Skocz do zawartości

Reklamy dla niezalogowanych

Recommended Posts

Powiedzcie proszę jak się u was w liftback'ach otwierają klapy bagażnika ? Tzn. chodzi mi o to od jakiej wysokości po otwarciu klapa sama idzie do góry ? U mnie zaczęła się ciężko podnosić (od 50-60cm dopiero sama niemrawo się unosi) w zeszłym roku więc wymieniłem amorki na nowe firmy Borsehung. Takie mi polecił kolega pracujący w sklepie moto, że są prawie jak oryginały. Po pierwsze to okazało się, że mają po 30nm mniej na każdym z siłowników niż to co mam w oryginale, to po zamontowaniu nie jest lepiej.

1. Czy tak to już jest ? Czy można dobrać do tego same sprężyny pomagające w otwieraniu ? Na te nowe wydałem 120pln więc nie uśmiecha mi się na razie wymieniać na kolejne jak nic to nie da.

2. Czy może być problem z zawiasami klapy ? 

W takich temperaturach jakie mamy obecnie, jest zupełnie normalne, że siłowniki klapy dużo gorzej sobie radzą.

8 minut temu, MateuszA napisał:

W takich temperaturach jakie mamy obecnie, jest zupełnie normalne, że siłowniki klapy dużo gorzej sobie radzą.

To oczywiste, ale przy temp. ok 20 st prawie tak samo się ciężko otwiera, a znów przy zamykaniu jest wg mnie dość mocne trzaskanie- dlatego zacząłem od wymiany amorków.

Mam O3 z 2014 i 2016 roku. Przebiegi 105 i 150kkm, w obu w niższych temperaturach (ale wciąż powyżej zera) jest dramat. Praktycznie trzeba ręcznie unosić klapę. Ma ktoś na to lekarstwo?

3 godziny temu, bob_best napisał:

Mam O3 z 2014 i 2016 roku. Przebiegi 105 i 150kkm, w obu w niższych temperaturach (ale wciąż powyżej zera) jest dramat. Praktycznie trzeba ręcznie unosić klapę. Ma ktoś na to lekarstwo?

No u mnie przy ujemnych temperaturach tak to wygląda. Wcześniej było raczej lepiej. Wydałem tylko niepotrzebnie kasę na nowe amory a problem dalej występuje. Dlatego myślałem że to może wina jeszcze zawiasów ?

Ja zainstalowalem amory z krosna i otwierają klapę z automatu do końca. Jak jest niżej niż -6oC to wtedy tak do połowy, powyżej -6oC nawet śnieg na klapie im nie straszny :)
Uzytkuje je już chyba od miesiąca.

Wysłane z mojego Pixel 3a XL przy użyciu Tapatalka

Dnia 7.02.2021 at 20:15, Avatar napisał:

Ja zainstalowalem amory z krosna i otwierają klapę z automatu do końca. Jak jest niżej niż -6oC to wtedy tak do połowy, powyżej -6oC nawet śnieg na klapie im nie straszny 🙂
Uzytkuje je już chyba od miesiąca.

Wysłane z mojego Pixel 3a XL przy użyciu Tapatalka

Podasz jakieś ich numery lub linka do aukcji/sklepu? Moje przy -13 jedynie utrzymują już klapę w końcowej pozycji, nie podnoszą już wcale i muszę ją podnieść do samej góry. Jak jest przy Krośnie w tych temperaturach? Jak jest u innych przy ori?

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przegląda tę stronę.