalać podładowuje aku i jest ok. Jak jest aku słaby, wolniej kreci więc wolniej nabija ciśnienie i wolniej odpala. Jeden z mechaników zasugerował, żeby zmienić ciśnienie (na niższe) przy którym otwierają się wtryski. Podobno jest to znana praktyka jeśli chodzi o któryś silnik BMW, co ma podobny problem z odpalaniem co nasze auta.

Czyli wymieniłeś u siebie wspomniane wcześniej czujniki, następnie akumulator i po wymianie akumulatora na nowy problem długiego kręcenia bez względu na temperaturę otoczenia został wyeliminowany?
Napisałbyś jaki dokładnie masz model akumulatora?

rzymek28

rzymek28

W dniu 31.03.2023 o 11:14, JanZ napisał(a):

U mnie w ASO podmieniali na próbę cala listwę wtryskową razem z tymi wspomnianymi czujnikami i nic to nie dało. Ja z problemem radzę sobie tak, że jak zaczyna gorzej odpalać podładowuje aku i jest ok. Jak jest aku słaby, wolniej kreci więc wolniej nabija ciśnienie i wolniej odpala. Jeden z mechaników zasugerował, żeby zmienić ciśnienie (na niższe) przy którym otwierają się wtryski. Podobno jest to znana praktyka jeśli chodzi o któryś silnik BMW, co ma podobny problem z odpalaniem co nasze auta.

Czyli wymieniłeś u siebie wspomniane wcześniej czujniki, następnie akumulator i po wymianie akumulatora na nowy problem długiego kręcenia został wyeliminowany?
Napisałbyś jaki dokładnie masz model akumulatora?

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team