Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
stefdeath

octavia 3 2.0/1.8 TSI wymiana rozrzadu

Recommended Posts

Cześć

Czy wymieniał już ktoś z was łańcuchy w 1.8 albo 2.0 tsi ? Co prawda w O3 niby poprawione napinacze ale łańcuch podobno taki sam jak w poprzednich wypustach tych silników. Wieść niesie, że lubi się wyciągać.

Dobijam do 170kkm i nie był ruszany no i pytanie czy rezerwować hajs na wymianę? Podobno tanio nie jest

11 godzin temu, alocet napisał:

@stefdeathJa wymienialem koszt kompletu jakies 1500zl ori aso wyszlo.

Hmmm to dobrą cenę dali - wymieniali wszystkie 3 łańcuchy, ze ślizgami i napinaczami ?

możesz napisać po jakim przebiegu i czy faktycznie była potrzeba ( jakies objawy były ) czy raczej prewencja ?

@stefdeath to jest cena za czesci kompletu rozrzadu (lancuchy, slizgi napinacze itp) do 2.0 tsi bez robocizny i wymieniane w warsztacie a nie w aso tam bym nie oddal na wymiane nigdy. Łańcuch wymienia sie co 100 tys to sam sobie odpowiedz czy warto. To nie sa stare silniki co sie nie wymienia łańcuchow a i w tych sie urywaly naciagaly

Edytowano przez alocet

Dla potomnych:  OCP znalazłem Else online i jest tam wyraźnie opisana procedura sprawdzenia rozrządu ( sprawdzałem dla CJSA ) - na podstawie wysunięcia napinacza. Jeśli jest wysunięty na więcej niż 6 ząbków to konieczna wymiana rozciągniętego łańcucha. Sprawdza się to wyjmując okrągłą klapkę, która jest w dolnej części pokrywy rozrządu. Za zaślepką widać napinacz.

U mnie faktycznie jest ta zaślepka ale przy prawie 170kkm olewam sprawdzanie i niebawem wymienię komplet.

Ja wymienialem 3 lancuchy, slizgi, napinacze. Okolo 20 pozycji, cena w 1 aso 3200, w innym po rabatach 2200 zl. Nie ma zamiennikow.

4 godziny temu, adamwo napisał:

Ja wymienialem 3 lancuchy, slizgi, napinacze. Okolo 20 pozycji, cena w 1 aso 3200, w innym po rabatach 2200 zl. Nie ma zamiennikow.

jaki przebieg?? 

Jakie objawy były? 

Przebieg maly bo 50 tys byl. Wyskoczyla mi kontrolka epc to zgasilem i odpalilem auto na pych w trakcie jazdy, rozrzad przeskoczyl o 1 ząb, stad wymiana.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przegląda tę stronę.