Skocz do zawartości

Sygnalizacja wypalania DPF


arowasik

Rekomendowane odpowiedzi

Odpowiem Ci na swoim przykładzie, na procenty nie masz co patrzeć. Komputer ma jakiś algorytm. U mnie raz się wypala przy zapełnieniu 70%, raz przy 85%, innym razem przy 65%. Dziwne u mnie jest to że komputer gdy chce rozpocząć procedurę magicznie dolicza sobie około 20% i zaczyna wypalanie.

No ale z drugiej strony ja mam już nalatane 436 kkm, nigdy przy dpfie nie było nic grzebane więc pewnie czas na czyszczenie w jakimś serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2021 o 09:13, Leszek Jarosz napisał(a):

Witam 🙂

Ja używam tego

https://ms-group.pl/product/dpf-control-vag-cr-group/

2,0 tdi 4x4 nalatane ok 2220 tyś km.

No i ja kupiłem coś takiego. Dzisiaj pierwszy raz  - auto mam od kilkunastu dni - wypalał się dpf. Zapiszczalo chyba dwa razy zaświeciła się kontrolka. Tylko mam pytanie. Czy wypalanie mogło trwać tak długo? Ok 30 - 40 minut. Obroty cały czas na 1000 były także na pewno się wypalało. 

Jakim programem można włączyć wypalanie dpf? Vcds tylko czy np carscaner też? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlugo...u mnie 15 do 17 km I tyle samo minut

Może być filtr zapchany?

Ja nigdy w 03 avteraz w ss3 nie inicjowałem wypalania programem.

Wiem że w vcds można to zrobić inne programy nie powiem

Ale skoro wypali to poczekaj do następnego razu i zobacz jak długo i ile km wtedy decyduj lub nie o wypalaniu programem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2024 o 19:51, krzychuuu80 napisał(a):

No i ja kupiłem coś takiego. Dzisiaj pierwszy raz  - auto mam od kilkunastu dni - wypalał się dpf. Zapiszczalo chyba dwa razy zaświeciła się kontrolka. Tylko mam pytanie. Czy wypalanie mogło trwać tak długo? Ok 30 - 40 minut. Obroty cały czas na 1000 były także na pewno się wypalało. 

Jakim programem można włączyć wypalanie dpf? Vcds tylko czy np carscaner też? 

Długość wypalania jest bardzo dziwna ale nie niemożliwa. Wypalanie powinno odbywać się podczas jazdy - nigdy na postoju. Jest ono skuteczne dopiero po osiągnięciu bardzo wysokiej temperatury w filtrze. Oczywiście filtr wypali Ci się jak będziesz stał w korku pod warunkiem że wcześniej osiągnie porządaną temperaturę - powyżej 550 stopni.

Jeśli chodzi o twoje pytanie o program to niestety ale tylko długim kodowaniem w vcds można wymusić wypalenie filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam o to wypalanie bo sam bym wypalił np przy 90% bo co będzie jak stanę pod praca i wtedy się zacznie wypalać? Czekać pół godziny aż się wypali. 

Wiem że można odłączyć tego dpf-a. Tylko nie wiem czy to jest bezpieczne dla silnika? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zazwyczaj gaszę silnik. Wiem że zaraz odezwą się hejterzy...

Jeśli procedura nie dobiegła końca są dwa wyjscia: albo wymusić samemu vcds'em albo poczekać do następnego razu. Ja rzadko wybieram to pierwsze rozwiązanie bo przeważnie po trasie filtr sam zdąży mi się wypalić.

Najgorsze co można robić to jeździć cały czas po mieście i w dodatku na rezerwie. VAG tak to sobie wymyślił że filtr nie zacznie Ci się wypalać przy mniejszej ilości paliwa w baku niż bodajże 10 litrów - tak wynika z moich obserwacji. Jeśli autko będzie miało problem z wypaleniem filtra to na 99% wyskoczy komunikat na desce. Wtedy radze zatankować autko i przegonić je przegonić. Wystarczy np na drodze szybkiego ruchu przejechać jednostajnie 120km/h na 5 biegu około 30km i powinno to wystarczyć.

To są co prawda jedynie moje spostrzeżenia ale może komuś się przydadzą. Moja O3 trafiła w moje ręce z przebiegiem 230kkm. Aktualnie ma 439kkm i powolutku zaczynają się problemy z filtrem. Coraz szybciej zaczyna mi się on wypalać - co 180 km jazdy droga ekspresową gdzie na poczatku odbywało się to co 330 km.

Podsumowując, dpf nie jest niczym strasznym. Trzeba tylko troszkę wiedzy aby umieć się z tym obchodzić 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi się wypalił pierwszy Raz po przejechaniu ok 350 km z tego było ok 40 km na autostradzie nie mniej niż 130 km/h - reszta drogi krajowe powiatowe . Co do paliwa to zwykle nie jeżdżę na mniej niż połowa baku. Także to nie był problem po stronie paliwa. 

Zobaczę jak będzie z kolejnym wypaleniem. 

 

no i było kolejne wypalenie po przejechaniu ok 440 km - także już postęp jest, ale miałem włączony vagdpf i wypalanie trwało ok 10 minut, ale wg wskazań tej aplikacji wypalanie wyłączyło się przy 21% do końca. tak powinno być ??? chyba raczej nie. obroty i szybkość się nie zmieniły bo było na tempomacie tylko dziwne że się nie wypaliło do końca.

Edytowane przez krzychuuu80 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team