Reklamy dla niezalogowanych
VRSDAREK

octavia 2
Różnica w felgach 17 a 18 cali

7 postów w tym temacie

Cześć wszystkim... Jeżdżę na felgach 18 opony 225 40 18 dunlop sp sport maxx rt... Na naszych Polskich drogach jest różnie ale kolysanie przy dużych prędkościach wyprzedzając nie należy do przyjemnych... Na olx znalazłem felgi 17 na oponach 225/45/17 wzór RS taki jak mój... Pytanie czy jest jakaś znacząca różnica między 17 a 18 cali...? 

Reklamy dla niezalogowanych

Nie ma dużej różnicy.

Poza tym, co masz na myśli pisząc "kołysanie" i czemu nieco wyższy profil przy tej samej szerokości opony ma na to pomóc?

401 KM / 500 Nm

Jeżdżąc na zimowkach 16 mniej odczuwalne było orzejezdzanie z koleiny w kolejne.. Chyba muszę się przyzwyczaić do letnich. 

Było, ponieważ były węższe. Profil nie ma nic do tego, jedynie szerokość opony.  

401 KM / 500 Nm

Myślałem żeby na felgi 17 założyć opony w rozmiarze 215/50 zeby auto równo szło w koleinach... Niestety nasze polskie drogi... Dają się we znaki 225 40 18 ale jak nie ma wielkiej różnicy to nie będę kombinował... Pozdrawiam 

Dokładnie, nie warto. Tym bardziej psuć wyglądu dodatkowo zakładając niehomologowany rozmiar opon ;-). Pozdro :)

401 KM / 500 Nm

Ja na zimę jeżdżę na 17 225/45/17, a latem 18 225/40/18 i powiem szczerze, że jakieś wielkiej różnicy nie ma...przynajmniej ja takiej nie zauważyłem:). 18-stki na lato są optymalne:)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przegląda tę stronę.