Skocz do zawartości

Listwa ochronna tylnego zderzaka


cosmos

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem, będę montował za tydzień, a w międzyczasie przejrzałem instrukcję i tam znalazłem takie dziwy. Ktoś wie skąd to ograniczenie? Czy ta górna część zderzaka przed bagażnikiem jest inna w RS niż w nie-RS?

8BF99B9E-E2AD-47B8-BC41-B14D4B90E592.jpeg

0F22FC69-6A08-4A69-9B8C-3E02E5187B4A.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Aż jutro przyłożę listwę do zderzaka i sprawdzę bo na zdjęciach zderzak RS wydaje się być pod klapą nawet szerszy niż zwykły więc nie powinno być problemu. Rozumiem, że dół zderzaka przy dyfuzorze i boki są inne, ale nie spodziewałbym się tego typu różnic przy samym bagażniku.

Ciekawostka: superskoda sprzedaje te same panele jako dedykowane do zwykłej O3 kombi a w innym miejscu do O3 RS:

http://www.kopacek.com/Skoda/OCTAVIA-III/Octavia-III-Combi-original-Skoda-rear-bumper-protective-panel-GLOSSY-BLACK

http://www.kopacek.com/Skoda/OCTAVIA-III/Octavia-III-Combi-RS-original-Skoda-rear-bumper-protective-panel-GLOSSY-BLACK

W drugim miejscu dodali sobie do numeru OEM końcówkę RS ale wszyscy wiemy, że to marketing, zwłaszcza że akcesorium o tym kodzie nie istnieje poza ich sklepem ani też Skoda nie ma w katalogu osobnej listwy dedykowanej do RS-a 🤷🏼‍♂️

Edytowane przez cosmos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, wawu1991 napisał:

Według danych od ASO ta listwa 5E9064711 pasuje do Octavia Kombi III (od 2013 do tygodnia kalendarzowego 05/2017).

Tyle to można odczytać z okładki instrukcji montażu, ale dzięki za info😉

Wg mnie (z tego co widzę z przymiarek) listwa bez problemu przypasuje do RS-a kombi. W weekend montaż więc potwierdzę.

B5525AD5-FC62-46D9-A443-14F5FC34476C.jpeg

147A3391-22B0-432C-B657-77E616203A68.jpeg

8C469FB0-983F-4490-ACA5-7C1516622F94.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wawu1991 napisał:

Swoja droga czemu ta listwa jest tak droga? Najtaniej znalazlem za 270 zl.

Z rabatem w ASO dałem niewiele mniej. Zewnętrzne OEM-y zawsze były drogie, weź nawet takie klapki na spryskiwacze albo jakieś dekoracyjne bzdury🤷🏼‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, czas rozwiać wszelkie wątpliwości i podsumować temat z tajemniczą listwą ;). Dzisiaj ją zamontowałem i okazało się, że problem nie tkwi w samej listwie tylko.. w szablonach montażowych, które Skoda dokłada do zestawu. Leniuchom najwyraźniej nie chciało ($?) się zrobić drugiej wersji tego szablonu dla RS-a, który ma głębszy patrząc na długość pojazdu próg załadunku niż cywilna O3. Gdyby to zrobili listwę można by bez żadnego problemu montować oficjalnie we wszystkich wersjach auta.

Na fotkach pokazałem jak trzeba przyciąć załączone szablony żeby można było ich użyć dla RS, reszta instrukcji pozostaje bez zmian: osłonę zderzaka umyć, przepolerować, odtłuścić, oznaczyć miejsca montażu listwy (np. markerem do tablic suchościeralnych) i przykleić. Całość pół godzinki z kminieniem różnic i gotowe 🙂

IMG_3325.jpeg

IMG_3326.jpeg

IMG_3330.jpeg

IMG_3327.jpeg

IMG_3329.jpeg

IMG_3331.jpeg

IMG_3334.jpeg

IMG_3333.jpeg

IMG_3332.jpeg

IMG_3335.jpeg

IMG_3336.jpeg

IMG_3338.jpeg

IMG_3339.jpeg

IMG_3340.jpeg

IMG_3341.jpeg

IMG_3342.jpeg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dagetto napisał:

Zderzak w cywilnej wersji jest węższy i dlatego skoda uznała, że ta listwa do RS nie pasuje, bo nie chroni całości. 

IMG_20210717_195642.jpg

Instrukcja twierdzi, że listwa mimo, że dekoracyjna i ew. ochronna NIE MOŻE być zainstalowana w RS/Scout co jak widać nie jest prawdą bo bez problemu da się to zrobić. Co innego gdyby informacja brzmiała że listwa w RS nie będzie spełniać funkcji ochronnej. Listwa ze zdjęcia też nie chroni rantu więc, hmm.. IMHO mają ciut zbyt zawiły marketing🤷🏼‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team